Connect with Us

All posts tagged "Alvini"

Lajme 15:30 - 1 Janar, 2020

Preku zemrat e të gjithëve dhe na mbërtheu para ekranit / Cila është historia rrëqethëse e vitit 2019

Lot, përqafime, mall dhe një fëmijë i mbetur peng mes kampeve të Sirisë…. Kjo është historia e një familjeje shqiptare e cila preku zemrat e të...

Lajme 15:42 - 22 Nentor, 2019

“Për 10 ditë hëngri gjethe dhe bar”/ Gazetari i “Le Iene” rrëfen detaje tronditëse nga jetesa e Alvinit në kamp

Gazetari shqiptar bashkëpunëtor i emisionit televiziv investigativ “Le Iene”, Taulant Kopliku, ka zbuluar detaje të tmerrshme nga jetesa e Alvin Berishës në kampin e Al Hol...

Sociale 13:43 - 14 Nentor, 2019

“Mami vdiq gjatë bombardimit, isha pranë saj”/ Alvini tregon momentet e tmerrit në Siri

Disa ditë pasi u lirua nga kampi Al Hol në Siri, Alvini ka treguar momentin kur e ëma ndërroi jetë gjatë luftimeve. Prokrurorët italianë e morën...

Sociale 11:21 - 14 Nentor, 2019

Foto-Disa ditë pas kthimit në shtëpi/ Alvini ndryshon krejtësisht

Vetëm disa ditë pasi u lirua nga kampi në Siri, Alvini ka ndryshuar krejtësisht. Me një pamje të re, shihet qartazi që e shkuara e Alvinit...

Politikë 21:53 - 11 Nentor, 2019

“Qëndrimi për çështjen Alvini”/ Largohet nga detyra Ambasadori shqiptar në Turqi

Gent Gazheli është larguar nga detyra e ambasadorit të Shqipërisë në Turqi Ky fakt konfirmohet dhe në faqen e Kuvendit të Shqipërisë ku thuhet se Gazheli...

Politikë 19:21 - 9 Nentor, 2019

Shifrat/ Nga fotoja propagandistike me Alvinin tek udhëtimet e luksit, ja sa ka shpenzuar ministri Lleshaj

Drejtoresha e Open Data,  Aranita Brahaj ka ngritur një pyetje lidhur mbi pagesën e udhëtimit të ministrit të Brendshëm Sandër Llashaj në Bejrut, për tërheqjen nga...

Sociale 12:13 - 8 Nentor, 2019

Pas Alvinit/ Gazetari bën thirrje për të shpëtuar Evën dhe vëllain e saj nga “ferri”në Siri

Pas lirimit të Alvin Berishës nga kampi në Siri, gazetari i Le lene, Taulant Kopliku ka publikuar në fotot e dy fëmjëve të tjerë shqiptarë që...

Politikë 10:20 - 8 Nentor, 2019

Shpëtimi i Alvinit nga kampi në Siri/ Lleshaj: Terrorizmi nuk ka vend në shoqërinë tonë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur mbi operacionin e shpëtimit të Alvin Berishës nga kampi në Siri. Lleshaj bën me dije se operacioni u realizua...

Politikë 10:08 - 8 Nentor, 2019

Alvini bashkohet me familjen/ Lleshaj flet për detajet e operacionit

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në një konferencë për shtyp nga Italia, ka folur në lidhje me operacionin e shpëtimit dhe largimit të 11-vjeçarit shqiptar Alvin...

Politikë 22:04 - 7 Nentor, 2019

Guxim apo turizëm?/ Mark Marku ironizon Lleshajn

Analisti Mark Marku ka ironizuar shown e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj në aksionin për shpëtimin e vogëlushit shqiptar Alvin Berisha nga ish kampet e ISIS-it....

Politikë 21:38 - 7 Nentor, 2019

Show me shpëtimin e Alvinit/ Ermir Gjinishi i nxjerr “bojën” Lleshajt

Ish nënkryetari i Komunitetit Mysliman shqiptar, Ermir Gjinishi, i ftuar në emisionin “Opinion”, ka zbuluar detaje të reja lidhur me operacionin e shpëtimit të vogëlushit shqiptar...

Kronika 18:57 - 7 Nentor, 2019

Fotot/ Si u transformua mamaja e Alvinit nga shtëpiake, në luftëtare të ISIS-it

Valbona Berisha është nëna e Alvin Berishës, 11-vjeçarit shqiptar, i cili vuajti për plot 5 vite në kampet e ISIS. Mediat itlaliane kanë sjellë historinë Valbonës,...

Politikë 17:30 - 7 Nentor, 2019

Basha përshëndet shpëtimin e Alvinit/ “Misioni vazhdon”

Kryedemokrati Lulzim Basha nga takimi në Vlorë me të rinjtë ka përshëndetur shpëtimin e vogëlushit shqiptar nga kampet e ISIS, Alvin Berisha. Sipas Bashës, tragjedia ende...

Politikë 15:22 - 7 Nentor, 2019

“Si miza në b*thë të kalit”/Manjani ironizon keq qeverinë: Mirë që s’thanë që e rrëzonim edhe Asadin, po nuk deshëm

Pas lirimit të Alvin Berishës nga kampi në Siri, ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar qeverinë. Sipas Manjanit përdorja e fëmijëve për kapital politik...

Politikë 15:12 - 7 Nentor, 2019

Mustafaj i nxjerr “bojën” Lleshajt/ Vajtja në Siri, gjest propagandistik i shëmtuar

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj mendon se kthimi i Alvin Berishës në Itali pranë familjes së tij është sukses i autoriteteve italiane. I ftuar në rubrikën...

Kronika 21:46 - 21 Tetor, 2019

“Ai fëmijë i ka kaluar të gjitha etapat e jetës në 5 vite”/ Përlotet gazetari

Gazetari Taulant Kopliku nuk i ka mbajtur dot lotët, teksa ka rrëfyer historinë e vogëlushit  shqiptar Alvin Berisha i mbetur në kampin sirian Al-Hol. Në një...

Kronika 21:37 - 21 Tetor, 2019

11 vjeçari shqiptar në kampet e ISIS/ Avokati apel qeverisë

Avokati Darien Leveni, i cili po ndjek çështjen e vogëlushit shqiptar, Alvin Berishës, i bllokuar në kampet kampet e ISIS-it në Siri ka zbardhur disa detaje...

Politikë 16:16 - 21 Tetor, 2019

Historia drithëruese e Alvinit/ Hajdari kërkesë Gent Cakajt: Duhet një zgjidhje e menjëhershme

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari i ka dërguar një kërkesë informacion ministrit të Jashtëm Gent Cakaj për rastin e Alvinit. Sipas Hajdarit, duhet një zgjidhje e...

Politikë 10:10 - 19 Tetor, 2019

“Shpëto Alvin”/ Qytetarët mesazhe të forta Ramës

Kryeministri Edi Rama në vijim të ritualit të tij të përditshëm, mëngjesin e sotëm ka përshëndetur ndjekësit e tij në rrjetet sociale, duke publikuar një video...