Connect with Us

All posts tagged "ANDI BUSHATI"

“Shkelësi më i madh i Kushtetutës”/ Meta “përplas” ashpër Andi Bushatin me Baton Haxhiun
Politikë 21:18 - 13 Janar, 2021

“Shkelësi më i madh i Kushtetutës”/ Meta “përplas” ashpër Andi Bushatin me Baton Haxhiun

Roli i Presidentit të Republikës, Ilir Meta si kryetar shteti gjatë mandatit të dytë të qeverisë “Rama” ishte një nga temat e diskutimet në emisionin “Shock”...

“Oringjina e vaksinës sekret”/ Bushati debat me Baton Haxhiun: Shqipëria u mashtrua
Politikë 21:51 - 11 Janar, 2021

“Oringjina e vaksinës sekret”/ Bushati debat me Baton Haxhiun: Shqipëria u mashtrua

Shqipëria ka nisur prej ditës së sotme vaksinimin kundër COVID-19. Një nga të parët që mori dozën “Pfizer” ishte kryeministri Edi Rama. Për gazetarin Andi Bushati...

Roli i Ramës në tensionet Greqi-Turqi/ Haxhiu: Me kryeministrin duhet të mburret çdo shqiptar
Politikë 21:42 - 11 Janar, 2021

Roli i Ramës në tensionet Greqi-Turqi/ Haxhiu: Me kryeministrin duhet të mburret çdo shqiptar

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu njoftoi sot se kryeministri shqiptar, Edi Rama ka kërkuar të luajë rolin e ‘negociatorit” për të gjetur zgjidhje mbi...

Po grIronia e gazetarit/ Pa videon te Nusreti nuk do e kishim nisur vaksiniminan e Fugës kush e paguan zoti kryeministër?
Opinione 12:44 - 10 Janar, 2021

Nga Andi BUSHATI/“Darka e fundit” në Dubai

Qeveria Rama u gjend papritmas e përmbytur nga një video disa sekondshe dhe një buqetë fotosh të nxjerra prej saj, ku shfaqej njëri prej biznesmenëve më...

''Rama vëlla apo vasal i Erdogan?'', ku ndahen Andi Bushati dhe Baton Haxhiu
Politikë 21:38 - 6 Janar, 2021

”Rama vëlla apo vasal i Erdogan?”/ Ku ndahen Andi Bushati dhe Baton Haxhiu

Gazetarët Andi Bushati dhe Baton Haxhiu kanë mendime diametralisht të kundërta mbi vizitën e Kryeministrit Edi Rama në Turqi. Z. Haxhiu foli për një vizitë “pompoze”...

Bushati del krah Ramës/ Këto janë tre vendimet për të cilat e mbështes
Politikë 22:49 - 5 Janar, 2021

Bushati del krah Ramës/ Këto janë tre vendimet për të cilat e mbështes

Analisti Andi Bushati, i cili është një ndër kritikët më të mëdhenj të kryeministrit Edi Rama, ka treguar tre vendime të këtij të fundit, me të...

Çështja e detit/ Bushati kritikon Ramën: Ku rrezikon Shqipëria
Politikë 21:09 - 5 Janar, 2021

Çështja e detit/ Bushati kritikon Ramën: Ku rrezikon Shqipëria

Zgjerimi i Greqisë më 12 milje ka qenë një nga temat që u diskutua këtë mbrëmje në emisionin “Shock”. Gazetari dhe analisti Andi Bushati u tregua...

‘Ramën e ka kapur ankthi elektoral’/ Andi Bushati dhe Baton Haxhiu përplasen rreth lëvizjeve në qeveri
Politikë 20:35 - 4 Janar, 2021

‘Ramën e ka kapur ankthi elektoral’/ Andi Bushati dhe Baton Haxhiu përplasen rreth lëvizjeve në qeveri

Në emisionin “Shock” të drejtuar nga gazetarja Bruna Çifligu, dy gazetarët e njohur Andi Bushati dhe Baton Haxhiu analizuan lëvizjet e fundit në kabinetin Rama. Kjo...

“Dorëheqja e Lleshajt krej normale”/ Bushati: Lajthitja e policit jo përgjegjësi e ministrit
Opinione 21:24 - 3 Janar, 2021

Nga Andi Bushati/ Vaksina, një buzëqeshje e fshehur poshtë maskës

Ndonëse Edi Rama i ftoi shqiptarët, këtë vit të ri, të buzëqeshin me shpresë për ardhjen e vaksinës, duket se edhe për shumë kohë ata do...

Aktualitet 18:42 - 30 Dhjetor, 2020

SHOCK/ Baton Haxhiu dhe Andi Bushati përballë njëri-tjetrit në Euronews Albania

Dy emrat e njohur të medias e gazetarisë, Baton Haxhiu dhe Andi Bushati për herë të parë do të shfaqen vetëm përballë njëri-tjetrit në studion e...

“Rama po shet sapunin për djath”/ Bushati tregon gabimin e pafalshëm të kryeministrit
Aktualitet 23:18 - 28 Dhjetor, 2020

“Rama po shet sapunin për djath”/ Bushati tregon gabimin e pafalshëm të kryeministrit

Në një kohë që vetëm pak ditë na ndajnë nga viti i ri 2021, ka pasur një sërë diskutimesh se kush dominoi në skenën politikë për...

Degjeneron debati/ Bushati shpërthen ndaj Bolinos: Je dyfish vrasës, nuk marr toka si ti
Politikë 22:53 - 10 Dhjetor, 2020

Degjeneron debati/ Bushati shpërthen ndaj Bolinos: Je dyfish vrasës, nuk marr toka si ti

Një debat i ashpër është zhvilluar mes gazetari Carlo Bolino dhe analistit Andi Bushati gjatë një shkëputje publicitare, duke u pasuar edhe pas hapjes së kamerave....

“Dorëheqja e Lleshajt krej normale”/ Bushati: Lajthitja e policit jo përgjegjësi e ministrit
Politikë 21:34 - 10 Dhjetor, 2020

“Dorëheqja e Lleshajt krej normale”/ Bushati: Lajthitja e policit jo përgjegjësi e ministrit

“Të japësh dorëheqjen në një situatë të tillë, është krejt normale”. Kështu deklaroi pak minuta më parë analisti Andi Bushati, teksa po fliste për dorëheqjen e...

Vrasja e të riut/ Bushati thirrje policisë: Duhet të heqin kapelen dhe të bëjnë paqe
Politikë 22:11 - 9 Dhjetor, 2020

Vrasja e të riut/ Bushati thirrje policisë: Duhet të heqin kapelën dhe të bëjnë paqe

Analisti Andi Bushati, ka folur mbrëmjen ne sotme për vrasjen e Klodjan Rashës nga një punonjës policie. Bushati tha se Rama është në mbrojtje të policisë,...

“Premtoi se lekët do vinin lumë”/ Bushati nxjerr zbuluar mashtimet dhe propagandën e Ramës
Aktualitet 21:58 - 26 Nentor, 2020

“Premtoi se lekët do vinin lumë”/ Bushati nxjerr zbuluar mashtimet dhe propagandën e Ramës

Analisti Andi Bushati ka nxjerrë zbuluar mashtimet dhe propagandën e kryeministrit Edi Rama. Nga studio e “Open”, Bushati tha se kushdo që kishte një mendje më...

Nga Andi Bushati/ Kush po i përbalt bluzat e bardha?
Opinione 10:38 - 24 Nentor, 2020

Nga Andi Bushati/ Kush po i përbalt bluzat e bardha?

Në disa nga debatet e mbrëmjes të së hënës që arrita të ndjek më bëri përshtypje një fenomen që riprodhohej si me regji. Ndërsa përfaqësuesit e...

“Keni vjedhur nga Unaza e Re deri te inceneratorët”/ Bushati përplaset me Spiropalin
Politikë 22:59 - 29 Tetor, 2020

“Keni vjedhur nga Unaza e Re deri te inceneratorët”/ Bushati përplaset me Spiropalin

Ministrja e Shtetit për Marrëdheniet me parlamentin, Elisa Spiropali ka debatuar në studion e “Open” me analistin Andi Bushati Debati nisi kur Bushati tha se mazhoranca...

Miratimi i Kodit të ri Zgjedhor/ Vjen reagimi ironik i JozefinaTopallit
Opinione 19:11 - 28 Tetor, 2020

Nga Andi BUSHATI/Përse më tremb linçimi ndaj Jozefinës

Në të gjitha mediat pranë opozitës qarkulloi në mënyrë uniforme një intervistë e shkuar e Jozefina Topallit, në kohën kur ishte kryetare e kuvendit dhe nr....

Propozimi për marrëveshje/ Bushati zbulon prapaskenat: Rama i dërgoi njerëz Bashës, ja ku u takuan
Politikë 23:25 - 26 Tetor, 2020

Jozefina Topalli me parti të re/ Bushati: PD po të donte le ta mbante, akuzat ndaj saj të tepërta

Analisti Andi Bushati ka komentuar mbrëmjen e sotme akuzat e drejtuara nga ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, e cila po krijon një parti të re. Bushati tha se...

Nga Andi Bushati/ Pse nuk qëndron teoria konspirative e Metës
Opinione 14:41 - 26 Tetor, 2020

Armiqtë e mediave të Ramës si armiq të medias

Nga Andi Bushati  Kundërshtarët e Edi Ramës nuk e kanë luksin të përdorin dy standarte në gjykimin e tij: edhe ti shajnë metodat edhe ti’a kopjojnë...

Politikë 15:12 - 23 Tetor, 2020

Denoncimi i Ylli Rakipit, dhe historia e inceneratorëve me Ben Blushin

Ylli Rakipi, është drejtuesi i parë televiziv i cili ka mbajtur një qëndrim të fortë kundër inceneratorëve, kjo që në vitin 2017. Ditën e martë, Zoti Rakipi...

“Premtoi se lekët do vinin lumë”/ Bushati nxjerr zbuluar mashtimet dhe propagandën e Ramës
Opinione 18:56 - 20 Tetor, 2020

Nga Andi BUSHATI/ Pse si themi dot Ramës “ejvallah” për detin?

Përtej shtendosjes miqësore dhe buzëqeshjeve në fytyrat e Ramës dhe Dendias, me shumë gjasë ajo që ndodhi gjatë vizitës së ministrit të jashtëm grek nuk përbën...

Sulo Gradeci: Andi Bushati  e çlodhte dhe e përtërinte Enver Hoxhën
Opinione 18:10 - 20 Tetor, 2020

Sulo Gradeci: Andi Bushati  e çlodhte dhe e përtërinte Enver Hoxhën

Në këto 30 vite pas rënies së komunizmit pinjollët e ish byrosë politike komuniste janë larguar nga jeta publike të turpëruar e të vetëdijshëm për zullumet...