Connect with Us

All posts tagged "amerikane"

Bota 16:19 - 13 Maj, 2020

Amerikanët heqin mërzinë dhe ankthet/ Alkooli “fluturon” nga raftet e dyqaneve të pijeve

Biznesi për alkoolin po lulëzon në Shtetet e Bashkuara gjatë pandemisë koronavirus ndërsa amerikanët e bllokuar përpiqen të heqin mërzinë dhe ankthet në shtëpi. “Njerëzit që...

Shëndeti 17:00 - 1 Maj, 2020

Studimi i ekspertëve amerikanë/ Pandemia do të vazhdojë deri në 24 muaj

“Koronavirusi ka gjasa të vazhdojë përhapjen për të paktën 18 muaj deri në dy vjet, derisa 60% -70% të popullatës të jetë infektuar”, kështu thotë një...

Kuriozitete 18:10 - 27 Prill, 2020

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi...

Bota 12:27 - 15 Prill, 2020

Planifikonin sulme terroriste në emër të ISIS/ Arrestohet grupi i të rinjve në Gjermani

Policia gjermane ka arrestuar katër persona të dyshuar për planifikimin e sulmeve në Gjermani në emër të ISIS. Sipas zyrës së prokurorit federal në Karlsruhe, grupi...

Lajme 13:45 - 31 Mars, 2020

Yuri Kim thirrje qytetarëve amerikanë në Shqipëri/ Nesër mundësia e fundit për të udhëtuar në SHBA

Ambasada amerikane vijon të informojë qytetarët amerikanë në Shqipëri të cilët duan të udhëtojnë drejt vendit të tyre. Ditë më parë ambasada ka dhënë njoftime të...

Politikë 09:10 - 31 Mars, 2020

SHBA me numrin më të lartë të të infektuarve/ Trump: Kemi testuar mbi 1 milion amerikanë

Presidenti Donald Trump njoftoi  se Shtetet e Bashkuara kanë kryer teste për koronavirus tek një milion amerikanë. Presidenti e bëri deklaratën në një kohë kur në...

Lajme 13:19 - 25 Mars, 2020

“Kthehuni menjëherë në SHBA”/ Ambasada amerikane thirrje qytetarëve të saj në Shqipëri

Ambasada e SHBA në Shqipëri i ka bërë qytetarëve të saj që të rikthehen menjëherë në atdhe nëpërmjet Stambollit të Turqisë ku funksionon ende linja me...

Kosova & Rajoni 18:40 - 6 Mars, 2020

Serbia sfidon kërcënimin me sanksione amerikane për shkak të armëve ruse

Ministri serb i Mbrojtjes, tha të premten se Serbia do të vazhdojë të blejë armë nga “shtetet mike” pavarësisht kërcënimeve me sanksione amerikane në rast se...

Politikë 21:45 - 2 Tetor, 2019

Çupi godet fort Ramën e Bashën/ Keqpërdorin Kushtetutën amerikane…

Nga studioja e emisionit “Real Story”, të mbrëmjes së sotme, analisti Frrok Çupi ka lëshuar akuza të renda ndaj dy liderëve drejtues të PS-PD-së, përkatësisht  kryeministrit...

Aktualitet 20:15 - 27 Qershor, 2019

Pas “shpullës” amerikane/ Basha bën një hap pas

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë konferncës për shtyp deklaroi se opozita e bashkuar dhe forca politike që ai drejton nuk do të marrin pjesë...

ngjela analize
Aktualitet 18:05 - 22 Maj, 2019

Kriza politike/ Ngjela: Gjendja në Shqipëri kontrollohet nga ekspertiza amerikane

Avokat Spartak Ngjela në një postim në rrjetet sociale ka bërë një analizë ku ka trajtuar gjërësisht situatën politike në Shqipëri. Sipas Ngjelës, kriza politike në...

Aktualitet 14:40 - 22 Maj, 2019

Foto+18/Modelja amerikane nuk ndalet, pozon në setin e “nxehtë” të fotove

26-vjeçarja Abigail Ratchford e cila ndiqet nga më tepër se 9 milionë ndjekës në Instagram, ka vendosur t’i “rrisë” keto numra me fotot seksi. Modelja amerikane...

Kryesore Show Biz 13:10 - 20 Maj, 2019

Foto+18/Modelja amerikane nuk “kursehet” me pozat topless në ditëlindjen e saj

Lindsey Pelas, njihet si modelja më seksi amerikane e cila nuk “kursehet” me fotot provokuese në rrjetet sociale. Së fundmi përmes një fotoje topless në Instagram...

Aktualitet 23:04 - 27 Mars, 2019

Gazetarja amerikane “shuplakë” Bashës/ Po tregohet anti-BE

Shkrimi investigativ i “Mother Jones”, i publikuar në mars të vitit të kaluar, mbi financimin e lobistit Nick Muzin që punoi për llogari të Partisë Demokratike,...

kreu i grupit parlamentar te ps, taulant balla
Aktualitet 21:26 - 17 Mars, 2019

Taulant Balla komenton vendimin e gjykatës amerikane për Gërdecin

Kreu i Grupit parlamentar i PS-së, Taulant Balla në një postim në rrjetet sociale ka bërë publik vendimin e Gjykatës së Floridës për rihapjen e çështjes...

Aktualitet 21:23 - 17 Mars, 2019

Tragjedia e Gërdecit/ Gjykata amerikane e Floridas merr vendimin

Si dështoi Shkëlzen Berisha të përgënjeshtrojë përfshirjen në trafikun e armëve nga Gërdeci për Afganistan dhe lidhjet me historinë e shpërthimit Shkëlzen Berisha, djali i Sali...

Aktualitet 17:34 - 24 Shkurt, 2019

Akuza e rendë e Avokatit për Ambasadën  amerikane dhe Lulzim Bashën

Kanë bojkotuar ekspozitën e piktorit Avni Delvina dhe për këtë kanë merituar akuza të rënda nga avokati Altin Goxhaj, i cili, është present në studion e...

gazetari i Babales
Aktualitet 20:32 - 19 Shkurt, 2019

Gazetari i Babales sulmon Ambasadën e SHBA

Pasditen e sotme Ambasada amerikane në Tiranë në një postim në rrjetet sociale reagoi ndaj vendimit të opozitës për djegien e mandateve duke e cilësuar atë...

Ambasada e SHBA ne Tirane
Aktualitet 18:28 - 19 Shkurt, 2019

Vendimi i opozitës/ Reagon ashpër Ambasada amerikane

Dje opozita e bashkuar mori vendimin për djegien e mandateve. Ky vendim po komentohet gjërësisht edhe nga ndërkombëtarët. Pak çaste më parë ka qenë ambasada amerikane...

Aktualitet 09:24 - 10 Shkurt, 2019

Aplikimi për viza/ Ambasada amerikane nxjerr njoftimin e rëndësishëm

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka njoftuar të gjithë qytetarë, që kërkojnë viza, që pasi të mësojnë datëne  intervistët, dy javë para...

rama dhe berisha
Aktualitet 10:47 - 3 Shkurt, 2019

Vizat amerikane/ Rama “thumbon” Berishën

Gjatë vizitës në një biznes në zonën e Dushnikut në qytetin e Beratit kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer batutat dhe “thumbat” ndaj Partisë Demokratike...

dy ish presidentet
Aktualitet 20:00 - 24 Janar, 2019

Nuk do të mund t’i besoni/ Rastësi të frikshme në jetën e dy ish-presidentëve amerikanë

Abraham Lincoln u zgjodh për të qenë antar i kongresit më 1846 John Kennedy u zgjodh për të qenë antar i kongresit më 1946 Abraham Lincoln...

Aktualitet 15:04 - 5 Janar, 2019

Foto-video ekskluzive/ Pëplasen dy makina, ka dëme të mëdha

Një aksident sapo ka ndodhur përpara Ambasadës Amerikane të rruga e Elbasanit. Dy makina janë përplasur duke shkaktuar dëme të mëdha materjale, megjithatë nuk raportohet për...