Connect with Us

All posts tagged "ambasadoreve"

Aktualitet 17:57 - 11 Janar, 2019

Debati për Cakajn/ Këshilli i Ambasadorëve “i tërheq veshin” Ramës

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë në një deklaratë për shtyp i kanë tërhequr vëmendjen kryeministrit Edi Rama, në lidhje me çështjen e Gent Cakajt. Sipas këtij këshilli...

Aktualitet 19:46 - 24 Janar, 2018

“Nxehet” Ramush Haradinaj: Nuk do ti jap llogari ambasadorëve!

Qeveria e Kosovës nuk do t`i jep llogari ambasadorëve por vetëm kuvendit për vendimet që merr. Kështu ka deklaruar kreu i ekzekutivit Ramush Haradinaj i pyetur...

Aktualitet 12:20 - 26 Shkurt, 2017

Vettingu/ Vasili letër të dytë ndërkombëtarëve dhe krerëve të shtetit

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili, i ka dërguar një letër ambasadorit amerikan Donald Lu dhe asaj të BE-së, Romana Vlahutin, të cilët do të jenë edhe...

Aktualitet 19:45 - 21 Maj, 2016

Apeli i Braçes për ambasadorët/ Ministria e Bujqësisë: Shqipëria nuk eksporton patate në BE

Pas apelit të deputetit socialist Erjon Braçe drejtuar ambasadorëve të BE-së që të hapin kufijtë për prodhimet shqiptare, ka reaguar Ministria e Bujqësisë. Përmes një prononcimi...

Aktualitet 18:06 - 21 Maj, 2016

Braçe-ambasadorëve: Hapni kufijtë, nuk po shesim hashash!

Kryetari i Komisionit parlamentar të Ekonomisë, njëherazi deputeti socialist Erjon Braçe i ka bërë apel ambasadorëve të BE-së që të hapin kujfijtë për prodhimet shqiptare, të cilat...