Connect with Us

All posts tagged "anëtarët"

Keshilli i Larte i Prokurorise, mbledhje
Aktualitet 12:40 - 12 Korrik, 2019

Gara për SPAK/ Intervistohen prokurorët e dosjeve “të nxehta”

Në mbledhjen e sotme Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të intervistojë edhe katër kandidatët e fundit që duan të bëhen pjesë e SPAK. Kandidatët që...

Aktualitet 11:29 - 26 Qershor, 2019

Debati për 30 Qershorin/ LSI kërcënon anëtarët e KZAZ-ve

Ish kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka thënë se çdo vendim dhe veprim që ka lidhje me zgjedhjet, që nga KQZ,KZAZ e deri...

Aktualitet 16:34 - 17 Maj, 2019

Anëtarët e PD dhe LSI në KZAZ?/ Patozi: Kundër ligjit, pa logjikë

Kordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi foli rreth vendimit të PD-së dhe LSI-së për dërgimin e komisionerëve në KZAZ. Sipas Patozit, ky vendim është kundër ligjit,...

deputeti i pd, edi paloka ne studio
Aktualitet 19:20 - 16 Maj, 2019

Anëtarët në KZAZ/ Paloka: Rama manipulon edhe kur garon i vetëm

Ish nënkryetari i Kuvendit, Edi Paloka foli rreth vendimit të PD-së dhe LSI-së për dërgimin e komisionerëve në KZAZ-të për zgjedhjet e 30 Qershorit. Sipas Palokës,...

Aktualitet 12:58 - 4 Maj, 2019

A duhet të ç’regjistrohet si parti politike Partia Bashkimi Demokrat?

Në debatin e ditës për kërkesat që Partia Bashkimi Demokrat vazhdon të depozitojë në KQZ e që s’dihet se si do përfundojnë, na u desh të...

basha
Aktualitet 14:34 - 24 Prill, 2019

Komisioni i Reformës Zgjedhore me anëtarë të rinj/ Zbardhen emrat

Kuvendi ka  ndryshuar formulën për Komisionin e Reformës Zgjedhore. Kështu nga 18 anëtarë, komisioni i Reformës Zgjedhore do të bëhet me 10 anëtarë. Anëtarët e PS...

Aktualitet 12:28 - 23 Prill, 2019

Zyrtarizohet Bindja Demokratike/ Kush janë drejtuesit

Shqipëria do të ketë prej sot një parti opozitare më shumë. Bindja Demokratike dorëzoi paraditen e sotme në gjykatën e Tiranës të gjithë dokumentacionin e regjistrimit...

Aktualitet 18:21 - 18 Mars, 2019

Mbledhja e KLP-së/ Zbulohet rendi i ditës

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë ka thirrur për takim ditën e nesërme në orën 10:00, anëtarët e KLP-së. Mësohet se në rendin e ditës...

Aktualitet 22:42 - 4 Mars, 2019

Murrizi zbulon ç’thonin anëtarët e Kryesisë për Bashën/ “Shporreni me gjithë gru dhe kunat nga PD”

Deputeti Myslym Murrizi i qenë prezent në emisionin “Debati” në Chanel One teksa fliste rreth përjashtimit të tij ka reaguar ashpër ndaj Kryesisë së PD-së. Sipas...

anetaret me probleme
Aktualitet 11:21 - 24 Shkurt, 2019

KLP lehtë e shantazhueshme/ 7 nga 11 anëtarë të konstatuar me probleme

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ishte institucioni i parë i sistemit të ri që “prodhoi” Reforma në Drejtësi. Mirëpo nga 11 anëtarë të KLP, 7 prej...