Connect with Us

All posts tagged "Alvin"

Politikë 13:15 - 19 Nentor, 2019

Rasti i Alvin Berishës/ Meta dekreton lirimin nga detyra të ambasadorit në Turqi

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot lirimin nga detyra të ambasadorit shqiptar në Turqi, Gent Gazheli. Në dekretin e Presidentit, thuhet se lirimi i tij nga...

Sociale 10:47 - 8 Nentor, 2019

Nxorën Alvinin nga kampi/ Përfaqësuesi i Gjysmë Hënës Siriane jep lajmin e mirë dhe për fëmijët e tjerë

Gjatë një konference për shtyp nga Roma, ku u fol në lidhje me operacionin e shpëtimit të 11-vjeçarit Alvin Berisha nga kampi në Siri, përfaqësuesi i...

Kronika 11:21 - 7 Nentor, 2019

Video-Mediat italiane japin lajmin e mirë/ Alvini po rikthehet në shtëpi

Mediat italiane i kanë kushtuar hapësirë mbulimi operacionit të nxjerres dhe të shpëtimit nga kampi sirian të 11-vjeçarit shqiptar, Alvin Berisha, i cili u dërgua në...

Politikë 14:01 - 4 Nentor, 2019

11-vjeçari peng në kampin e tmerrit/ Andi Përmeti mesazh të fortë Cakajt

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti pas interpelancës në Kuvend, i është rikthyer sërish çështjes së Alvin Berishës, 11-vjeçari shqiptar në kampet e Sirisë. I ftuar...

Politikë 14:20 - 22 Tetor, 2019

11-vjeçari në kampet e Sirisë/ Deputeti kërkesë urgjente Kuvendit

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti i ka drejtuar një kërkesë urgjente Kuvendit të Shqipërisë, për të zhvilluar një interpelancë me Ministrin për Europën dhe Punët...

Sociale 08:55 - 21 Tetor, 2019

Foto-Ferri Al-Hol/ Aty ku strehohet Alvini dhe fëmijët e tjerë shqiptarë në Siri

Afrim Berisha, babai i Alvinit i bllokuar në kampet e ISIS-it në Siri dha alarmin ditën e premte se prej disa ditësh ka humbur kontaktet me...