Connect with Us

All posts tagged "analiza"

Shëndeti 22:06 - 17 Prill, 2020

“Të detyruar të kërkojmë gjilpërën në kashtë”/ Pipero tregon si funksionon analiza serologjike

Teksa kemi hyrë në ditën e 40-të të karantinës, mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka thënë se është një lajm shumë i mirë fakti se do të...

Shëndeti 23:14 - 16 Prill, 2020

Pipero jep lajmin e mirë/ “Të hënën fillon analiza serologjike për personelin mjekësor”

Mjeku Pëllumb Pipero ka dhënë një lajm të mirë mbrëmjen e sotme, teksa ka folur për koronavirusin në Shqipëri. Pipero tha se të hënën do fillojë...

Shëndeti 18:21 - 27 Mars, 2020

Pacientja e infektuar me Covid-19/ Dalin analizat për stafin mjekësor të Lezhës

Dalin përgjigjet e analizave për të gjithë sfatin mjekësor të pavijonit të Ortopedisë në Spitalin e Lezhës, i cili dyshohej se ishte prekur nga koronavirusi, pasi...

Kosova & Rajoni 17:01 - 18 Mars, 2020

Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë/ Kurti dhe stafi i tij i nënshtrohen analizave

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës lajmëroi pak më parë se numri i të infektuarve ka arritur në 20 perosona. Ndërkaq, kryeministri Albin Kurti dhe stafi...

Sociale 10:12 - 9 Mars, 2020

Panariti ngre shqetësimin/ A janë dërguar për “kontroll vërtetues” pranë OBSH analizat tona për COVID–19?

Ish ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti ka ngritur pyetjen nëse janë dërguar për “kontroll vërtetues” analizat tona për COVID – 19 në laboratorët e referencës se...

Sociale 18:43 - 7 Mars, 2020

Silva Bino tregon shifrën/ Ja sa kushton analiza për koronavirusin

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP Silva Bino ka treguar shifrën e analizës së koronavirusit, e cila ka marrë mijëra jetë njerëzish në disa...

Sociale 12:44 - 5 Mars, 2020

U dyshua për koronavirus/ Dalin përgjigjet e analizave të gruas që ndërroi jetë në Korçë

Dalin rezultatet e analizave të 50 vjeçares që ndërroi jetë ditën e djeshme në spitalin e Korçës. Sipas Ministrisë së Shëndetësis, gruaja nuk ka pasur koronavirus....

Kosova & Rajoni 08:35 - 9 Shkurt, 2020

Lajm i mirë nga Kosova/ Rezultatet e analizave të të dyshuarës për koronavirus dalin negative

Një grua në Kosovë u shtrua në spital pas dyshimeve se mund të ishe prekur nga koronavirusi. Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike Naser Ramadani,...

Politikë 11:33 - 2 Nentor, 2019

Detajet/ Pse Grida është vërsulur tani kundër Bashës

Në qarqet gazetareske prej disa muajsh qarkullon një informacion për një ftohje të madhe mes ish-deputetes Grida Duma dhe kreut të Republikës së re, Lulzim Basha....

Lajm i Rekomanduar 12:57 - 2 Shtator, 2019

Gjekmarkaj “degjeneron” Bashën/ Jo serioz, drejtues i keq

Në nje opinion të botuar sot në të përditshmen Panorama, Agron Gjekmarkaj i njohur si një nga këshilltarët e rinj të përkohshëm të Lulzim Bashës, në...

Uncategorized 18:10 - 27 Korrik, 2019

Zbulohen tezat e PD pas 30 qershorit/ Asnjë koment kundër Soros, Basha zhytet në batak

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha pasi gënjeu për disa muaj rrjesht demokratët, tashmë duket se po tenton të justifikojë dështimin e tij. Pas 16...

Petrit Vasili kreu i grupit parlamentar LSI deklarate
Aktualitet 17:57 - 7 Prill, 2019

Analiza e Biberajt/ Vasili: Koha për ndryshim nuk pret më

Ish kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një postim në rrjetet sociale ka komentuar deklaratën e bërë nga Dr.Elez Biberaj për politikën në...

Aktualitet 09:06 - 30 Mars, 2019

Kryeprokurorja “gri”/ Arta Marku “shitësja e supermarketit” të akuzës

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku të mërkurën u shfaq në Prokurorinë e Tiranës dhe në atë të Krimeve të Rënda. E veshur me gri...

Aktualitet 11:17 - 27 Mars, 2019

Arta Marku “dush të ftohtë” vartësve/ Do të mbani përgjegjësi

Kryeprokurja e Përkohshme, Arta Marku ka qënë e pranishme sot në analizën e Prokurorisë së Tiranës dhe asaj të Apelit. Marku, gjatë fjalës së saj, nuk...

Aktualitet 11:16 - 20 Mars, 2019

Ekskluzive-Skandali me lobimet ruse fundos Bashën?/ Konkluzionet dhe shkeljet ligjore

Në prag të fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, Partia Demokratike e udhëhequr nga Lulzim Basha lidhi dy kontrata me lobistin e saj në...

Aktualitet 12:12 - 4 Shkurt, 2019

Kanceri i qafës së mitrës/ Manastirliu: Analiza falas për 16 mijë gra

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë sot me dije se programi kombëtar për kancerin e qafës së mitrës ka filluar të zbatohet. Në një njoftim...

ministrja e shendetesise, ogreta manstirliu
Aktualitet 18:01 - 31 Janar, 2019

Manastirliu jep lajmin e mirë/ Analiza falas për kancerin e mitrës

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije sot nga foltorja e Kuvendit se së shpejti do fillojë afrimi i analizës për kancerin e mitrës...

Life Style 22:15 - 16 Qershor, 2018

Harrojini dietat dhe librat ndihmës/ Analiza e ADN-së ju bën të jetoni më mirë

Sekreti i rënies në peshë dhe lënies së duhanit nuk është as tek dietat dhe as tek librat që të ndihmojnë, por e shkruar në ADN-në...

Aktualitet 20:41 - 6 Qershor, 2018

Ish-deputeti socialist tregon kur do të vijë përgjigjia e audiopërgjimit

Ish-deputeti socialist njëherësh dhe gazetari, Alfred Peza, i ftuar në emisionin “Byro Politike” në ABC news, teksa ka folur për aktualitetin politik, ka komentuar çështjen e...

Aktualitet 16:53 - 26 Prill, 2018

Shehi kritikon Bashën për analizën e humbjes në zgjedhje

Kryetari i partisë Lëvizja për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, ka dhënë një prononcim për televizionin Klan, ku mes të tjerave ka folur edhe për situatën aktuale...

Aktualitet 18:11 - 23 Prill, 2018

Kulluri i përgjigjet Kadillit: Tjetër mendon e tjetër bën

Edvin Kulluri, një nga koordinatorët në Partinë Demokratike, njëherësh anëtar i Këshillit kombëtar, ka reaguar pas deklaratës së Sekretarit për Burimet Njerëzor në PD, Fatbardh Kadilli,...

Politikë 13:55 - 11 Mars, 2018

Basha e pranon: Morëm 250 mijë vota më pak

Në një raport të publikuar nga Gazeta Shqiptare, i cili përmbledh një analizë të shkaqeve që çuan në humbjen e thellë të zgjedhjeve të 25 qershorit,...

Aktualitet 16:33 - 26 Dhjetor, 2017

Nga Astrit PATOZI/ MBAMËNI, SE DO TË VRAS VETEN!

(Në vend të një bilanci të shkurtër për vitin më të keq të Partisë Demokratike) Nuk është ashtu siç duket, është edhe më keq se aq....