Connect with Us

All posts tagged "anija"

Kronika 08:51 - 31 Korrik, 2019

Djegia e anijes turistike në Karaburun/ Kapiteneria merr vendimin drastik

Dy ditë më parë një anijë turistike në Karaburun u shkrumbua nga flakët, ndërsa 5 personat që ndodheshin në të u hodhën në det për të...

Aktualitet 17:17 - 25 Korrik, 2019

Tragjike/ Anija fundoset në mes të detit, mbi 150 të vdekur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të enjtë, ku sipas mediave ndërkombëtare, një anije me rreth 300 refugjatë është mbytur. Siç raporton Reuters, mund të...

Aktualitet 19:56 - 14 Korrik, 2019

Jepet alarmi/ Pëson defekt në mes të detit anija e linjës Sarandë-Korfuz

Një anije e cila bën linjën Sarandë-Korfuz ka pësuar defekt në sistemin e drejtimit dhe ka dhënë sinjalin SOS. Për shkak të defektit mësohet se anija...

Aktualitet 12:11 - 31 Maj, 2019

“Shtatë të vdekur, 21 të zhdukur”/ Arrestohet kapiteni i anijes së mbytur në Danub

Shumë persona kanë humbur jetën pas përmbysjes së një anije në lumin Danub, në Budapest. Mbi 20 të tjerë janë ende në kërkim dhe mendohet që...

Aktualitet 21:37 - 9 Maj, 2019

Jahti me turistë austriakë jep alarmin: Po mbytemi

Kapiteneria e Durrësit ka dhënë alarmin se një jaht me turistë austriake po mbytet re milje larg nga bregdeti i Kallmit Mësohet se jahti që ka...

Aktualitet 11:27 - 29 Dhjetor, 2018

Shpërthen në flakë anija në det të hapur/ Raportohet për të plagosur

Një shpërthim ka ndodhur sot në një anije-cisternë në Qipro. Mësohet se Anija-cisternë “Athlos” ndodhej në det të hapur Larnaka, në zonën Zigiu, pak para se...

Aktualitet 11:08 - 9 Gusht, 2018

Kapet anija me 20 ton drogë/ Në pranga 11 persona

Një anije me flamur panamez është kapur nga Guardia di Finanza në brigjet e Palermos, pasi ishte konstatuar se transportonte 20 ton kanabis. Nga të dhënat...

Aktualitet 18:39 - 3 Qershor, 2018

Mbytet një anije me refugjatë pranë Turqisë

Nëntë vetë kanë gjetur vdekjen, një tjetër figuron i zhdukur pasi një anije e vogël u fundos në ujërat jugore të Turqisë, pranë Antalias, siç njoftoi...

Aktualitet 14:19 - 17 Shtator, 2017

Ambasadori Sulo në Libi/ “Situata është nën kontroll. Po përpiqemi për kthimin në Shqipëri të marinarëve”

Edhe ambasadori shqiptar në Libi, Eduard Sulo, ka reaguar në lidhje me bllokimin e anijes shqiptare në brigjet e vendit afrikan. “Situata është nën kontroll”-ka thënë...

Aktualitet 10:23 - 17 Shtator, 2017

Ekuipazhi i anijes shqiptare të kapur në Libi në rrezik për jetën

Ditën e djeshme roja bregdetare libiane ndaloi anijen “Edvi 1” që lundronte me një flamur panamez në ujërat libiane. Nga informacionet e para ekskluzive për Citynews,...