Connect with Us

All posts tagged "ankth"

Blog 08:29 - 23 Shkurt, 2020

Si ta menaxhojmë ankthin, që na shkakton frika nga vdekja?

Vetëdija mbi vdekjen, është dobësia më e madh e inteligjencës njerëzore. Jeta merr një ditë fund për të gjitha qeniet e gjalla. Por vetëm njerëzit mund...

Blog 11:08 - 26 Dhjetor, 2019

Këshilla për një kujtesë të mirë/ Çfarë duhet të konsumoni

Shëndeti i mirë i trurit do të thotë edhe shëndet i mirë i të gjithë trupit. Kur flasim për kujdesin ndaj organizmit, ka me qindra mënyra...

Aktualitet 22:05 - 10 Korrik, 2019

“Jam e mbushur me ankth”/ Ylli i “Keeping up with the Kardashians” shpërthen në lot në mes të emisionit

Sezoni i 17-të i ‘Keeping Up With the Kardashians’ po bën shumë bujë në internet ku shfaqen shumë skena të rëndësishme dhe e fundit që po...

Aktualitet 13:25 - 7 Maj, 2019

Bota në “ankth”/Cilin emër do të zgjedhë Meghan Markle për fëmijën mbretëror?

Pasi dje u dha lajmi se Dukesha e Sussex-it, Meghan Markle u bë nënë për herë të parë  tashmë aludimet se si do të jetë emri...

Kryesore Show Biz 11:40 - 27 Shkurt, 2019

Ankth dhe tronditje! Olta dhe Fabi rrëfejnë çfarë u ndodhi binjakëve të tyre në sallën e operacionit kur lindën

Balerina Olta Ahmetaj dhe këngëtari i njohur Fabian Basha, ishin të ftuar në emisionin “Rudina”, ku ndanë për herë të parë me publikun një histori të...

ankth clirim
Aktualitet 23:00 - 10 Shkurt, 2019

Po, është e mundur/ Ankthi mund të largohet në më pak se pesë minuta

Çohu në këmbë Për një çlirim të menjëhershëm nga ankthi çohu në këmbë dhe mbaje trupin drejt. Mbaji këmbët të hapura sa gjerësia e shpatullave dhe...

ankth clirim
Aktualitet 22:20 - 5 Shkurt, 2019

Ankthi/ Përbindëshi i përshkruar nga viktimat e tij

Çfarë do të thotë të ndjesh ankth? Ankthi shkon përtej një shqetësimi të thjeshtë. Ankthi përmblidhet në netët pa gjumë teksa të merret fryma kur rrotullohesh...

ankth clirim
Aktualitet 14:00 - 10 Janar, 2019

Ju tregojmë disa mënyra, që do t’ju shpëtojnë nga ataku i panikut

Ushtrime të frymëmarrjes Frymëmarrja e thellë është një nga pjesët më të rëndësishme të zvogëlimit të simptomave gjatë një sulmi ankthi. Merrni kontrollin e frymëmarrjes tuaj...

ankth clirim
Aktualitet 22:00 - 3 Janar, 2019

Këto janë efektet e fshehura të ankthit

Shpesh ankthi mund të jetë diçka shumë bezdisëse, ndaj dhe shpesh personat që vuajnë nga ankthi shpesh nuk gjejnë as forcën për të dalë nga shtëpia....

Life Style 15:25 - 26 Nentor, 2018

Shmangini me patjetër këto ushqime nëse vuani nga ankthi dhe depresioni

Disa ushqime janë gjithnjë e më pak të këshillueshme për shëndetin e njeriut. Me kalimin e viteve studimet kanë treguar se ushqimet jo vetëm që na...

Kuriozitete 13:53 - 30 Tetor, 2018

Jeni prekur nga ankthi i vjeshtës? Si ta kuptoni dhe ç’duhet të bëni

Shumë prej nesh i pëlqejnë shumë ndryshimet sezonale, sidomos kur kalohet nga vera në vjeshtë. Gjethet fillojnë të bien, gjithçka mbulohet nga ngjyra e artë, fillon...

Femra 09:40 - 22 Dhjetor, 2016

Si ta luftojmë ankthin?

Femrat shpesh vuajnë pafund nga stresi. Me kalimin e moshës këto janë disa nga këshillat që japin sociologët për të reduktuar ankthin: Evitoni stresin. Ruani qetësinë....

Life Style 21:00 - 19 Dhjetor, 2014

Vuani nga ankthi dhe mendimet negative?Ja çfarë duhet të bëni për të i luftuar!

Për te larguar mendimet e këqija dhe ankthin gjate darkës, ka një zgjidhje te lehte qe mund ta bëjnë te gjithë. Ja cila është ajo. Sipas...

Aktualitet 13:55 - 16 Dhjetor, 2014

Gjumi cilësor shmang ankthin

“Mendimet negative te përsëritura” vijnë si pasoje e ankthit dhe shqetësimit te tepërt dhe te vazhdueshëm qe lidhet me te ardhmen, te shkuarën apo me përvojat...