Connect with Us

All posts tagged "Andon Dhima"

“Na trego që t’ka ngel fije burrnie”/ Blushi tregon sërish forcën ndaj ligjit me lokalin në Korçë
Aktualitet 20:34 - 28 Dhjetor, 2020

Skandali/ Fshehja e pasurisë, Ben Blushi nuk deklaroi 65 milionë lekë karburant

Ish-deputeti socialist dhe drejtori aktual i Top Channel, Ben Blushi, përfshihet në një tjetër skandal dhe gjithçka bëhet fjalë gjatë kohës që ky i fundit ka...

Luli foli, kur do flasë Vjollca Hoxha dhe Ben Blush
Politikë 12:16 - 20 Nentor, 2020

Luli foli, kur do flasë Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi

Dje televizioni kombëtar Top Channel, edicionin e tij të lajmeve e hapi me një shënim ku  i kërkonte kreut të PD, Lulzim Basha të fliste për...

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Kronika 19:16 - 15 Nentor, 2020

Atentati ndaj biznesmenit Dhima/ Gjykata lë të lirë njërin prej bashkëpunëtorëve

Gjykata e Tiranës ka lënë të lirë njërin nga bashkëpunëtorët e atentatit të mbetur në tentativë ndaj biznemenit Andon Dhima. Mësohet se togat e zeza kanë...

English 19:13 - 23 Tetor, 2020

Failed assassination attempt on businessman who denounced Ben Blushi/ The court leaves in prison 4 arrested persons

The Tirana court has imposed the security measure “prison arrest” for the four arrested, Grid Leno, Albin Hoxha, Maringlen Matohiti and Enea Hoxha, accused of the...

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Kronika 14:07 - 23 Tetor, 2020

Atentati i dështuar ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ Gjykata jep vendimin për katër të arrestuarit

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” për katër të arestuarit, Grid Leno, Albin Hoxha, Maringlen Matohiti dhe Enea Hoxha, të akuzuar...

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Aktualitet 19:18 - 22 Tetor, 2020

Kazani zien në mbrojtje të krimit

Nuk është më e pabesueshme, por tashmë e provuar dhe faktuar se disa media dhe segmente të saj, të ish-zyrtarëve socialistë, të cilët pretendojnë se janë...

Kazani zien në mbrojtje të krimit
English 17:12 - 22 Tetor, 2020

Attack on businessman who denounced Ben Blushi/Other details revealed, what stated the authors

Other details have come to light regarding the assassination attempt on businessman Andon Dhima on the evening of October 15 in Tirana. According to Abc News,...

Exclusive documents/ Ben Blushi is criminally charged for the house in Dardha
English 17:21 - 21 Tetor, 2020

The criminal charge by businessman Andon Dhima/ Prosecution launches investigations on Ben Blushi

The Tirana Prosecutor’s Office has officially started the investigation for forgery of documents, based on the criminal charge that the businessman Andon Dhima has made against...

Kronika 14:35 - 21 Tetor, 2020

Sulmi ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ “Bomba” e gazetarit: Ngjarja po zbardhet, do të vihet në pranga…

Gazetari i kronikës, Elton Qyno ka zbardhur sot të tjera detaje në lidhje me ngjarjen e rëndë të mbrëmjes të së enjtes, ku biznesmeni Andon Dhima...

Artan Hoxha ironizon mediat serbe/ Askush nuk i ka bërë atentat ekipit Cverna Zvezda
Kronika 14:25 - 21 Tetor, 2020

“Atentati ndaj Andon Dhimës u inskenua”/ Hoxha publikon dokumentin dhe u mbyll gojën “skeptikëve”

Gazetari Artan Hoxha i është përgjigjur reagimeve se atentati ndaj biznesmenit Andon Dhima është inskenuar për të përfituar azil. Hoxha ka publikuar një dokument që vërteton...

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Kronika 13:16 - 21 Tetor, 2020

Fotot/ Kush janë dy autorët që tentuan të vrisnin Andon Dhimën

Policia e Shtetit mëngjesin e sotëm ka bërë të ditur se ka arrestuar dy autorët që tentuan t’i bëjnë atentat biznesmenit Andon Dhima, mbrëmjen e së...

Aktualitet 12:55 - 21 Tetor, 2020

JA PRA QË KRISMA KISHTE/ Çfarë do thonë grupi kriminal në media ?!

Sot Policia e Shtetit ka raportuar se ka bërë arrestimin e katër personave në lidhje me ngjarjen e së enjtes së kaluar, ku biznesmenin Andon Dhima,...

Kronika 12:55 - 21 Tetor, 2020

Atentati ndaj Andon Dhimës/ “Shpërthen” Hoxha: “Agushët” e pushtetit e dinë që unë nuk punoj me “mall porositësi”

Gazetari Artan Hoxha ka ashpëruar tonet lidhur me mediat të cilat u munduan të fshehin atentatin ndaj biznesmendit Andon Dhima. Hoxha tregon se vendosi të publikojë...

Exclusive documents/ Ben Blushi is criminally charged for the house in Dardha
Aktualitet 12:22 - 21 Tetor, 2020

Kallëzimi nga biznesmeni Andon Dhima/ Prokuroria nis hetimet për Ben Blushin

Prokuroria e Tiranës ka nisur zyrtarisht hetimet për falsifikim dokumentesh, bazuar në kallëzimin që biznesmeni Andon Dhima ka bërë ndaj drejtorit të televizionit Top Channel, Ben...

Kronika 12:00 - 21 Tetor, 2020

Reagon Andon Dhima/ Falenderoj policinë, të zbulohet urdhëruesi!

Biznesmeni Andon Dhima ka reaguar pas arrestimit të autorëve të dyshuar për atentatin e dështuar ndaj tij. Dhima ka falenderuar policinë e shtetit për zbardhjen e...

Çuçi ministër i Brendshëm/ Hoxha: Bledi më ka marrë në pyetje si hetues për shkrimet e mia
Kronika 09:45 - 21 Tetor, 2020

Sulmi ndaj biznesmenit i sajuar?/ Artan Hoxha përgjigjet me fakte: “Je kapur me presh në duar Agush”

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka reaguar sot në lidhje me një shkrim të publikuar në një media, sipas të cilit sulmi me armë ndaj biznesmenit Andon...

Kronika 09:33 - 21 Tetor, 2020

Tentuan të vrasin biznesmenin Andon Dhima/ Zbardhen emrat e autorëve dhe bashkëpunëtorëve të arrestuar

Policia ka arrestuar dy autorët që tentuan t’i bëjnë atentat biznesmenit Andon Dhima. Në pranga janë vënë edhe dy bashkëpunëtorët e këtij atentati. Ne pranga ka...

“Është ushtar i një grupi krimina”/ Hoxha për Vis “korçarin”: Do marrë në qafë jetë të pafajshme, të dënohet!
Kronika 09:13 - 21 Tetor, 2020

Arrestimi i autorëve të dyshuar për atentatin e biznesmenit/ Artan Hoxha jep detaje

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje pas arrestimit të katër personave të dyshuar si autoret e atentatit të dështuar ndaj biznesmenit Andon Dhima të enjten e...

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Kronika 08:38 - 21 Tetor, 2020

Sulmi ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ Prangosen katër të dyshuar

Katër persona të dyshuar janë ndaluar nga policia, pas atentatit të dështuar ndaj biznesmenit Andon Dhima, mbrëmjen e 15 tetorit, në hyrje të pallatit ku banon....

Akti i Bashës që duhet duartrokitur/ Një betejë e fituar për median e lirë dhe opozitën
Aktualitet 08:54 - 19 Tetor, 2020

Sulmi ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ Basha bën thirrjen urgjente

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sot në lidhje me sulmin me armë që iu bë biznesmenit Andon Dhima, mbrëmjen e së enjtes, në...

Luli foli, kur do flasë Vjollca Hoxha dhe Ben Blush
Aktualitet 12:18 - 18 Tetor, 2020

Dy ngjarje kriminale me të dyshuar Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin

Dy dosje në lidhje me dy ngjarje kriminale, kanë të dyshuar pronaren dhe drejtorin e Top Channel. Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi janë dy personat që...

Dosje për SPAK për Blushin/ Nga pallati i vjehrrit, pronat me vlera qesharake tek tokat në bregdet e Dardhë
Politikë 10:13 - 18 Tetor, 2020

Escaped the assassination attempt/ The businessman points his finger at Ben Blushi

Businessman Andon Dhima reacted Saturday on the assassination attempt on him two nights ago. Andon Dhima has publicly pointed the finger at Top Channel director Ben...

Paralajmëron Berisha/ Opozita po bëhet gati për një 20 shkurt të dytë
Politikë 19:27 - 17 Tetor, 2020

Biznesmeni ngre dyshime ndaj Ben Blushit për atentatin/ Berisha paralajmëron drejtorin e Top Channel

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar menjëherë sapo biznesmeni Andon Dhima drejtoi publikisht gishtin nga drejtori i Top Channel Ben Blushi për atentatin që iu bë dy...