Connect with Us

All posts tagged "ambasada e shba"

Tërmeti i 26 nëntorit/ Ambasada e SHBA: Do të vazhdojmë të jemi me ju
Aktualitet 09:55 - 26 Nentor, 2020

Tërmeti i 26 nëntorit/ Ambasada e SHBA: Do të vazhdojmë të jemi me ju

Ambasada e SHBA në Shqipëri ka përkujtuar  një vjetorin e tërmetit tragjik që shkundi Shqipërinë dhe mori 51 jetë njerëzish. Në deklaratën e ambasades së SHBA,...

Ambasada e SHBA-së në Kosovë: Çdo person meriton një jetë pa dhunë
Kosova & Rajoni 16:11 - 25 Nentor, 2020

Ambasada e SHBA-së në Kosovë: Çdo person meriton një jetë pa dhunë

Ambasada amerikane në Prishtinë thotë se nga të dhënat e Ministrisë së Drejtësisë në Qeverinë e Kosovës, del se gjatë pandemisë së koronavirusit, në Kosovë janë...

Lotaria Amerikane/ Ambasada e ShBA-ve jep njoftimin e rëndësishëm: Kini kujdes nga mashtrimet!
Sociale 11:34 - 5 Nentor, 2020

Lotaria Amerikane/ Ambasada e ShBA-ve jep njoftimin e rëndësishëm: Kini kujdes nga mashtrimet!

Ambasada e SHBA ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët e që janë të interesuar për aplikimin e Lotarisë Amerikane. Përmes një njoftimi në faqen...

Kallëzimi nga kandidatët për BKH/ Reagon Ambasada e SHBA
Aktualitet 12:46 - 29 Tetor, 2020

Kallëzimi nga kandidatët për BKH/ Reagon Ambasada e SHBA

Ambasada e SHBA ka reaguar pas kallëzimit nga kandidatët për komisionin e Byrosë Kombëtare të Hetimit. SHBA thotë se mbështesin plotësisht procesin të bazuar në merita...

Koronavirusi “futet” në KPK/ Një anëtar pozitiv për Covid-19, pritet përgjigja për 11 të tjerë
Aktualitet 13:29 - 24 Tetor, 2020

Gara për BKH/ Ambasada e SHBA mesazh kandidatëve

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas mbylljes se fazës së radhës të përzgjedhjes së kandidatëve për Byronë Kombëtare të Hetimit. Ndërsa, të premten përfundoi procesi...

Bota 20:43 - 23 Tetor, 2020

Ambasada Amerikane në Turqi pezullon shërbimet pas njoftimeve për sulme terroriste

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Ankara tha sot se po pezullonte përkohësisht të gjitha shërbimet për qytetarët amerikanë dhe ato të vizave në konsullatat e...

Aplikimet për Lotarinë Amerikane/ Njoftimi i rëndësishëm i ambasadës së SHBA: Kujdes…
Sociale 16:26 - 20 Tetor, 2020

NATO i dhuron Shqipërisë 60 respiratorë/ Ambasada amerikane: SHBA e përkushtuar përballë sfidave globale

Ditën e shtunë NATO i dhuroi ninistrisë së Mbrojtjes 60 respiratorë si ndihmë për përballimin e pandemisë së COVID-19. Për këtë ka reaguar edhe Ambasada e...

Vetingu 13:08 - 18 Tetor, 2020

Ambasada Amerikane, dyshime për vendimin/ Vettingu i gjyqtares së  “21 Janarit”

Gjyqtarja Ardjana Beraj, njihet si gjyqtarja e “21 Janarit”, e cila bashkë me kolegë të saj në vitin 2013 u përplasën me Ambasadën Amerikane. Përplasja ka...

Aplikimet për Lotarinë Amerikane/ Njoftimi i rëndësishëm i ambasadës së SHBA: Kujdes…
Aktualitet 10:35 - 14 Tetor, 2020

Aplikimet për Lotarinë Amerikane/ Njoftimi i rëndësishëm i ambasadës së SHBA: Kujdes…

Ambasada e SHBA në Tiranë ka bërë një tjetër njoftim të rëndësishëm, në lidhje me aplikimet për lotarinë amerikane. Ambasada e SHBA-ve vjen me një tjetër...

Exclusive documents/ Ben Blushi is criminally charged for the house in Dardha
Denoncim 18:32 - 11 Tetor, 2020

DENONCIMI-Beni Blushi nuk kthen 100 mijë eurot që kërkoi me urgjencë/ U derdhën në emër të vëllait

Ben Blushi, është politikani më i akuzuar dhe më i denoncuar në Ambasadën e SHBA në Tiranë për zullumet që ka bërë në kohën që ka...

Pas Violeta Sulkajt, Ben Blushi “fundos” një tjetër zyrtare?/ Zbulohet pse u shkarkua drejtoresha në Korçë
Politikë 17:05 - 8 Tetor, 2020

Denoncimi në Ambasadën e SHBA-ve/ Ben Blushi ka 63 mijë dollarë karburant pa paguar

Ben Blushi, është i vetmi politikan dhe menaxher mediash për të cilin Ambasada e SHBA në Tiranë ka marrë disa denoncime. CNA.al ka raportuar disa prej...

Denoncimet në ambasadën e SHBA/ Biznesi kundër Ben Blushit dhe Top Channel
Aktualitet 13:06 - 6 Tetor, 2020

Denoncimet në ambasadën e SHBA/ Biznesmenët kundër Ben Blushit dhe Top Channel

Me vajtjen e Ben Blushit në krye të Top Channel, para dy vitesh, kanë filluar edhe përplasjet e forta të ekranit dikur më të fortë në...

Koronavirusi “futet” në KPK/ Një anëtar pozitiv për Covid-19, pritet përgjigja për 11 të tjerë
Politikë 17:43 - 5 Tetor, 2020

Ambasada e SHBA: Ndryshimet në Kodin Zgjedhor nuk janë shkelje/ Mazhoranca dështoi të gjente konsensus

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar pasi Kuvendi miratoi me 97 vota pro ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Ambasada deklaron se është për të...

Denoncimet në ambasadën e SHBA/ Biznesi kundër Ben Blushit dhe Top Channel
Aktualitet 11:39 - 5 Tetor, 2020

Letër në Ambasadën e SHBA-së për Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin/ Shantazh, kërcënime, fyerje dhe tentativë për të grabitur prona

Sulmet dhe akuzat ndaj bizneseve kanë sjellë një konflikt të hapur midis njërës prej pronarëve të Top Channel, Vjollca Hoxha, drejtorit të saj Ben Blushi dhe...

Vizita e zyrtarit amerikan/ Ambasada e SHBA: Kur reformat të jenë të suksesshme do sjellim investime
Politikë 17:19 - 3 Tetor, 2020

Vizita e zyrtarit amerikan/ Ambasada e SHBA: Kur reformat të jenë të suksesshme do sjellim investime

Nën Sekretari i Shtetit të SHBA për Zhvillimin Ekonomik, Energjinë dhe Mjedisin, Keith Krach vizitoi sot Tiranën dhe u takua me Presidentin Ilir Meta dhe Kryeministrin...

Aplikimet për Lotarinë Amerikane/ Njoftimi i rëndësishëm i ambasadës së SHBA: Kujdes…
Politikë 15:05 - 28 Shtator, 2020

Aplikimet për hetuesit specialë të BKH/ Ambasada e SHBA bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada amerikane në Tiranë ka rikujtuar se aplikimet për hetuesit specialë të BKH-së janë të hapura edhe për një ditë. Në njoftimin e ambasadës thuhet se...

Votimi i rezolutës për antisemitizmin/ Reagon Ambasada e SHBA: Krenarë që e quajmë Shqipërinë partnere!
Politikë 18:24 - 9 Shtator, 2020

BKH hapi garën për hetues/ Ambasada e SHBA: Kanë rol kyç në dhënien e drejtësisë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka dhënë një mesazh, pasi Byroja Kombëtare e Hetimit hapi garën për hetues. Ambasada e SHBA në Tiranë deklaron...

Koronavirusi “futet” në KPK/ Një anëtar pozitiv për Covid-19, pritet përgjigja për 11 të tjerë
Sociale 11:36 - 5 Shtator, 2020

Ambasada e SHBA kujton Nënë Terezën/ Jep mesazhin e fortë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka dhënë një mesazh të fortë në Ditën e Shenjtërimit të Nënë Terezës. Ambasada kujton se Nënë Tereza ka fituar çmimin...

Përjashtimi i Besart Kadias nga PD/ Kulluri vë “me shpatulla pas murit” Bashën
Politikë 18:42 - 1 Shtator, 2020

Letra e Ambasadës së SHBA ndaj partive/ Kulluri: Lajm aspak i mirë! “Vettingu” është gjysma e problemit

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri thotë se thirrja e Ambasadores Amerikane ndaj tre partive kryesore në vend për mospërfshirjen e personave me...

Koronavirusi “futet” në KPK/ Një anëtar pozitiv për Covid-19, pritet përgjigja për 11 të tjerë
Sociale 18:33 - 31 Gusht, 2020

Ambasada e SHBA jep njoftimin e rëndësishëm/ Mundësi e artë për nxënësit e shkollave të mesme në Tiranë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri ka bërë një thirrje për nxënësit e shkollave të mesme në Tiranë. Nëpërmjet një deklarate në faqen zyrtare, Ambasada...

Reforma në Drejtësi/ Mesazhi i fortë i ambasadës së SHBA: Të respektohet ligji
Sociale 18:33 - 26 Gusht, 2020

Ambasada e SHBA jep mesazhin e fortë/ Duhen rekrutuar sa më shumë gra në të gjitha fushat

Ambasada e SHBA në Tiranë ka dhënë një mesazh të fortë pak minuta më parë për barazinë gjinore. Duke iu referuar një raporti të Departamentit të...

Dy dosjet e drogës të Ylli Ndroqit/ Si i ka shpëtuar drejtësisë
Politikë 12:20 - 17 Gusht, 2020

Trafikant droge, pronar medie/ AMA “kyç” gojën, asnjë hap për licencën e Ylli Ndroqit

Autoriteti i Mediave Audiovizive është institucioni që licencon dhe kontrollon mediat në Shqipëri. Po bëhën afro 2 javë që ky institucion ndodhet përballë zbulimit të skandalit...

Dosja e inceneratorëve/ A do të hetojë SPAK edhe bashkëshorten e Ben Blushit?
Aktualitet 11:46 - 13 Gusht, 2020

Faktet që “kryqëzojnë” Ben Blushin/ Letra akuzë e biznesmenit drejtuar ambasadës të SHBA

Në vijim të skandaleve të shumta ku implikohet ish-deputeti i PS, ish-kreu i LIBRA, Ben Blushi, së fundmi CNA.al ka publikuar denoncimin e një biznesmeni pranë...