Connect with Us

All posts tagged "ambasda amerikane"

BKH hapi garën për hetues/ Ambasada e SHBA: Kanë rol kyç në vënien e drejtësisë
Lajme 16:29 - 12 Mars, 2020

Përhapja e koronavirusit/ Ambasada e SHBA merr vendimin e rëndësishëm

Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm lidhur me masat e marra për parandalimin e koronavirusit. Në mbështetje të përpjekjeve të qeverisë së...

ambasada amerikane ne shqiperi
Sociale 18:21 - 10 Dhjetor, 2019

Program katër javësh në Shtetet e Bashkuara/ Ambasada amerikane njoftim të rëndësishëm për të rinjtë

Ambasada amerikane ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për studentët e shkollës së mesme. Në njoftimin e ambasadës, thuhet se Benjamin Franklin është një program katër...

Aktualitet 14:18 - 11 Tetor, 2018

Startimi i Lotarisë Amerikane/ Ambasada tregon 5 këshillat e rëndësishme

Ambasada Amerikane ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që po aplikojnë për Lotarinë Amerikane, e cila ka nisur me 3 tetor. Ambasada...

Aktualitet 10:24 - 4 Mars, 2015

Ambasada amerikane: Partitë të largojnë personat e përfshirë në veprimtari kriminale

Pas takimit të ambasadorëve dhe kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha, një zëdhënës i amabasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka ritheksuar se përjashtimi i...