Connect with Us

All posts tagged "Anti Covid"

Rriten sërish shifrat e të infektuarve në Kosovë/ Ja sa persona kanë humbur jetën sot
Kosova & Rajoni 11:16 - 7 Prill, 2021

Situata nga Covid-19/ Kosova ashpërson masat

Kosova ka marrë masa të reja me qëllim të kontrollit, parandalimit dhe luftimit të pandemisë COVID–19. Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fashën orare 22:00 deri në...

‘Janë një çetë pa din dhe pa iman’/ Rama sulmon PD nga Kolonja: Ç’borxh u kanë njerëzit
Politikë 17:14 - 6 Prill, 2021

‘Janë çetë pa din dhe pa iman!’/ Rama sulmon PD nga Kolonja: Ç’borxh u kanë njerëzit!

Kryeministri Edi Rama në vijim të fushatës zgjedhore zhvilloi një takim me banorët e Kolonjës ku u kërkoi mirëkuptim lidhur me numrin e kufizuar të tyre...

Bota 20:34 - 31 Mars, 2021

Greqia lehtëson masat anti-Covid/ Gjimnazet dhe bizneset hapen më 3 prill

Greqia ka vendosur të lehtësojë masat e marra për shkak të situatës nga Covid-19. Sipas mediave greke, nga e shtuna e 3 prillit do të lejohet...

Aktualitet 13:06 - 29 Mars, 2021

Dita e dytë e vaksinimit masiv/ Manastirliu këshillon të moshuarit

Ka vijuar edhe sot në ditën e dytë vaksinimi masiv i të moshuarve +70 vjeç në sheshin Skenderbej. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu...

Kronika 14:10 - 28 Mars, 2021

Vaksinimi anti-Covid/ Shoqata e avokatëve Penalistë apel autoriteteve

Shoqata e Avokatëve Penalistë të Shqipërisë i kërkon Ministrisë së Shëndetësisë që të filloj urgjent vaksinimin ndaj të burgosurve, gjyqtarëve, prokurorëve, avokatëve pasi janë më të...

“U fsheh numri i viktimave nga Covid”/ Pipero i përgjigjet akuzave të Bashës
Shëndeti 15:48 - 2 Mars, 2021

Pipero flet për ndryshimin e masave anti Covid/ Kur pritet ulja e rasteve

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka komentuar situatën e Covid në vend. Sipas Piperos, kjo situatë vjen pasi shumë persona po ekspozohen më gjatë ndaj virusit ndërsa...

Basha i kthehet Ramës/ “Ato që nuk i bëre për tetë vjet nuk i bën dot për katër”
Politikë 09:37 - 28 Shkurt, 2021

Basha vijon të rendisë dështimet e Ramës/ Paketa ekonomike anti-Covid, më e ulta në Europë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndalur sot tek një nga problematikat më të mëdha që po shkakton sot vendin tonë dhe mbarë botën, pandemia...

Denoncimi/ Prindërit, krushqit dhe të afërm të qeveritarëve, grup prioritar për tu vaksinuar
Denoncim 15:53 - 22 Shkurt, 2021

Denoncimi/ Prindërit, krushqit dhe të afërm të qeveritarëve, grup prioritar për tu vaksinuar

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari në lidhje me vaksinimin anti-Covid. Ai shkruan se vaksinat përdoren për familjarët e qeveritarëve dhe zyrtarëve...

Policia bën namin në fundjavë/ Ndëshkohen rreth 3 mijë qyetetarë që shkelën masat anti Covid
Kronika 15:20 - 22 Shkurt, 2021

Policia bën namin në fundjavë/ Ndëshkohen rreth 3 mijë qyetetarë që shkelën masat anti Covid

Vijojnë kontrollet e pandërprera në të gjithë vendin, për monitorimin e zbatimit të masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Gjatë fundjavës, shërbimet e Policisë kanë...

Aktualitet 15:40 - 18 Shkurt, 2021

CNA.al “zgjon” policinë/ Gjobitet Edmond Spaho

Sot në mesditë CNA.al denoncoi ish deputetin demokrat Edmond Spaho, për takimet që ai zhvillon me qytetarët në kundërshtim me masat anti Covid. Pas shkrimit të...

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia bën namin me gjoba, ndëshkon 1113 qytetarë
Aktualitet 16:02 - 17 Shkurt, 2021

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia bën namin me gjoba, ndëshkon 1113 qytetarë

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren, për të monitoruar zbatimin e masave...

Mjekja rekomandon qytetarët/ “Personat që kanë kaluar Covid të marrin një dozë vaksine”
Aktualitet 10:52 - 16 Shkurt, 2021

Fillon vaksinimi anti Covid në Shkodër/ Rama dhe Manastirliu shohin nga afër procesin

Ditën e sotme ka filluar vaksinimi anti Covid në qytetin e Shkodrës. I pari që ka marrë vaksinën është drejtori i spitalit të Shkodrës, Ardian Dajti....

‘Jemi në komunikim me shtete të ndryshme’/ Manastirliu: Javën e ardhshme vijnë 8 mijë doza vaksinash
Politikë 21:01 - 15 Shkurt, 2021

‘Jemi në komunikim me shtete të ndryshme’/ Manastirliu: Javën e ardhshme vijnë 8 mijë doza vaksinash

Manastirliu e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu theksoi se javën e ardhshme priten të mbërrijnë në vend dhe 8 mijë doza të tjera vaksinash nga kompania Pfizer.  “Do...

Drejtori i OBSH: Të gjitha hipotezat të hapura për origjinën e COVID-it
Shëndeti 22:40 - 12 Shkurt, 2021

Drejtori i OBSH: Të gjitha hipotezat të hapura për origjinën e COVID-it

Të gjitha hipotezat janë ende të hapura në kërkimin e origjinës së COVID-19 nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, tha Drejtori i Përgjithshëm i organizatës, Tedros Adhanom...

Tre ditë para zgjdhjeve/ Kosova lehtëson masat anti-Covid, hiqet ora policore
Kosova & Rajoni 14:00 - 11 Shkurt, 2021

Tre ditë para zgjdhjeve/ Kosova lehtëson masat anti-Covid, hiqet ora policore

Qeveria në Kosovë është duke e mbajtur një mbledhje online dhe ka marrë vendime për lehtësim të masave për COVID-19. Mediat kosovare raportojnë se është vendosur...

Shëndeti 11:01 - 5 Shkurt, 2021

Tre javë pas marrjes së vaksinës anti-Covid/ Zbulohen antitrupa në 99% të njerëzve

Tre javë pas marrjes së dozës së parë të vaksinës anti-Covid, një përgjigje e antitrupave është e pranishme në 99 për qind të të vaksinuarve. Ndërsa...

Deputeti Kujtim Gjuzi është shprehur kundër bërjes së vaksinës anti-Covid. Në një intervistë për Ora neës, Gjuzi tha se duke marrë shkas nga informacionet e shumta që qarkullojnë, ai nuk do të eksperimentojë me trupin e tij. Gjuzi ndër të tjera tha se ka imunitet të fortë, ndërsa zbuloi sesa i del temperatura sa herë futet në sallën e Kuvendit. ‘Ju e dini që unë fizikisht jam shkëlqyer, jam shumë mirë, temperatura e matur sa herë që hyj në parlament është 36.6 ose 36.7. Nuk ka asnjë rast që të jetë më tepër. Jam më tepër imun. Personalisht nuk do ta bëj kurrë vaksinën për arsye dhe të disa shkencëtarëve me famë botërore që thonë nëse e merr atë ka një rrezik se unë jam mbi 60 vjeç.Personalisht nuk e bëj vaksinën, është një lëvizje shumë e madhe që më bën të kem dyshime dhe unë nuk bëj eksperiment me trupin tim.’
Politikë 21:40 - 3 Shkurt, 2021

“Nuk bëj eksperiment me trupin tim”/ Gjuzi refuzon të bëjë vaksinën anti-Covid

Deputeti Kujtim Gjuzi është shprehur kundër bërjes së vaksinës anti-Covid. Në një intervistë për Ora neës, Gjuzi tha se duke marrë shkas nga informacionet e shumta...

Bregu: Do të ishtë me vend përfshirja e Ballkanit në blerjen e vaksinës nga BE
Politikë 22:27 - 2 Shkurt, 2021

Bregu: Do të ishte me vend përfshirja e Ballkanit në blerjen e vaksinës nga BE

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal Majlinda Bregu ishte e ftuar mbrëmjen e sotme në Përballë, ku theksoi se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet...

Kush mund të ndikojë në gatishmërinë e njerzve për t’u vaksinuar dhe cilat janë pengesat për t’u kapërcyer?
Shëndeti 15:59 - 23 Janar, 2021

Çfarë ndodh pas vaksinimit?/ A duhet të vazhdojmë t’i respektojmë masat anti-Covid?

Nga Dr. Blerta Brati, mjeke mikrobiologe pranë ISHP Nje pyetje normale ne kete kohe vaksinimi eshte se a mund te kap virusin , te semurem, pasi...

Beteja me Covid-19/ Kina dhe SHBA në garë për vaksinën
Bota 11:46 - 22 Janar, 2021

Plas skandali në Itali/ Mjekëve iu injektohet ujë fiziologjik në vend të vaksinës anti-Covid

Një skandal është raportuar sot nga mediat italiane, për vaksinën kundër koronavirusit. “Tgcom” shkruan se në Spitalin Rovereto të Italisë punonjësve shëndetësor iu kanë injektuar ujë...

BE-ja shtrëngon eksportin e vaksinave, përfshihet edhe Ballkani
Aktualitet 10:23 - 17 Janar, 2021

Vaksina anti-Covid/ Rama bën bilancin, sa mjekë dhe infermierë kanë marrë dozën e parë

Prej gjashtë ditësh në vendin tonë ka nisur aplikimi i vaksinës anti-Covid, ku fillimisht ka qenë stafi mjekësor ata që ka marrë dozat e para. Kryeministri...

Gjermania është vendi sekret që i dhuroi vaksina Shqipërisë?/ Ambasada zbulon si qëndron e vërteta
Aktualitet 17:27 - 12 Janar, 2021

Gjermania është vendi sekret që i dhuroi vaksina Shqipërisë?/ Ambasada zbulon si qëndron e vërteta

Ambasada Gjermane në Tiranë ka reaguar sot lidhur me ardhjen e vaksinë të Pfizer ditën e djeshme në Shqipëri, ku u përfol se vaksina anticovid vinte...

Nisja e vaksinës anti-Covid/ Mjeku: Po shfrytëzohet për fushatë, nuk ka transparencë
Aktualitet 10:45 - 11 Janar, 2021

Nisja e vaksinës anti-Covid/ Mjeku: Po shfrytëzohet për fushatë, nuk ka transparencë

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se ditën e sotme do të nisë vaksinimi anti-Covid, i cili do të zhvillohet në stadiumin “Air Albania”. Në...