Connect with Us

All posts tagged "anita jella"

Vetingu 09:44 - 10 Prill, 2020

U përplas me vëzhguesin ndërkombëtar/ Kryeprokurorja e Durrësit heq dorë nga kandidimi për në SPAK

Kryeprokurorja e Durrësit, Anita Jella ka vendosur të tërheqë kandidaturën e saj për t’u bërë pjesë e Prokurorisë së Posaçme. Kërkesa për tëheqjen nga SPAK do...

Vetingu 15:52 - 25 Shkurt, 2020

Komisioneri Publik krah ndërkombëtarëve/ Kërkon shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë së Durrësit

Komisoneri Publik ankimon vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për drejtuesen e Prokurorisë së Durrësit Anita Jella, e cila kandidon për SPAK. Komisioneri Publik ka...

Aktualitet 12:24 - 18 Korrik, 2019

Video-Të preferuarit e KLP dhe të përjashtuarit nga SPAK-u/ Njihuni me prokurorët antikorrupsion

Këshilli i lartë i Prokurorisë, ka bërë përzgjedhjen e tij në lidhje me ekipin e SPAK-ut. Të preferuarit e KLP, të paktën siç thonë ata, janë...

Aktualitet 15:02 - 17 Korrik, 2019

Milionerë, gjobaxhinj dhe vegla të politikës/ Pazaret që ngritën SPAK-un

Dje, Këshilli i Lartë i Prokurorisë zbardhi emrat e prokurorëve të SPAK-ut. Ajo që bie në sy është se pjesë e kësaj liste janë prokurorë të...

Aktualitet 10:23 - 8 Korrik, 2019

KLP fillon intervistat për SPAK/ Nuk lejohen mediat

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka filluar sot intervistat me kandidatët për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion, e njohur ndryshe si SPAK. Ashtu sikurse ishte lajmëruar, intervistimi...

Aktualitet 12:04 - 28 Qershor, 2019

Prokurorët e skandaleve/ SPAK dështon ende pa u ngritur

Ngritja e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, është kthyer në kryefjalën e politikanëve, të cilët kërcënojnë njëri tjetrin me hetime. Njëherësh SPAK-u shihet dhe si shpresë nga...

Aktualitet 11:25 - 9 Prill, 2019

Grabitja në Prokurorinë e Durrësit/ Anita Jella me “mision security”

Më 8 maj 2018,  në qytetin Durrësit u regjistrua një grabitje në Prokurorinë e Durrësit. Bëhet fjalë për grabitje me dhunë  të postës sekrete të Prokurorisë...

Kryeprokurorja e Perkohshme, Arta Marku, duke hyre ne nje takimi me prokurore, te organizuar nga EURALIUS, per ti bere thirrje prokurorve qe te aplikojne per tu bere pjese e Struktures se Posacme kunder Korrupsionit dhe Krimit te Organizuar, SPAK, ne Hotel Tirana.
Aktualitet 15:19 - 27 Shkurt, 2019

Pas grabitjes së Prokurorisë/ Mikesha e Arta Markut rehabilitohet në SPAK?

Anita Jella, e cila u emërua në maj të 2018 në krye të Prokurorisë së Durrësit, ka aplikuar për t’u bërë pjesë e SPAKU-ut. Jella u...