Connect with Us

All posts tagged "angli"

Bota 19:02 - 7 Nentor, 2019

Fushatë e vrazhdë zgjedhore në Britaninë e Madhe

Boris Johnson është i njohur për sulmet e tij verbale. Në luftën për të fituar çdo votë, ai po provon tani metoda të tjera. Në Britaninë...

Kronika 22:31 - 30 Tetor, 2019

“Mbetën të traumatizuar”/ Artan Hoxha zbulon linjën ekstreme të trafikut të klandestinëve

Gazetari Artan Hoxha, ka identifikuar tre kategori të trafikut të klandestinëve nga grupet shqiptare ndërsa ka treguar dhe linjën ekstreme që ndiqet. “Sot kemi shqiptarët që...

Kronika 22:09 - 30 Tetor, 2019

Trafikun e bënte policia/ Artan Hoxha zbardh faktet tronditëse

Gazetari Artan Hoxha deklaroi se grupet e trafikut të klandestinëve drejt Anglisë është i organizuar. Sipas Hoxhës, para liberalizimit të vizave trafikun e bënte policia e...

Kronika 21:55 - 30 Tetor, 2019

“15 mijë paund për shkuar në Angli”/ Artan Hoxha: Ja pse shqiptarët përfundojnë si çirak të lëndëve narkotike

Gazetari Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Repolitix” ku po diskutohët çëshjta e klandestinëve drejt Anglisë, është shprehur se shqiptarët paguajnë rreth 15 mijë paund për...

Bota 11:58 - 24 Tetor, 2019

U gjetën të pajetë brenda kamionit/ Zbulohet kombësia e 39 viktimave

Zbulohet kombësia e 39 trupave të pajetë që u gjendën brenda një kamioni në Angli. Mësohet se trupat e pajetë i përkasin kombësisë kineze. Sipas raportimeve...

Bota 11:08 - 23 Tetor, 2019

Tragjike/ Gjenden 39 trupa të pajetë brenda një kamioni

Gjenden 39 trupa të pajetë në një kamion në Essex në Angli. Sipas raportimeve paraprake bëhet fjalë për 38 të rritur dhe një adoleshent të vdekur....

Politikë 14:04 - 3 Tetor, 2019

Kur do përgjigjet Monika për pyetjet që i bën çdo shqiptar

Opozita shqiptare, një nga shtyllat e saj kryesore ka LSI-në e Ilir Metës, që sot drejtohet dhe menaxhohet nga bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi. Me “shpatë”...

Bota 16:00 - 24 Shtator, 2019

Përleshje me thika/ Vritet adoleshenti shqiptar në Angli

Një i ri shqiptar me origjinë nga Kosova ka humbur jetën në Angli sipasojë e një sherri me thika. Viktimë ka mbetur 15-vjeçari Elton Gashaj. Ai...

Kronika 18:43 - 22 Shtator, 2019

Monedha e re që përdorin trafikantët shqiptar të drogës në Angli

Monedha më e re që ka nisur të përdoret shpesh këto kohët e fundit, nga grupet shqiptare të trafikimit të drogës në Angli, është kriptomonedha e...

balliu
Aktualitet 16:07 - 9 Maj, 2019

“300 mijë dollarë për shkollimin e djalit në Angli”/ Fahri Balliu sulmon drejtësinë

Fahri Balliu botuesi i gazetës 55, i ati i ish deputetit të listës Basha Klevis Balliu, foli rreth arrestimit të djalit të tij 2 ditë më...

Aktualitet 15:50 - 9 Maj, 2019

Siguri e pamjaftueshme/ SHBA paralajmëron Anglinë për rrjetin 5GB

Përgjatë vizitës së tij në Londër, sekretari i SHBA, Mike Pompeo, ka lënë në pikëpyetje qeverinë angleze  përsa i përket vendimit të lejimit të përdorimit të...

Aktualitet 11:52 - 17 Prill, 2019

Fshehu kokainë në vesh/ Dënohet me burg 20-vjeçari

Një shqiptar është dënuar nga një gjykatë në Londër me 30 muaj heqje lirie. Klevis Drazhi ishte arrestuar nga policia britanike pasi u kap më 19...

Aktualitet 10:47 - 17 Prill, 2019

Vrau punëdhënësin/ Pritet ekstradimi i 23- vjeçarit

23-vjeçari Elton Sefa do të ekstradohet për në Angli, pasi akuzohet për vrasjen e punëdhënësit të tij, John Woodward më 17 Prill të 2018. Vendimi u...

Aktualitet 21:16 - 27 Mars, 2019

Publikohet raporti tronditës/ Në 2018 u trafikuan 1 mijë shqiptare për prostitucion

Raporti tronditës tregon 947 shqiptare janë trafikuar për shfrytëzim seksual apo punë të detyruar në Britaninë e Madhe vitin e shkuar. Shifrat shqetësuese publikohen nga  Agjencia...

Aktualitet 20:38 - 12 Mars, 2019

Piktura në “vaj” e Tefta Tashko Koços fiton çmimin e parë në Angli!

Piktura në vaj e divës shqiptare Tefta Tashko Koço, e titulluar ‘Perla’, pikturuar nga piktorja Suela Pulaha, Brown kor suksesin e parë. Brown mori pjesë me...

historia e pasaportes. Pse nuk ka nje pasaporte mbreteresha
Aktualitet 21:40 - 28 Shkurt, 2019

Historia e pasaportës/ Ju tregojmë pse Mbretëresha e Anglisë nuk e ka një të tillë

Referimi i parë historik sa i takon një dokumenti udhëtimi gjendet në Bibël. Aty flitet për  një udhëtar Persian, i cili gjatë udhëtimeve të tij në...

Aktualitet 12:41 - 4 Shkurt, 2019

Trafikonin njerëz drejt Anglisë dhe SHBA-së/ Burg për 36 të dyshuarit

Krimet e Rënda kanë kërkuar sot “arrest me burg” për 36 të dyshuarit, të cilët akuzohen për veprat penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i...

koka e grupit te trafikimit te emigranteve
Aktualitet 09:15 - 27 Janar, 2019

Trafikonte emigrantë në Angli/ Ekstradohet shqiptari

“Koka” e trafikimit të emigrantëve në drejtim të Britanisë së Madhe është ekstraduar drejt Belgjikës. Shqiptari Alket Dauti është dënuar me 10 vjet burgim dhe 720-...

u kap duke trafikuar droge
Aktualitet 17:09 - 18 Janar, 2019

U kap me 200 mijë paund drogë/ Arrestohet i riu

Një 18-vjeçar shqiptar është arrestuar dhe dënuar, në Britaninë e Madhe, pasi u kap me një sasi droge që kap vlerën e 200 mijë paund. Policia...

Aktualitet 18:46 - 3 Janar, 2019

Video-Poshtë kamionit shkoi në Angli/ Fati tragjik i 18-vjeçarit

Genc Sejko një nga emigrantët organizues të protestës së diasporë që u zhvillua para disa ditësh para Kryeministrisë ka bërë sërish publik rastin e Besit, djalit...

Aktualitet 10:10 - 28 Dhjetor, 2018

Mbretëresha e Anglisë mban një fjalim për vetësakrifimin para një pianoje të veshur me ar, shikoni reagimet e njerëzve

Monarkja më e fuqishme e Mbretërisë së Bashkuar mbajti fjalimin e përvitshëm të Krishtlindjeve përpara popullit britanik, por fjalët e saj nuk u pritën dhe aq...

Aktualitet 13:16 - 2 Dhjetor, 2018

Iu gjetën 1433 rrënjë kanabisi/ Burgosen dy shqiptarë në Angli (emrat)

Dy shqiptarë, që kujdeseshin për rritjen e 1433 rrënjë kanabis, me vlerë tregu 1 milion sterlina, janë dënuar nga një gjykatë angleze me nga 3 vite...

Aktualitet 22:30 - 16 Nentor, 2018

“Mbretëresha e Anglisë i ha bananet me thikë dhe pirun që të mos duket si majmun”

Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth II i konsumon bananet duke përdorur një thikë dhe pirun për të mos u dukur si një majmun. Të paktën...