Connect with Us

All posts tagged "Anila Denaj"

Aktualitet 11:36 - 24 Mars, 2019

Nga restorantet, pastiçeritë dhe kreditë/ Ministres së Financave i falimenton biznesi

Në fund të vitit të shkuar kryeministri Edi Rama firmosi disa ndryshime në Qeveri. Pjesë e ndryshimit ishte dhe Ministria e Financave, në krye të saj...

Aktualitet 22:01 - 12 Mars, 2019

Shpenzimi i fondeve me efektivitet/ Denaj: Rritja ekonomike është fakt

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj e ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën”, tha se rritja ekonomike me 4.2% është e konfirmua. Më tej Denaj...

Aktualitet 21:49 - 12 Mars, 2019

E quajti ‘Madam Falimenti’/ Anila Denaj i përgjigjet Berishës

E ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën”, ministrja e Financave Anila Denaj ka komentuar edhe etiketimin nga ish-kryeministri Sali Berisha si ‘Madam Falimenti’. Denaj tha se...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 14:35 - 4 Shkurt, 2019

Buxheti i Bashkisë/ LSI kërkesë për interpelancë

Lëvizja Socialiste për Integrim ka kërkuar interpelancë me ministren e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj për bllokimin e buxhetit të Bashkisë Skrapar. Në një kërkesë zyrtare...

Majlinda bregu takim me ministrat e rinj
Aktualitet 12:38 - 3 Shkurt, 2019

Bregu: Jo vetëm vit i sfidave, por edhe i rezultateve

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka thënë sot se viti 2019 nuk është vetëm një vit sfidash, por edhe rezultatesh. Në...

selia e partise demokratike tirane
Aktualitet 18:25 - 28 Janar, 2019

PD akuza të rënda Fondit të Sigurimeve Shëndetësore

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar ndaj bllokimit të sistem dixhital të Fondit të Sigurimeve Shëndetësore. Në një postim në rrjetet sociale, Shehu shkruan...

qeveria e shqiperise
Aktualitet 15:41 - 3 Janar, 2019

Faktet-Socialistët në minorancë/Rama 3, qeveri e Mjaft, G-99 dhe bashkisë Tiranë dje

Qeveria Rama tre konfiguroi një kabinet ndryshe nga ai që kryeministri kishte pasur këto 5 vite. Mandatin e parë i bezdisur nga hajdutët dhe të paaftët...

Aktualitet 11:39 - 28 Dhjetor, 2018

Zëvëndëson Ahmetajn në krye të Financave/ Kush është Anila Denaj

Kryeministri Rama në mbledhjen e sotme të Asamblesë Kombëtare të PS, ka bërë të ditur emrat e ministrave që ikin dhe kush do ti zëvëndësojë. Mes...