Connect with Us

All posts tagged "anëtarët"

vendimi 2017
Politikë 11:34 - 12 Nentor, 2019

Gënjeshtra me krijimin e Gjykatës Kushtetuese

Megjithëse të gjithë sot po thërrasin të lumtur sikur Gjykata Kushtetuese u ngrit, asnjë çështje nuk mund ta shohë ende dritën e vendimmarjes prej asaj gjykate....

Politikë 16:54 - 11 Nentor, 2019

Emërimet në Kushtetuese/ Ambasadori gjerman i kujton Ramës kushtet e Bundestagut

Zgjedhja e dy anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese në seancën e sotme të parlamentit është përshëndetur  edhe nga Ambasada Gjermane. Në mesazhin e shpërndarë për...

Politikë 15:52 - 11 Nentor, 2019

Kuvendi votim në shkelje flagrante të kushtetutës/ Ruçi shpall anëtaret e reja të Gjykatës pa bërë betimin tek Presidenti

Elsa Toska e Fjona Papajorgji u votuan sot në Kuvend me shumicë votash si anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Haptazi në shkelje të kushtetutës, deputetët u vunë...

Politikë 10:52 - 5 Nentor, 2019

“Ligjet” miratojnë raportet për kandidatët e Gjykatës Kushtetuese/ Brenda 30 ditësh zgjidhen dy anëtarët

Komisioni Parlamentar i Ligjeve ka miratuar sot dy raportet me emrat e dërguar nga KED-ja për anëtarë të Kushtetueses për vendet vakante. Kështum, Kuvendi i Shqipërisë...

Keshilli i Larte i Prokurorise, mbledhje
Aktualitet 12:40 - 12 Korrik, 2019

Gara për SPAK/ Intervistohen prokurorët e dosjeve “të nxehta”

Në mbledhjen e sotme Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të intervistojë edhe katër kandidatët e fundit që duan të bëhen pjesë e SPAK. Kandidatët që...

Aktualitet 11:29 - 26 Qershor, 2019

Debati për 30 Qershorin/ LSI kërcënon anëtarët e KZAZ-ve

Ish kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka thënë se çdo vendim dhe veprim që ka lidhje me zgjedhjet, që nga KQZ,KZAZ e deri...

Aktualitet 16:34 - 17 Maj, 2019

Anëtarët e PD dhe LSI në KZAZ?/ Patozi: Kundër ligjit, pa logjikë

Kordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi foli rreth vendimit të PD-së dhe LSI-së për dërgimin e komisionerëve në KZAZ. Sipas Patozit, ky vendim është kundër ligjit,...

deputeti i pd, edi paloka ne studio
Aktualitet 19:20 - 16 Maj, 2019

Anëtarët në KZAZ/ Paloka: Rama manipulon edhe kur garon i vetëm

Ish nënkryetari i Kuvendit, Edi Paloka foli rreth vendimit të PD-së dhe LSI-së për dërgimin e komisionerëve në KZAZ-të për zgjedhjet e 30 Qershorit. Sipas Palokës,...

Aktualitet 12:58 - 4 Maj, 2019

A duhet të ç’regjistrohet si parti politike Partia Bashkimi Demokrat?

Në debatin e ditës për kërkesat që Partia Bashkimi Demokrat vazhdon të depozitojë në KQZ e që s’dihet se si do përfundojnë, na u desh të...

basha
Aktualitet 14:34 - 24 Prill, 2019

Komisioni i Reformës Zgjedhore me anëtarë të rinj/ Zbardhen emrat

Kuvendi ka  ndryshuar formulën për Komisionin e Reformës Zgjedhore. Kështu nga 18 anëtarë, komisioni i Reformës Zgjedhore do të bëhet me 10 anëtarë. Anëtarët e PS...

Aktualitet 12:28 - 23 Prill, 2019

Zyrtarizohet Bindja Demokratike/ Kush janë drejtuesit

Shqipëria do të ketë prej sot një parti opozitare më shumë. Bindja Demokratike dorëzoi paraditen e sotme në gjykatën e Tiranës të gjithë dokumentacionin e regjistrimit...

Aktualitet 18:21 - 18 Mars, 2019

Mbledhja e KLP-së/ Zbulohet rendi i ditës

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë ka thirrur për takim ditën e nesërme në orën 10:00, anëtarët e KLP-së. Mësohet se në rendin e ditës...

Aktualitet 22:42 - 4 Mars, 2019

Murrizi zbulon ç’thonin anëtarët e Kryesisë për Bashën/ “Shporreni me gjithë gru dhe kunat nga PD”

Deputeti Myslym Murrizi i qenë prezent në emisionin “Debati” në Chanel One teksa fliste rreth përjashtimit të tij ka reaguar ashpër ndaj Kryesisë së PD-së. Sipas...

anetaret me probleme
Aktualitet 11:21 - 24 Shkurt, 2019

KLP lehtë e shantazhueshme/ 7 nga 11 anëtarë të konstatuar me probleme

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ishte institucioni i parë i sistemit të ri që “prodhoi” Reforma në Drejtësi. Mirëpo nga 11 anëtarë të KLP, 7 prej...

ambasadori i be ne shqiperi, luigi soreca
Aktualitet 17:18 - 11 Shkurt, 2019

Zgjedhja e anëtarëve të Kushtetueses/ Paralajmërimi i fortë i Soreca-s

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Luigi Soreca ka thënë se pas fillimi të vlerësimit dhe renditjes së kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese, e  rëndësishme është që...

Aktualitet 17:12 - 1 Shkurt, 2019

Mbledhja e Këshillit Bashkiak/ Pse u larguan anëtarët LSI-së

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho ka komentuar largimin e anëtarëve të LSI-së në Këshillin Bashkiak të Tiranës, nga mbledhja e djeshme. Nga studio...

selia e partise demokratike tirane
Aktualitet 21:42 - 19 Janar, 2019

Kryesia e PD-së/ Shpallen anëtarët fitues

Kryetari i Komisionit Zgjedhor në  PD, Jemin Gjana ka bërë publik emrat e anëtarëve të rinj të Kryesisë së PD. Sipas Gjanës nga 355 te anëtarë...

deputeti i partise demokratike enkelejd alibeaj
Aktualitet 17:45 - 15 Janar, 2019

Konstituimi i KED-së/ Alebaj: Anëtarët t’i nënshtrohen Vettingun

Në mbledhjen e parë të thirrur për konstituimin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Enkelejd Alibeaj bëri publik qendrimin e PD se mbledhja është e paligjshme...

keshilli i larte gjyqesor ne mbledhje
Aktualitet 16:48 - 27 Dhjetor, 2018

Zgjedhja e anëtarëve të SPAK/ Zbulohet vendimi i KLGJ-së

Këshilli i Lartë i Gjyqësorit (KLGJ)  vendosi sot që të fillojë procedurat për plotësimin me anëtarë të përkohshëm të Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit...

partia demokratike tirane
Aktualitet 15:13 - 7 Shtator, 2018

Asambleja e PS shkarkon tre anëtarë/ Po në PD, kush do shkarkohet?

Asambleja e Partisë Socialiste ka marrë disa vendime në mbledhjen e sotme, ku janë miratuar ndryshimet në sekretariatin e partisë. Po ashtu, mësohet se Asambleja e...

Aktualitet 21:54 - 27 Dhjetor, 2017

Ben Blushi mbledh anëtarët e LIBRA/ Citon Metën: Merreni me qetësi e dashuri

Ben Blushi që pas zgjedhjeve të qershorit, është zhdukur nga skena politike. E vetmja herë që u përmend, ishte kur përzuri me fyerje nga partia, bashkëthemeluesen...

Aktualitet 12:44 - 16 Gusht, 2017

Drejtësia-Kush janë bashkëpunëtorët e shtetit që u skualifikuan/Zgjidhen 7 kandidatë nga avokatia

Kuvendi hodhi ditën e djeshme një hap të rëndësishëm në drejtim të zbatimit të reformës në drejtësi, teksa përzgjodhi kandidatët nga radha e avokatisë për Këshillin...

Aktualitet 16:02 - 31 Korrik, 2017

Emrat/ 5 anëtarët e Gjykatës së Lartë dorëzojnë detyrën

Pesë anëtarët e Gjykatës së Lartë kanë dorëzuar një kërkesë tek kryetari i kësaj gjykate për të dorëzuar detyrën, pasi u mbaron mandati së shpejti. Mësohet...