Connect with Us

All posts tagged "Anila Denaj"

Koronavirusi në qeveri/ Një tjetër ministre rezulton pozitive
Aktualitet 09:30 - 12 Nentor, 2020

Koronavirusi në qeveri/ Një tjetër ministre rezulton pozitive

Ministrja e Financace Anila Denaj është prekur nga koronavirusi. Lajmin e ka bërë vetë të ditur ministrja, e cila përmes një postimi shkruan se pas testimit...

Diskutimet për buxhetin e vitit 2021/ Denaj: Për vitin e ardhshëm parashikohet rritje ekonomike 5.5%
Aktualitet 10:41 - 5 Nentor, 2020

Diskutimet për buxhetin e vitit 2021/ Denaj: Për vitin e ardhshëm parashikohet rritje ekonomike 5.5%

Seanca plenare ka nisur me diksutimin në parim të projektligjir “Për buxhetin e vitit 2021”. Ministrja e Financaver Anila Denaj gjatë fjalës së saj u shpreh...

U lirua sot nga detyra/ Anila Denaj tregon arsyen e largimit të zëvendësministres së Financave
Politikë 21:10 - 21 Tetor, 2020

U lirua sot nga detyra/ Anila Denaj tregon arsyen e largimit të zëvendësministres së Financave

Ditën e sotme, Këshilli i Ministrave firmosi lirimin nga detyra të zëvendësministres së Financave Belinda Ikonomi. Pak më parë, ministrja e Ekonomisë dhe Financave ka zbuluar...

Ekonomi 10:42 - 21 Tetor, 2020

Projekt buxheti i 2021/ Denaj: 1 miliard lekë për procesin zgjedhor

Në mbledhjen e sotme të Konferencës së Kryetarëve, ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Analia Denaj, paraqiti projektligjin “Për buxhetin e vitit 2021”. Në prezantim Denaj theksoi...

Situata nga pandemia/ Gjermania i premton Shqipërisë 10.5 milion euro për luftën kundër Covid-19
Politikë 14:33 - 10 Gusht, 2020

Situata nga pandemia/ Gjermania i premton Shqipërisë 10.5 milion euro për luftën kundër Covid-19

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj zhvilloi sot një takim me ambasadorin gjerman Peter Zingraf ku u diskutua mbi intensifikimin e bashkëpunimit përgjatë vitit 2020....

Diskutimet për buxhetin e vitit 2021/ Denaj: Për vitin e ardhshëm parashikohet rritje ekonomike 5.5%
Ekonomi 10:46 - 29 Korrik, 2020

Tërmeti e pandemia/ Denaj: Rritja e deficitit buxhetor dhe e borxhit publik periudhë e përkohshme

Ministrja e Financave, Anila Denaj deklaroi nga foltorja e Kuvendit se situata buxhetore e vitit 2020 u godit nga dy ngjarje të rënda, siç ishin tërmeti...

Jeni të kthjellët për këtë që keni bërë?/ Ministrja e Ramës përgjigjet për aferën e inceneratorëve
Ekonomi 21:36 - 2 Qershor, 2020

Ekonomia në recesion nga pandemia/ Denaj shpalos planin e rimëkëmbjes

Ministria e Financave Anila Denaj, e ftuar në emisionin “Përballë”, u shpreh se ekonomia këtë vit do të vuajë recesionin për shkak të goditjes nga pandemia...

Jeni të kthjellët për këtë që keni bërë?/ Ministrja e Ramës përgjigjet për aferën e inceneratorëve
Politikë 17:54 - 14 Maj, 2020

Nuk u përfshinë në paketën e ndihmës/ “Çmendet” ministrja Denaj: Këngëtarët të punojnë në ndërtim

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ishte e ftuar sot në emisionin “ABC-ja e mëngjesit”, ku ka folur për situatën e vështirë ekonomike që po...

Jeni të kthjellët për këtë që keni bërë?/ Ministrja e Ramës përgjigjet për aferën e inceneratorëve
Ekonomi 17:29 - 2 Maj, 2020

Paketa e dytë financiare/ Denaj nxjerr udhëzimet ku mund të aplikoni

Ministrja e Financës, Anila Denaj, njofton të gjithë punëmarrësit që kërkojnë të jenë përfitues të paketës së dytë ekonomike të plotësojnë Formularin 2. Formularët gjenden në faqen...

Denoncim 21:48 - 29 Prill, 2020

Foto/ Babai i ministres së Ramës s’pyet për karantinë, drekon në resortin luksoz

Ndonëse vendi ndodhet në karantinë, ku pothuajse cdo aktivitet është mbyllur, përfshirë këtu edhe baret e restorantet, duket se neVlorë jeta vijon normalisht. Ish kryeministri Sali...

Sociale 23:40 - 28 Prill, 2020

Anila Denaj: Ja sa qytetarë s’e kanë marrë akoma pagën e luftës nga paketa e parë

Ministrja e Ekonomisë Anila Denaj, tregoi se deri më tani pagën e luftës nga paketa e parë e kanë marrë 54 mijë qytetarë. Ajo tha se...

Jeni të kthjellët për këtë që keni bërë?/ Ministrja e Ramës përgjigjet për aferën e inceneratorëve
Ekonomi 23:26 - 28 Prill, 2020

Anila Denaj kundër Beqajt/ “Nuk diskutojmë për ulje pagash dhe pensionesh”

Ish-ministri Ilir Beqaj propozoi që qeveria të ulë pagat dhe pensionet për një dalje më të shpejtë nga kriza ekonomike, mirëpo kjo është kundërshtuar nga ministrja...

Ekonomi 22:47 - 24 Prill, 2020

“A do e marrin 400 mijë lekshin ata që kanë aplikuar?”/ Përgjigjet ministrja Denaj

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ka folur lidhur me 400 mijë lekshin që do të përfitojnë personat që kanë aplikuar. “A mund të shkojë...

Sociale 23:25 - 7 Prill, 2020

“Hapja vjen e përshkallëzuar”/ Denaj: Deri në fund të majit të gjitha bizneset do jenë aktive

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj ka treguar se kur do të rifillohet të hapen bizneset e mbyllura për shkak të situatës së koronavirusit në...

Ekonomi 21:54 - 27 Mars, 2020

Kriza ekonomike nga COVID-19/ Denaj: Masat në buxhetin e shtetit janë parashikuar për 3 muaj

Ministrja e Financave, Anila Denaj deklaron se masat financiare të qeverisë për përballimin e situatës së koronavirusit janë parashikuar për tre muaj. Denaj tha se ato...

“Ministria është e Financave jo e kryeministrit”/ Denaj kapet keq me Malajn
Politikë 17:50 - 25 Mars, 2020

Dërgimi i pensioneve në shtëpi/ Rama i kërkon llogari Denajt: Kur do përfundojë skema

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar llogari ministres së Financave Anila Denajt, gjatë një mbledhjeje online me një pjesë të kabinetit, kur po flisnin për zgjidhjen...

Ekonomi 16:27 - 11 Mars, 2020

Bizneset në kolaps nga koronavirusi/ Shoqatat e turizmit kërkesë Ramës, Klosit, Denajt e Veliajt

Pas konfirmimit të rasteve të para me koronavirus në Shqipëri, Shoqatat e Turizmit në vendin tonë ATA, ATU dhe ATOA i kanë dërguar një letër kryeministrit...

Politikë 16:47 - 22 Shtator, 2019

Tërmetet vënë “në lëvizje” qeverinë/ Denaj: Të gatshëm për të vendosur fondet shtesë

Ministrja e Ekonomisë, Anila Denaj ka bërë me dije sot se fondi i emergjencave është i paprekur. Denaj theksoi se qeveria ka kapacitet për të dhënë...

Sociale 11:30 - 11 Gusht, 2019

Karburant pa akcizë në treg/ 41 milion lekë detyrimi për të paguar

Strukturat e Administratës Doganore gjatë ushtrimit të kontrolleve në zbatim të planit operacional, i fokusuar tek sektori hidrokarbur dhe produktet e akcizës, konstatuan mungesë të një...

U arrestua për korrupsion/ Drejtoria e Tatimeve shkarkon nga detyra inspektorin Trungu
Ekonomi 14:28 - 5 Gusht, 2019

Lufta kundër informalitetit/ Ndryshon Kodi i Procedurave Tatimore

Ministrja e Financave, Anila Denaj, foli sot për mediat lidhur me ndryshimet që do të bëhen në Kidin e Procedurave Tatimore, në kuadër të luftës kundër...

Aktualitet 11:36 - 24 Mars, 2019

Nga restorantet, pastiçeritë dhe kreditë/ Ministres së Financave i falimenton biznesi

Në fund të vitit të shkuar kryeministri Edi Rama firmosi disa ndryshime në Qeveri. Pjesë e ndryshimit ishte dhe Ministria e Financave, në krye të saj...

Aktualitet 22:01 - 12 Mars, 2019

Shpenzimi i fondeve me efektivitet/ Denaj: Rritja ekonomike është fakt

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj e ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën”, tha se rritja ekonomike me 4.2% është e konfirmua. Më tej Denaj...

Aktualitet 21:49 - 12 Mars, 2019

E quajti ‘Madam Falimenti’/ Anila Denaj i përgjigjet Berishës

E ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën”, ministrja e Financave Anila Denaj ka komentuar edhe etiketimin nga ish-kryeministri Sali Berisha si ‘Madam Falimenti’. Denaj tha se...