Connect with Us

All posts tagged "analistet"

Bota 21:21 - 19 Shtator, 2021

Zgjedhjet në Gjermani/ Analistët diskutojnë për politikat e Berlinit pas Merkel

Gjermania do të mbajë më 26 shtator zgjedhjet parlamentare dhe sondazhet tregojnë se kancelari i ardhshëm pas Angela Merkel mund të jetë Olaf Scholz i SPD...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,
Politikë 15:14 - 15 Shtator, 2021

11 analistët e Ramës dhe Bashës, kundër Berishës

Mjafton një vëzhgim i thjeshtë, mbi atë çka raportohet në media, në portale apo edhe televione, për të kuptuar se cilët janë të gjitha mediat e...

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Bota 22:31 - 17 Gusht, 2021

Analistët vlerësojnë tërheqjen nga Afganistani, kritikojnë ekzekutimin

Analistët në Shtetet e Bashkuara thonë se tërheqja nga Afghanistani ishte vendimi i duhur, por kritikuan mënyrën se si po realizohet ajo. Ndërsa Presidenti Biden fajësoi...

Politikë 13:23 - 15 Qershor, 2021

Analistët “kryqëzojnë” Bashën/ Gara e pabarabartë, PD duhet të reformohet

Rikonfirmimi në krye të PD-së ishte objektivi më i lehtë për Lulzim Bashën. Kryetari në garën e 13 qershorit duhej të jepte shembullin për zgjedhje model...

Nga av. Altin Goxhaj/ Ja pse na mbajnë në censurë prej 7 vjetësh ne që kemi thënë të vërteta të hershme, të gjitha të vërtetuara!
Opinione 16:50 - 21 Maj, 2021

Nga av. Altin Goxhaj/ Ja pse na mbajnë në censurë prej 7 vjetësh ne që kemi thënë të vërteta të hershme, të gjitha të vërtetuara!

SPS ANAL-ISTAT OPOZITARË KANË TJERRUR E DUHET TË TJERRIN LESH PA FUND PREJ 8 VJETËSH SEPSE JANË ANALISTAT E LESHIT! Andi Bushati në emër të tyre...

Politikë 11:25 - 30 Prill, 2021

Video-Analistët tallen me Lulzim Bashën/ Qeshin me luftën e tij

Një ditë pas zgjedhjeve të 25 Prillit, kur të gjithë prisnin që kreu i PD-së Lulzim Basha, të dilte dhe të jepte dorëheqjen pas humbjes, ai...

Covid-19: A mund të mësojmë nga Kosova?
Bota 12:39 - 3 Janar, 2021

Çfarë do të ndodhë në vitin 2021?/ Ja parashikimet e analistëve të “Financial Times”

Një vit më parë, një pandemi globale ishte në ekranin e “radarëve” të parashikuesve të “Financial Times” apo dikujt tjetër. Por pandemia dëshmoi tragjikisht të ishte...

Pikëpyetjet e buxhetit 2021/ Analistët skeptikë për të ardhurat dhe shpenzimet
Ekonomi 16:06 - 21 Nentor, 2020

Pikëpyetjet e buxhetit 2021/ Analistët skeptikë për të ardhurat dhe shpenzimet

Më 16 nëntor Kuvendi miratoi buxhetin e shumëdiskutuar të vitit 2021. Ky buxhet u votua nga ligjvënësit me 84 vota pro, 14 kundër dhe 1 abstenim....

SHBA, analistët komentojnë për debatet presidenciale
Politikë 20:10 - 10 Tetor, 2020

SHBA, analistët komentojnë për debatet presidenciale

A mund të ketë qenë debati i kandidatëve për nënpresident, debati përfundimtar për 2020-tën? “Mendoj se do të ketë një debat tjetër”, thotë Mitchell McKinney, profesor...

Analistët parashikojnë një natë zgjedhore plot paqartësi dhe dramacitetAnalistët parashikojnë një natë zgjedhore plot paqartësi dhe dramacitet
Bota 19:29 - 12 Shtator, 2020

Analistët parashikojnë një natë zgjedhore plot paqartësi dhe dramacitetAnalistët parashikojnë një natë zgjedhore plot paqartësi dhe dramacitet

Zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit mund të shoqërohen me pritje dramatike. Shtimi i vëllimit të votave me postë si rezultat i pandemisë, mund të rezultojë në...

‘Misteri’ i takimit në Uashington/ Si e komentojnë analistët
Kosova & Rajoni 18:08 - 2 Shtator, 2020

‘Misteri’ i takimit në Uashington/ Si e komentojnë analistët

Ndonëse është paralajmëruar se në takimin në Uashington, më 4 shtator, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Alleksandar Vuçiq, do të bisedojnë për...

Politikë 11:57 - 19 Maj, 2020

Teatri i “zuri të gjithë brenda”

Një situatë ankthi, mërzie, por edhe një hidhërim që kërkon të përballohet me forcë, duket se është prezent prej dy ditësh në sytë e shumicës së...

Politikë 15:14 - 5 Mars, 2020

Analistët tanë, si “armiq” publik/ Mbrojtën Çilin, heshtën për Ben Blushin

Ndoshta do të duhet t’i quajmë analistë, opinionistë apo kanalistë dhe turpbërës të opinionin publik në Shqipëri. Janë të shumtë, shëtisin ekraneve, por nuk mund të...

Politikë 11:52 - 1 Mars, 2020

Rama sulmon mediat dhe analistët/ Shthurja e gjuhës nuk është cilësi, nuk iu dëgjon njeri

Kryeministri Edi Rama vijon të sulmojë mediat, por edhe analistët që dalin në ekranet telvizive. Gjatë fjalës së tij në Kongresin e PS-së, Rama tha se...

Bamir Topi nuk kursehet ndaj Ramës/ “Është njeri i pabesueshëm, nuk e mban fjalën”
Politikë 17:12 - 14 Shkurt, 2020

Topi kritikon analistët/ “Janë të paguar nga opozita dhe mazhoranca, opinione të skandalizuara”

Ish-presidenti Bamir Topi ka kritikuar analistët për deklaratat e tyre në emisionet televizive. Topi i akuzoi analistët se janë të paguar nga partitë politike dhe thonë...

Politikë 22:26 - 22 Janar, 2020

KRERËT E BASHKIVE ME REKORDE KRIMINALE, ANALISTËT: PD-PS NDESHEN ME MUSKUJ

Videoja e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla, që shfaqej duke konsumuar kokainë, është bërë temë debati në emisionin “Real Story”, në News24. Të ftuarit në studio,...

Kosova & Rajoni 10:55 - 6 Tetor, 2019

VOA: Çfarë pritet të ndodhë pas zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë?

Analistët pohojnë se rezultati i zgjedhjeve të sotme është vështirë i parashikueshëm sikundër edhe koalicionet e reja pas zgjedhjeve që janë të pashmangshme dhe deri tash...

Politikë 19:50 - 5 Shtator, 2019

Analistët për ODIHR: Konstatime që nuk ishin thënë për procese të mëparshme

As në shqip e as në anglisht, partitë politike nuk arritën ta lexojnë njësoj raportin e ODIHR. Por ekspertët zgjedhorë, Afrim Krasniqi e Kristaq Kume, ndajnë...

Politikë 17:07 - 28 Gusht, 2019

Verifikimi i kandidatëve/ Analistët: Zgjatja e afateve nuk zgjidh problemin

Analistët Afrim Krasniqi dhe Aleksandër Çipa nuk e cilësojnë të mjaftueshëm propozimin e kryeministrit Edi Rama për të zgjatur afatet e verifikimit të kandidatëve për poste publike,...

Aktualitet 13:42 - 18 Korrik, 2019

Foto- Nga Vangjeli, Rakipi dhe Nanoja/ Si do të duken analistët pas disa vitesh

Personazhet e njohura janë bërë pjesë e një sfide të re me anë të një aplikacioni i cili tregon se si do të dukesh kur plakesh....

Aktualitet 21:16 - 28 Maj, 2019

Basha akuza Artur Zhejit dhe analistëve/ “Minjtë flasin për qeveri të përbashkët”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi ditën e sotme një takim në qytetin e Elbasanit, ku i ftoi qytetarët të marrin pjesë në protestën e...

Aktualitet 09:33 - 19 Prill, 2019

Nuk përmbahet gazetari/ Analistët janë sahanlëpirës, vulgu është në krye të shtetit

Gazetari Erion Kristo, i cili është i njohur për mënyrën e drejtpërdrejtë të të thënit të mendimit të tij në lidhje me atë çfarë ndodh në...

Aktualitet 12:56 - 28 Shtator, 2018

Shënim/ Protestat e munguara dhe çfarë nuk na tha Luli

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Të Paekspozuarit” e Ylli Rakipit, ku mund të themi se ishte emisioni...