Connect with Us

All posts tagged "antishpifje"

Politikë 21:54 - 21 Janar, 2020

Komisioni Europian ultimatum qeverisë/ Pranoni rekomandimet për “paketën antishpifje”

“Paketa anti-shpifje” ka alarmuar Komisionin Europian, i cili i kërkon qeverisë shqiptare të rishikojë këtë paketë që dëmton fjalën e lirë. Zëdhënësja e KE-së Ana Pisonero,...

Lajme 19:32 - 20 Dhjetor, 2019

Ligji për mediat dhe konferenca e lirisë së shprehjes/ Princ Leka: Kohë të pasigurta politike

Princ Leka ka marrë pjesë në konferencë vjetore të Avokatit të Popullit që iu kushtua lirisë së shprehjes dhe të drejtave të tjera të njeriut. “Ishte...

Politikë 22:41 - 14 Dhjetor, 2019

Unioni gazetarëve thirrje qeverisë/ Tërhiq urgjentisht paketën “Antishpifje”

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë i ka bërë thirrje qeverisë të tërheqë menjwherw projektligjin e “Paketës Antishpifje”. Në deklaratën për mediat thuhet se dy projektligjet, ai për...

Lajme 22:07 - 11 Dhjetor, 2019

Nënkryetari i AMA-s kundër projekt-ligjit antishpifje: Duhet rrëzuar, cënon lirinë e shprehjes

Nënkryetari i Autoritetit tët Medias Audivzive, Sami Neza shprehet se ligji antishpifje nuk duhet miratuar. Neza deklaroi se ky projekt-ligj kufizon lirinë e shprehjes, ndërsa ka...

Aktualitet 22:58 - 10 Tetor, 2018

Paketa “Antshpifje”/ Rama “i shpall luftë” portaleve

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka sqaruar se njëra nga pikat e paketës “Antishpifje”, do të jetë legalizimi i portaleve....

Aktualitet 16:17 - 6 Tetor, 2018

Paketa Antishpifje/ Rama bën autogol

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka komentuar propozimin e kryeministrit Edi Rama, për paketën Antishpifje. Sipas Vasilit, i pari që do të ndëshkohej...