Connect with Us

All posts tagged "ANDI BUSHATI"

Opinione 19:57 - 16 Shtator, 2019

Nga Andi BUSHATI/“Hap frigoriferin dhe shiko Ramën”, strategjia e normalizimit të vesit

Kushdo që i ka hedhur një sy të vëmendshëm mediave të kësaj të hëne, me siguri që nuk do t’i kenë shpëtuar dy lajme, në pamje...

andi bushati opinion
Opinione 13:03 - 13 Shtator, 2019

Nga Andi Bushati/ Gëzimi i panevojshëm për rënien e John Bolton

Opozita shqiptare dhe pjesa më e madhe kritikëve të një marrëveshjeje Kosovë- Serbi, që kalon përmes ndryshimit të kufijve, po shfaqin një entusiazëm naiv, pas shkarkimit...

samitti
Opinione 13:32 - 9 Shtator, 2019

Nga Andi BUSHATI/ Presidenti ra në kurthin e komisionit anti- Meta

Duke dashur të ruajë dhe të respektojë staturën e postit që mban, Ilir Meta i ka dhënë pa dashje një ceremonialitet institucional, një pushteti që i...

andi bushati opinion
Opinione 08:46 - 5 Shtator, 2019

Nga Andi Bushati/ Raporti i ODHIR, si pasqyrë e rregjimit që po instalohet

Askush nuk ka pritur të lexojë konkluzionet përfundimtare të ODHIR-it për të kuptuar se votimet e 30 qershorit ishin një farsë. Madje edhe vetë ata që...

Opinione 09:40 - 3 Shtator, 2019

Nga Andi BUSHATI/ A duhet ti bojkotojë PD televizionet antiopozitare?

Në qarkoren e Lulzim Bashës për mediat nuk ka asnjë gjë të re, përpos një thirrjeje me gjysëm zëri për të bojkotuar televizionet që janë vënë...

analisti dhe gazetari andi bushati
Opinione 14:59 - 26 Gusht, 2019

Nga Andi Bushati/ Etilda në hotelet e çudirave

Kur lexova jusitifikimin e Etilda Gjonit pasi ishte denoncuar për pagesat marramendëse të dhomave të hoteleve gjatë shërbimeve jashtë shtetit, automatikisht mu kujtua një nga deklaratat...

andi bushati opinion
Opinione 20:26 - 19 Gusht, 2019

Nga Andi Bushati/ Ç’ka mbetur tek rilindja nga partizanët?

Prej ditësh në rrethet e ngushta të historianëve, gazetarëve dhe veteranëve po gëlon një debat lidhur me reshtimin e Shqipërisë gjatë luftës së dytë botërore. Shkak...

andi bushati opinion
Opinione 15:02 - 14 Gusht, 2019

Nga Andi Bushati/ Rasti i Valdrinit, besojeni, Rama prapë s’e ka ditur

Sapo u bënë publike dokumentat e arrestimit të të përzgjedhurit të tij, Valdrin Pjetri, Edi Rama përzgjodhi mënyrën që tashmë është bërë bajat, atë të justifikimit....

Opinione 12:48 - 13 Gusht, 2019

Nga Andi Bushati/ Bijtë bastardë të erdoganizmit

Rilindjes i takonte t’ia bënte qokën Erdoganit. Dhe kjo, jo vetëm sepse vëllai Taip është i preferuari i katolikut Edi. Të dy kanë këmbyer takime private,...

Opinione 20:44 - 29 Korrik, 2019

Nga Andi Bushati/ Hipokrizia ndërkombëtare me krizën shqiptare

Shumica e diplomatëve në Tiranë, sa herë pyeten së fundi për krizën shqiptare, japin një përgjigje standart: “Ne, në këtë rast nuk bëjmë arbitrin, sepse i...