Connect with Us

All posts tagged "andi permeti"

Ndryshimet Kushtetuese/ Andi Përmeti: Listat e hapura nuk ndalojnë koalicionet
Politikë 21:07 - 14 Korrik, 2020

Ndryshimet Kushtetuese/ Andi Përmeti: Listat e hapura nuk ndalojnë koalicionet

Deputeti Andi Përmeti ka folur në “Fax News” për ndryshimet në Kushtetutë, ku do të sanksionohen listat e hapura dhe praktikisht heqja e koalicioneve parazgjedhore. Përmeti...

Politikë 11:55 - 13 Korrik, 2020

Andi Përmeti sqaron propozimin e opozitës parlamentare/ Kemi bërë një nismë për pragun kombëtar

Deputeti i opozitës parlamentare, Andi Përmeti sqaron se nisma për uljen e pragut zgjedhor është për prag kombëtar në 2%. Sipas tij duhet të përcaktohet mirë...

Andi Përmeti: Gati të bashkëpunoj me Bashën nëse kërkon hapjen e listave
Politikë 18:38 - 10 Korrik, 2020

“Qendrojini besës suaj!”/ Përmeti mesazh opozitës jashtë parlamentare: Zhdukuni të gjithë…

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti ka një thirrje për opozitën jashtë parlamentare të cilëve u kërkon të hapin listat dhe t’i kalojnë të drejtën qytetarëve...

Andi Përmeti: Gati të bashkëpunoj me Bashën nëse kërkon hapjen e listave
Politikë 19:11 - 6 Korrik, 2020

Andi Përmeti: Gati të bashkëpunoj me Bashën nëse kërkon hapjen e listave

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti, ishte i ftuar pasditen e kësaj të  hëne në “Report Tv” ku ka folur për ndyshimin e sistemit zgjedhor. Përmeti...

Andi Përmeti: Do bashkohem me Bashën vetëm nëse mbështet ndryshimin e sistemit
Politikë 23:42 - 2 Korrik, 2020

Andi Përmeti: Do bashkohem me Bashën vetëm nëse mbështet ndryshimin e sistemit

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti, ka treguar se kur ai dhe partia në të cilën bën pjesë mund të bashkohen me kryetarin e Republikës së...

Andi Përmeti i vendosur/ “Do i qëndroj deri në fund betejës, nuk mund të kemi 3 perandorë në krye”
Politikë 23:41 - 2 Korrik, 2020

Andi Përmeti i vendosur/ “Do i qëndroj deri në fund betejës, nuk mund të kemi 3 perandorë në krye”

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti, i ftuar mbrëmjen e sotme në “Real Story” deklaroi se ka qenë dhe mbetet për zgjedhje me lista të hapura....

“Riktheni diskutimin”/ Andi Përmeti: Jemi 180 frymë në një sallë pa dritare, po talleni me ne
Politikë 10:28 - 2 Korrik, 2020

“Riktheni diskutimin”/ Andi Përmeti: Jemi qindra frymë në një sallë pa dritare, po talleni me ne

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti, ka kërkuar që t’i jepet e drejta e fjalës çdo deputeti dhe të mos i pengojnë ata të kundërshtojnë ligjet...

“Ndryshimi i sistemit zgjedhor nevojshmëri në Shqipëri”/ Andi Përmeti: Shënuam fitoren e parë
Politikë 13:35 - 30 Qershor, 2020

“Ndryshimi i sistemit zgjedhor nevojshmëri në Shqipëri”/ Andi Përmeti: Shënuam fitoren e parë

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti e ka cilësuar si fitoren e parë të opozitës parlamentare, nisjen zyrtare të diskutimeve në lidhje me mundësinë e ndryshimit...

Andi Përmeti: Gati të bashkëpunoj me Bashën nëse kërkon hapjen e listave
Politikë 08:56 - 25 Qershor, 2020

Andi Përmeti sfidon publikisht PD dhe PS/ Unë nuk e votoj marrëveshjen

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti është shprehur i prerë sot se nuk do të votojë asnjë marrëveshje, që cënon interesin e shqiptarëve. Në një intervistë...

Politikë 18:34 - 18 Qershor, 2020

“Unë nuk kam frikë”/ Përmeti: Dua të garoj, kjo nuk është Reformë Zgjedhore

“Deri më sot ne Reformë Zgjedhore nuk kemi”. Kështu deklaron deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti, i cili thotë se as palët politike që kanë nënshkruar...

Politikë 22:18 - 16 Qershor, 2020

“Përçarja” e opozitës parlamentare/ Përmeti: Heqja e koalicioneve nuk dëmton PD-në

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti, ka folur për qëndrimet e opozitës parlamentare lidhur me Reformën Zgjedhore, e cila duket se është përçarë. Analistët kanë ngritur...

Politikë 17:19 - 15 Qershor, 2020

“Unë dua të garoj”/ Andi Përmeti besimplotë: Do ja dalim të ndryshojmë sistemin

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti, ka folur për situatën politike në vend dhe për debatin për Reformën Zgjedhore. Përmeti thotë se e vetmja mënyrë për...

Politikë 21:00 - 13 Qershor, 2020

Kërkesa e Metës për votimin e Reformës Zgjedhore/ Përmeti: Nuk besoj e ka seriozisht

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti ka reaguar pas thirrjes së presidentit Ilir Meta për të votuar Reformën Zgjedhore në Parlament. Përmeti thotë se kështu Meta...

Sociale 16:23 - 1 Qershor, 2020

“Do të të mbaj mend gjithmone duke kërcyer”/ Deputeti humb njeriun e shtrenjtë

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti ka humbur një njeri të dashur, gjyshin e tij. Lajmin e ndarjes nga jeta të gjyshit të tij, e  ka...

Politikë 12:14 - 28 Maj, 2020

“Fjalët e Sandër Gjokës do t’ju duken përkëdhelje”/Andi Përmeti ‘i përvishet’ Ramës

Deputeti Andi Përmeti ka kritikuar mënyrën sesi kryeministri Edi Rama ka menaxhuar situatën e COVID1-19. Ai i quan si tallje disa vendime të tij e ndërsa...

Andi Përmeti: Gati të bashkëpunoj me Bashën nëse kërkon hapjen e listave
Politikë 16:22 - 23 Maj, 2020

Andi Përmeti letër SPAK/ “Heto çdo politikan që prej 30 vitesh po shkatërron këtë vend”

Në 28-vjetorin e vrasjes së gjykatësit italian Giovanni Falcone nga mafia, deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti, i ka dërguar një letër të hapur SPAK-ut. Përmeti...

Politikë 10:59 - 21 Maj, 2020

Andi Përmeti kërkon një minutë heshtje për Teatrin/ Ruçi i heq të drejtën e fjalës: Ulu aty!

Shembja e Teatrit Kombëtar ka shkaktuar përplasje mes përfaqësuesve të opozitës dhe atyre të maxhorancës sot në Kuvend. Teksa deputeti Andi Përmeti mori fjalën dhe kërkoi...

Politikë 20:58 - 7 Maj, 2020

Vëzhgimi i CNA.al për rrugën Qukës-Qafë Plloçë/ Andi Përmeti: Do loboj në Parlament

CNA.al bëri sot një vëzhgim për rrugën Qukës–Qafë Plloçë, projektin strategjik të nisur rreth një dekadë më parë, por që në fakt sot pas 7 vitesh...

Kultura 20:06 - 2 Maj, 2020

14 vite pa Aleko Prodanin/ Andi Përmeti kujton aktorin korçar: I detyrohemi shumë

14 vite më parë ndërroi jetë i madhi Aleko Prodani, aktori korçar që me artin e tij na bën të qeshim edhe sot. Në një postim...

“Riktheni diskutimin”/ Andi Përmeti: Jemi 180 frymë në një sallë pa dritare, po talleni me ne
Politikë 11:13 - 16 Prill, 2020

“Ndryshimet në Kodin Penal antidemokratike”/ Përmeti thirrje kolegëve: Mos shkelni dinjitetin tuaj

Ashtu siç kishte paralajmëruar, deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti ka bojkotuar seancën parlamentare, për shkak se i kanë hequr të drejtën e fjalës. Në një...

Andi Përmeti: Gati të bashkëpunoj me Bashën nëse kërkon hapjen e listave
Politikë 16:58 - 13 Prill, 2020

Ndryshimet në Kodin Penal/ Andi Përmeti thirrje kolegëve: Qeveria ka qëllime të fshehta

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti i ka cilësuar shumë të rrezikshme ndryshimet në Kodin Penal për personast që shkelin rregullat e karantinimit. Përmeti tha se...

Politikë 20:25 - 11 Prill, 2020

Vendimi për të bojkotuar seancën parlamentare/ Përmeti: Është me rrezik, s’kemi kohë as të flasim

Ditën e sotme deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti deklaroi se do të bojkotojë seancën parlamentare të 16 prillit për shkak se i kishin ndaluar të...

Politikë 14:14 - 11 Prill, 2020

Andi Përmeti bojkoton seancën parlamentare të 16 prillit/ “Më ndaluan të drejtën e fjalës”

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti ka reaguar lidhur me seancën e radhës parlamentare që pritet të mbahet më 16 prill, për të cilën thotë se...