Connect with Us

All posts tagged "anti kck"

Politikë 12:08 - 7 Prill, 2020

Komisioni i Ligjeve rrëzon dy dekrete të Metës

Komisioni i Ligjeve ka rrëzuar sot dy dekrete të presidetit Ilir Meta. Bëhet fjalë për dekretin për ligjin për pronat si dhe atë për aktin normativ...

Politikë 19:29 - 30 Mars, 2020

“Shkel Kushtetutën”/ Meta kthen në Kuvend Paketën Anti- KÇK

Presidenti Ilir Meta i ka kthyer mbrapsh Kuvendit Aktin Normativ për Paketën Anti- KÇK. Meta jep dhe 7 aryse lidhur me vendimin e tij ku rëndit:...

Politikë 11:08 - 5 Mars, 2020

Murrizi zbulon “peshqit e mëdhenj”/ Do ta shohim kush është në “xhepin” e mazhorancës

Deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi ka folur me tone mjaft të forta sot në foltoren e Kuvendit, në lidhje me të ashtuquajturin akti normatin Anti-KÇK....

Rritet numri i bizneseve me borxhe
Ekonomi 10:55 - 23 Shkurt, 2020

Anti KÇK dhe paraja informale që nuk i solli asnjë të mirë ekonomisë

Rreth 4 vjet më parë, kur flukset e parave, që vinin nga kultivimi dhe trafiku i paligjshëm i narkotikëve, po bëheshin të dukshme, një debat lindi...

Politikë 13:00 - 15 Shkurt, 2020

Miratimi i paketës Anti-KÇK/ Meta jep alarmin, tregon çfarë do të ndodhë në Shqipëri

Presidenti Ilir Meta ka dhënë sot alarmin e kapjes së çdo pushteti në Shqipëri, nga qeveria. Në një postim në rrjetet sociale, Meta shkruan se “Në...

Politikë 09:30 - 15 Shkurt, 2020

Rama shënon “autogol”/ Hedh poshtë paketën Anti-KÇK?

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri, ndërsa komenton të ashtuquajturën paketa Anti-KÇK, thekson se qeveria po cënon të drejtat dhe liritë themelore të...

Politikë 12:50 - 14 Shkurt, 2020

“Anti-KÇK provë e kapitullimit të qeverisë”/ Patozi: Rama ka pranuar dështimin

Koordinatori i Bindjes Demokratike ka komentuar sot të ashtuquajturën paketa Anti-KÇK, të qeverisë. I ftuar në studion e Abcnews, Patozi theksoi se kjo është provë se...

Politikë 20:20 - 13 Shkurt, 2020

Ngjela për Paketën Anti-KÇK/ “Qeveria nuk ka qëllim të luftojë krimin, por pronën”

Avokati Spartak Ngjela ka shprehur shqetësimin e tij për aktin normativ të nxjerrë nga qeveria për paketën Anti-KÇK. Sipas Ngjelës, akti normativ i kalon kufijtë dhe...

Politikë 12:29 - 13 Shkurt, 2020

Mesazhet e Ramës në parlament/ Shteti i gjunjëzuar para të “fortëve”  

A e ndoqet Kryeministrin Rama dje kur fliste nga foltorja e Kuvendit dhe jashtë rendit të ditës? Në vend që të fliste për nismen që po...

Politikë 21:19 - 12 Shkurt, 2020

“Anti-KÇK batutë turshie”/ Ironizon Zheji: Edhe modelin e syzeve e ka skicuar Rama

Gazetari Artur Zheji e ka cilësuar si batutë kafeneje paketën Anti-KÇK, duke shprehur se mosbesimin te aksionet e Operacionit Forca e Ligjit. “KÇK nuk ekziston që...

Politikë 14:57 - 12 Shkurt, 2020

Bardhi i prerë/Anti-KÇK të nisë nga vila luksoze e Ramës dhe shtëpitë e Lleshajt

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit Edi Rama në Kuvend për “Anti-KÇK”, i cili tha se kjo paketë...

Politikë 23:20 - 10 Shkurt, 2020

Alibeaj akuza Ramës për paketën Anti-KÇK/ “Përdoret për shantazh ndaj grupeve kriminale”

Ish-deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj thotë se paketa Anti-KÇK është shantazh i kryeministrit Edi Rama për grupet kriminale. Alibeaj pretendon se Rama po i shantazhon ata...

Politikë 13:30 - 10 Shkurt, 2020

Soreca për paketën Anti-KÇK/ “Po e monitorojmë, duhen respektuar të drejtat e personave të përfshirë”

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca gjatë një dekklarate për shtyp ka folur për paketën Anti-KÇK dhe për luftën kundër krimit të organizuar. Soreca deklaroi se kjo...

Denoncim 18:47 - 9 Shkurt, 2020

Show vulgar me Anti-KÇK-në/ Qytetari i nxjerr të palarat policisë: Deri tani vadisnit parcelat me hashash?!

Ish kryeministi Sali Berisha, ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili denoncon “shown” e qeverisë sipas tij, me Anti-KÇK-në. Përmes mesazhit dërguar ish Kryeministrit, ai...

Kronika 20:18 - 8 Shkurt, 2020

Aksioni “Anti-KÇK”/ Bllokohen 32 makina luksoze në Tiranë, Durrës dhe Gjirokastër

Ka shkuar në 32 numri i makinave luksoze të bllokuara nga policia në vazhdim të aksionit “Anti-KÇK”që po zhvillohet në disa qytete të vendit. Në Gjirokastër...

Politikë 17:27 - 8 Shkurt, 2020

“KÇK nismë anti-kushtetuese”/ Braimllari akuza Ramës

Ish-deputeti i LSI-së Endrit Braimllari ka ngritur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama për paketën Anti-KÇK. Nëpërmjet një deklarate për mediat, Braimllari e cilëson këtë paketë si...

Politikë 22:41 - 7 Shkurt, 2020

“Anti-KÇK”/ Flet avokati: Aksioni duhet të niste nga“baçja” e qeverisë

Operacioni Forca e Ligjit, ishte temë e diskutimit mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Pa protokoll’. Për avokatin Jordan Daçi ky akt normativ u krijuar për të...

Politikë 19:35 - 7 Shkurt, 2020

Paketa anti-KÇK/ Gjekmarkaj: Ligj fashist, sfumon institucionet e dala nga Reforma në Drejtësi

Analisti i njohur Agron Gjekmarkaj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24, teka ka folur për paketën anti-KÇK, e ka konisderuar si një ligj fashist...

Politikë 13:37 - 7 Shkurt, 2020

Anti KÇK-ja/ Soreca: Po monitorojmë nga afër, së shpejti takim me kreun e SPAK

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca, ka folur sot për Operacionin Forca e Ligjit teks au shpreh se po monitoron nga afër gjithçka. Soreca deklaroi...

Politikë 17:21 - 6 Shkurt, 2020

Paketa Anti-KÇK/ Soreca: Duhet të ndiqet nga SPAK

Ambasadori i BE-së në Shqipëri Luigi Soreca ka folur nga Vlora për Operacionin Forca e Ligjit, për të cilin tha se duhet të ndiqet nga SPAK....

Politikë 14:39 - 6 Shkurt, 2020

Plas në PS/ Fatmir Xhafaj kundër Ramës

Komisioni i Ligjeve miratoi sot dy ndryshime ligjore që janë themelore për reformën në drejtësi. Gazetarja Esiona Konomi në një raportim për Abcnews, tha se gjatë...

Politikë 22:37 - 5 Shkurt, 2020

Artan Hoxha plas “bombën”/ Nesër do nxjerr intervistën me një bos të dënuar në Ekuador

Gazetari Artan Hoxha ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e sotme, teksa ka komentuar sulmin e kryeministrit ndaj medieve dhe analistëve që kritikuan paketën Anti-KÇK. Ai...

Çfarë po ndodh mes Lulzim Bashës dhe aleatëve?/ Bujar Nishani zbulon prapaskenat
Politikë 22:03 - 5 Shkurt, 2020

“Kushtetuta ka rënë”/ Nishani: Nuk mund të zëvendësojë Policia Prokurorinë

Ish presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i ftuar në emisionin ‘Arena’, teksa ka komentuar paketën “Anti KÇK”, u shpreh se Kushtetuta ka rënë. Sipas Nishanit, kjo...