Connect with Us

All posts tagged "Ambasada italiane"

Sociale 17:32 - 29 Maj, 2020

Zjarri në anijen e peshkimit rrezikoi tre jetë/ Ambasada italiane në Tiranë: Faleminderit Guardia di Finanza

Ambasada italiane në Tiranë ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur sot në brigjet e detit Adriatik në Durrës, ku ka marrë flakë një anije peshkimi....

Politikë 19:36 - 15 Prill, 2020

Ambasadori italian dhe stafi i tij dhurojnë gjak/ Meta: Mirënjohje për solidaritetin e treguar

Presidenti Ilir Meta ka falënderuar ambasadorin italian në Tiranë, Fabrizio Bucci dhe stafin e ambasadës që iu bashkuan kauzës humane të dhurimit të gjakut. Në reagimin...

Sociale 18:52 - 16 Mars, 2020

Ambasada italiane në Tiranë njoftim për qytetarët e saj/ Si të ktheheni nga Shqipëria

Ambasada italiane në Tiranë ka reaguar lidhur me situatën aktuale në vendin tonë dhe ka bërë një thirrje për të gjithë shtetasit italianë që ndodhen në...

Aktualitet 12:55 - 8 Korrik, 2019

Protesta e sotme/ Paralajmëron Ambasada e Italisë

Ambasada italiane ka bërë thirrje që qytetarët e saj të tregohen të kujdsshëm lidhur me protestën e sotme që do të organizohet nga opozita joparlamentare. Ambasada...

Aktualitet 13:54 - 27 Qershor, 2019

“Tension në zgjedhje”/ Ambasada italiane lajmëron qytetarët e saj

Ambasada italiane në Shqipëri, ka lajmëruar qytetarët e saj që të jenë të kujdesshëm pasi me rastin e zgjedhjeve lokale në Shqipëri mund të ketë momente...

Basha në selinë e LSI
Aktualitet 17:40 - 13 Maj, 2019

“Dënoni dhunën”/ Ambasada italiane mesazh Bashës dhe Kryemadhit

Pas ambasadës Amerikane, asaj britanike dhe eurodeputëteve edhe ambasada italiane në Tiranë ka reaguar në lidhje me protestën e opozitës. Ambasada italianje i bën thirrje udhëheqësve...

Aktualitet 18:29 - 12 Maj, 2017

PROTESTA/ Ambasada italiane këshillon qytetarët

Pas ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës është homologia e saj italiane që ka shpërndarë sot deklaratën e mëposhtëme: Njoftimi i plotë Ditën e shtunë,...

Aktualitet 08:41 - 2 Maj, 2016

Si të aplikosh për studime në Itali/ Udhëzimet e Ambasadës Italiane

Të gjitha ata që dëshirojnë të ndjekin studimet në universitetet italiane, tashmë do të ndjekin procedura të ndryshme nga paraardhësit e tyre. Ambasada Italiane ka publikuar...