Connect with Us

All posts tagged "antidroge"

Kronika 20:57 - 20 Janar, 2020

Operacion i madh në Memaliaj/ Kapen 150 kg hashash, disa të shoqëruar

Një aksion i madh anti-drogë po zhvillohet në Bashkinë Memaliaj. Bëhet me dije se janë sekuestruar rreth 150 kilogramë hashash, ndërsa janë shoqëruar 6 persona. Në...

Kronika 13:18 - 13 Dhjetor, 2019

Megaoperacion antidrogë në Itali/ Shkatërrohet banda me 13 persona, mes tyre edhe shqiptarë

Policia italiane ka ekzekutuar sot një megaoperacion antidrogë i cili ka çuar në shkatërrimin e një organizate kriminale italo-shqiptare që trafikonte drogë mes Shqipërisë e Italisë...

Aktualitet 14:37 - 11 Maj, 2019

Denoncon trafikun e drogës/ Ish-oficeri merr azilin në Holandë

Antonio Nazeraj, ish-oficeri i Antidrogës në Fier, ka fituar sot azil në Holandë. Nazeraj ka qenë oficer antidroge për 8 vite në Fier ndërsa ka dhënë...

Aktualitet 14:37 - 12 Prill, 2019

Operacioni antidrogë/ Shoqërohen shtatë persona

Një operacion i Policisë së Elbasanit ka arritur të zbulojë një rrjet personash për trafikun ë kokainës në këtë qytet. Policia ka sekuestruar 5 kilogram kokainë...

Aktualitet 17:11 - 21 Mars, 2019

Operacioni antidrogë/ Në pranga 29 vjeçari

Policia e Shtetit ka arrestuar në flagrancë shtetasin me iniciale E.T, 29 vjeç, banues në Tiranë. 29 vjeçarit iu gjetën 55 gram heroinë të ndara në...

droge e kapur ne muriqan
Aktualitet 15:41 - 27 Shkurt, 2019

Operacioni antidrogë/ Në pranga 29 vjeçari

Policia greke gjatë një operacioni antidrogë ka arrestuar një 29 vjeçar shqiptar. Gjatë kontrollit në banesën e tij, Policia ka sekuestruar rreth 27 kilogram e 246...

Aktualitet 19:57 - 21 Tetor, 2018

Superoperacion në të gjithë vendin/ Bosave të drogës u vihen prangat

Një superoperacion antidrogë është organizuar në të gjithë Shqipërinë, ku si pasojë kanë rënë në pranga disa persoan mes tyre bos droge. Nga të dhënat e...

Aktualitet 14:25 - 17 Shtator, 2018

Super aksion antidrogë në Ballkan/ Në pranga 148 persona

148 persona persona kanë rënë në pranga, pas një aksioni në Gadishullin e Ballkanit me koordinim me EUROPOL, pasi janë gjetur dhe sekuestruar 300 kg drogë,...

Aktualitet 23:06 - 1 Gusht, 2017

Detajet- Çfarë ndodhi në Don Bosko/Shoferi çau postbllokun e policisë, por …!

Detaje të reja janë zbardhur nga përplasja me armë zjarri, gjatë një operacioni antidrogë në zonën e Don Boskos, në Tiranë. Burime nga policia bënë me...

Aktualitet 14:20 - 28 Shkurt, 2017

Operacion i madh në Shkodër për drogën/ Ja akuzat për 16 të arrestuarit

Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër kanë finalizuar me sukses operacionin policor të koduar “Early Spring”, ku kanë bërë të mundur sekuestrimin e 31.140 rrënjë...

Aktualitet 17:32 - 20 Dhjetor, 2016

Operacioni antidrogë/ Arrestohet në Tiranë i shpalluri në kërkim

Policia e Shtetit në bashkëpunim me Policinë Italiane ka zhvilluar ditën e djeshme një operacion antidroge i koduar “Boaster”. Policia arrestoi ditën e djeshme 19 persona,...

Aktualitet 11:49 - 19 Dhjetor, 2016

Operacion antidroge/ Arrestohen 22 persona në Shqipëri e Itali

Policia e Shtetit ka zhvilluar një operacion antidrogë me Policinë Italiane të  koduar “Boaster”.  Burime nga policia bëjnë me dije se nga ky operacion janë arrestuar...

Aktualitet 19:42 - 21 Tetor, 2016

11 operacione policore/ Kapet droge dhe arme

Vijojne operacionet masive anticanabis nga Policia e Shtetit ne gjithe vendin. Deri tani 11 operacione ne disa qarqe jane kapur 1 ton e 273 kg droge e sekuestruar, 4...

Aktualitet 20:44 - 19 Tetor, 2016

Video/ Policia fillon nje operacion te gjere antidroge

Policia fillon nje operacion te gjere per parandalimin dhe goditjen e trafikut te lendeve narkotike. Ne operacion perfshihen, FLO, DELTA, POLICIA KUFITARE dhe drejtorite e policise ne...

Aktualitet 17:10 - 19 Tetor, 2016

Operacion i ndërkombëtar antitrafik/ Arrestohen 314 persona, kapet droge arme dhe shuma te medha monetare

Operacioni Ciconia Alba në kuadër të JAD (join action days) i organizuar nga Europol. Nga ana e Policisë Shqiptare është marrë pjesë në këtë operacion, ku oficerët...

Aktualitet 10:20 - 26 Gusht, 2016

Operacion antidrogë Spanjë-Shqipëri/ Sekuestrohen 96 kg drogë, arrestohen 4 shtetas

Një operacion ndërkombëtar antidrogë mes policisë shqiptare dhe asaj spanjolle është zhvilluar sot duke çuar në arrestimin e 4 shtetasve një prej të cilëve bullgar dhe...

Aktualitet 08:22 - 9 Qershor, 2016

Operacion antidrogë në Fier/ Arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga Policia e Fierit pasi u kapën duke transportuar 5 kilogramë lëndë narkotike e llojit kanabis sativa. Në kuadër të operacionit antidrogë të...

Aktualitet 23:36 - 12 Maj, 2016

Arrestohen në Bruksel bashkëpunëtorët e “Eskobarit” shqiptar të Ballkanit

Gjatë bastisjeve në Bruksel, Zaventem dhe Edegem nga seksionin e drogës e policisë federale gjyqësore e Brukselit, janë arrestuar të hënën dy vëllezër me origjinë shqiptare....

Kronika 20:20 - 7 Mars, 2016

Gjirokastër/ Operacion antidrogë, arrestohet 30-vjeçari (VIDEO)

Policia e Gjirokastrës ka bërë të mundur arrestimin e një 30-vjeçari në kuadër të një operacioni antidrogë, të koduar “Stafeta”. Mësohet se në pranga e policisë...

Politikë 22:00 - 14 Maj, 2014

Vijon protesta antidrogë e Partisë Demokratike

Vazhdon protesta antidrogë, e Partise Demokratike qe po zhvillohet para parlamentit prej 4 oresh, ku dhjetera qytetare shohin nga ekranet e vendosura para Kuvendit, seancen parlamentare....