Connect with Us

All posts tagged "ama"

Sociale 16:58 - 6 Gusht, 2019

Largimi i TV Klan nga Digitalb/ “Zgjohet” AMA, pas mashtrimit të qytetarëve

Që prej datës 1 gusht 2019, Klan dhe Klan Plus nuk janë më pjesë e platformës Digitalb. Kjo ka bërë që qindra qytetarë ti drejtohen AMA-s...

akademiku dhe profesori i gazetarise dhe komunikimit, artan fuga
Sociale 08:18 - 5 Gusht, 2019

“TV Klan largohet nga Digitalbi”/ Artan Fuga ‘shuplakë” AMA-s

Profesori Artan Fuga, i ka bërë thirrje AMA, që të marrë masa për mashtrimin e abonentëve të paketës Digitalb. “Nuk e mora kartën duke e paguar...

Aktualitet 13:49 - 16 Korrik, 2019

“Frymëzuese e krimeve në Kosovë”/ AMA i tërheq vërejtje RTSH-së  

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA), i ka tërhequr vërejtje Radio Televizionit Publik Shqiptar, për transmetimin e këngëve të këngëtares serbe, Ceca. Sipas AMA-s, këngëtarja Serbe i...

Aktualitet 16:53 - 12 Korrik, 2019

Fëmijët përballë kërcënimit që vjen nga media/ AMA dhe Kuvendi tryezë diskutimi

Mbrojtja e fëmijëve nga transmetimet e dëmshme, si pornografia, cenimi i privatësisë, ekspozimi ndaj dhunës, bullizmi, është një nga problematikat me të cilën përballet cdo familje...

Aktualitet 16:03 - 10 Korrik, 2019

Përpjekjet e qeverisë për të marrë në kontroll mediat/ AMA dënon ashpër shkarkimin e Zylyftar Bregut

Pas shkarkimit nga detyra të anëtarit të AMA-s, Zylyftar Bregu të martën e kaluar nga Kuvendi, ka ardhur edhe reagimi i kolegëve. Është nënkryetari i AMA-s,...

Aktualitet 15:29 - 16 Maj, 2019

Thyerje e etikës në media/ AMA tërheq vëmendjen ndaj televizionit “Klan”

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA), në mbledhjen e datës 16.05.2019, ka marrë në shqyrtim reagimet mbi qëndrimet që janë mbajtur në rubrikën “Be Coffee”, të emisionit...

Aktualitet 12:35 - 24 Prill, 2019

AMA inspekton piraterinë televizive/ Ndëshkohen disa subjekte

Autoriteti i Mediave Audiovizive, AMA, njofton opinionin publik se në zbatim të Ligjit nr 97/2013 “Për mediat audiovizive në Republikën e Shqipërisë”, i ndryshuar, gjatë muajit...

OSHMA-të nuk duhet të transmetojnë reklama të fshehta
Aktualitet 13:36 - 15 Mars, 2019

Audienca e televizioneve/ Zbardhet raporti i ekspertit të kërkuar nga AMA

Autoriteti i Mediave Audiovizive ka publikuar sot raportin e ekspertit të kërkuar për matjen e audiencës televizive në Shqipëri. Në raport evidentohen disa nga problemet në...

Aktualitet 14:59 - 28 Shkurt, 2019

Kushtet e punës të gazetarëve/ AMA merr masa

Kryetari i Autoritetit të Mediave Audiovizive (AMA), Gentian Sala, priti sot në një takim pune Arben Seferajn, Kryeinspektor pranë Inspektoratit Shtetëror të Punës dhe Shërbimeve Shoqërore...

arbana osmani
Aktualitet 10:03 - 19 Janar, 2019

AMA i tërheq vëmendjen Top Channel, konstaton shkelje në emisionin e Arbana Osmanit

Autoriteti i Medias Audiovizive i ka tërhequr vëmendjen televizionit “Top Channel”, pasi ka konstatuar shkelje në emisionin “Dua të të bëj të lumtur” të moderuar nga...