Connect with Us

All posts tagged "andrea mano"

Politikë 12:00 - 22 Tetor, 2019

Shqipëria drejt zgjedhjeve të parakohshme?/ PD e shpartalluar, ja pse Basha do ngelet me “gisht në gojë”

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha, vazhdon të theksojë se duhen zgjedhje të parakohshme. Këtë e përforcoi edhe më shumë të premten, pas vendimit të...

Lajm i Rekomanduar 15:49 - 19 Shtator, 2019

Zbulohen detajet/ Rilindja i jep biznes kryetarit të Republikës së re

Bashkëpunimi i Rilindjes me Republikën e re është një fakt i vjetër dhe i pakontestueshëm, megjithëse Lulzim basha përpiqet që të gënjejë, të bëjë protesta apo...

basha duke folur
Aktualitet 14:43 - 3 Dhjetor, 2018

Triumfi i humbësave!

Forca kryesore e opozitës, Partia Demokratike ka mbyllur thuajse totalisht zgjedhjet e kryetarëve të degëve. Zgjedhje të cilat u zhvilluar me shpejtësi pas një urdhri të...

Aktualitet 18:43 - 25 Nentor, 2018

Korça mbyll votimet/ Andrea Mano rizgjidhet kryetar i PD-së

Andrea Mano është rizgjedhur në krye të Partisë Demokratike, në Korçë. Përballë tij në kandidim ishte edhe Elvin Bregu, por Mano ka mundur të fitojë me...

Aktualitet 11:55 - 23 Nentor, 2018

Zgjedhjet në degët e PD/ Basha rizgjedh kryetarët humbës (Emrat )

Lulzim Basha ka urdhëruar zgjedhjen e kryetarëve të PD dhe zhvillimin e Kuvendit Kombëtar në datën 15 dhjetor. Sipas një axhende të vendosur nga ai personalisht...

Aktualitet 15:22 - 21 Nentor, 2018

Ekskluzive/ Zbulohen kandidatët e Bashës për degën e Korçës

Dega e Partisë Demokratike në Korçë, pritet të mbledhë Kuvendin ditën e dielë, në datë 25 nëntor, ku do të zhvillohen edhe zgjedhjet për kreun e...

Aktualitet 12:21 - 4 Nentor, 2018

Foto + Video- Surprizë për Bashën në Korçë/ Dyshek me mesazh për Lulin

Lulzim Basha ka qenë për një fundjavë në Korçë. Ai ka preferuar të zhvillojë edhe disa takime me fermerë, por edhe me strukturat e PD-së lokale...

Aktualitet 13:14 - 29 Shtator, 2018

Foto+video-Çuni i Fahriut i bën “gjëmën” Ramës/ Shikoni si u prit në Korçë

Kryeministri Rama, së bashku me kabinetin e tij qeveritar, këtë fundjavë ka zbarkuar në qytetin e Korçës, ku është pritur me protesta nga disa qytetarë, ndërsa...

Kryesore 13:06 - 28 Maj, 2018

Niko Peleshi riemëron në doganë vëllain e kreut të PD-së

Niko Peleshi, i cili është ministër i Bujqësisë dhe kreu i  listës së PS në qarkun e Korçës, nëpërmjet të cilit kalon çdo emërim, që nga...

Aktualitet 20:15 - 13 Dhjetor, 2017

Kryetari i PD-së Korçë thirret në Prokurori pas akuzës për mashtrim

Sot në ambientet e Prokurorisë së Tiranës është paraqitur pas thirrjes kryetari i Partisë Demokratike, Dega Korçë, Andrea Mano, për të dhënë dëshminë e tij pas...

Aktualitet 12:12 - 17 Tetor, 2017

Zbulohen detajet/Ja kush e ka kallëzuar për mashtrim kandidatin e Bashës dhe kreun e PD-së në Korçë

Andrea Mano, kandidati për deputet i pesti në listën e Bashës për qarkun e Korçës dhe kreu i kësaj dege në këtë qark është kallëzuar penalisht...

Aktualitet 14:33 - 15 Tetor, 2017

Kallëzohet penalisht kryetari i PD në Korçë Andrea Mano/ Akuzohet për mashtrim

Kryetari i Partisë Demokratike në degën e Korçës, Andrea Mano, një personazh jo pak i njohur në opinionin publik, mësohet se është akuzuar së fundmi për...

Aktualitet 22:08 - 18 Korrik, 2017

Të gjitha faktet/Edi Rama në aksion për Bashën kryetar

Disa muaj më parë kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës, Lulzim Basha bënë një marrëveshje. Një marrëveshje që ka shumë pikëpyetje, shumë të panjohura dhe...

Aktualitet 13:43 - 18 Korrik, 2017

Kush janë hajdutët e Bashës që dështuan të prishnin aktivitetin e “Lëvizjes për Ringritjen e PD” në Korçë

Dje në mbrëmje, në Korçë, Astrit Patozi, i shoqëruar nga disa anëtarë kryesie dhe drejtues të lartë të Partisë Demokratike, por dhe 3 deputetë aktualë, si...

Aktualitet 21:16 - 7 Korrik, 2017

Ekskluzive-Njerëzit e Bashës përgatisin “puçin” për Selamin/Prapaskenat e takimit në Korçë

Lulzim Basha dhe Eduart Selami nesër do të ndalen në Korçë për të vijuar fushatën e tyre për kryetar të PD, megjithëse ndodhen në një garë...

Aktualitet 13:48 - 7 Shkurt, 2017

Lista e demokratëve/ Kandidatët e PD për Korçën

Partia Demokratike dhe vetë Lulzim Basha kanë filluar përgatitjen e listës së deputetëve, pavarësisht se gjithçka përpiqet të mbahet koefidente apo të reklamohen veprime qesharake dhe...

Aktualitet 15:42 - 14 Shtator, 2016

Një kryetar PD-je në mbjelljet e drogës?!

Mbjellja e kanabisit, mbullimi i Shqipërise me bimën “cudiberese”, përfshirja e policisë ne kete krim nuk po përbën më lajm për mediat. Çdo ditë raportohen dhjetra...

Aktualitet 10:18 - 27 Korrik, 2016

Pollari apo kur të përdor ortaku si leckë

Një fakt që të gjithë e shohin dhe e prekin në Korçë. Një fakt që tashmë nuk e mohon më askush. Kryetari i PD në Korçë...

Aktualitet 19:40 - 26 Qershor, 2016

Fakti tjetër/ Ja pse Andrea Mano hesht dhe është ushtari i Niko Peleshit

Një fakt tjetër u zbardh sot krejt rastësisht, vetëm nga një ngjarje që ka ndodhur në Korçë prej 48 orësh. Një qytetar 31-vjeçar është dhunuar në...

Aktualitet 19:18 - 10 Qershor, 2016

Faktet-Niko Peleshi merr nën kontroll PD-në e Korçës/ Andrea Mano mbyll qepenat

Citynews ka mundur të sigurojë foto të shkrepura në ditë dhe pozicione të ndryshme në PD-në e Korçës, e cila megjithëse në fazë riorganizimi, duket që...

Aktualitet 11:21 - 1 Prill, 2016

“Banda” që drejton Korçën/ Nga Elvi FUNDO

Një fakt që ndoshta pak artikulohet në publik, më shumë sesa opinion duket që nga rrethanat dhe detajet të jetë një e vërtëtë që qytetarët e...

Aktualitet 21:30 - 26 Tetor, 2015

Andrea Mano perjashton FRPD nga analiza

Ne Korce eshte zhvilluar analiza e rezultatit te zgjedhjeve. Me shume se nje analize reale ishte thjesht rikonfirmimi i kreut te deges nga Arben Ristani dhe...