Connect with Us

All posts tagged "Alvin Berisha"

Politikë 15:47 - 27 Prill, 2020

Pas skandaleve dhe dështimeve/ Gent Gazheli merr një tjetër shpërblim nga Rama

Rreth tre ditë më parë, Eriola Muka, Drejtoresha e kompanisë shtetërore të naftës, “Albpetrol”, është larguar nga detyra. Ndërkohë CNA.al paralajmëroi se emri i cili pritet të zëvëndësojë...

Lajme 10:15 - 28 Dhjetor, 2019

Ndihmoi për shpëtimin e Alvin Berishës/ I akordohet “Mirënjohja publike” Konsullit të Shqipërisë në Liban

Nderohet Konsulli i Përgjithshëm i Nderit të Shqipërisë në Liban Marc I. Ghorayeb, pasi u angazhua për lirimin e vogëlushit shqiptar Alvin Berisha nga kampi Al...

Lajme 21:10 - 21 Dhjetor, 2019

Krah babait me paterica/ Dalin fotot e vogëlushit Alvin Berisha pas operacionit

Vogëlushi shqiptar Alvin Berisha që u nxorr nga kampi sirian pas disa tentativash është operuar për këmbën, të cilën e kishte vrarë në kamp. Infermierja e...

Sociale 09:05 - 20 Nentor, 2019

Taulant Kopliku tregon çfarë po ndodh me Alvin Berishën/ Ja pse nuk tërhiqen fëmijët e tjerë nga Siria

Taulant Kopliku, gazetari shqiptar, pjesë e stafit të emisionit investigativ italian “Le lene”, ishte sot në “Abc-ja e mëngjesit’ me Enkel Demin. Ndër të tjera gjatë...

Sociale 13:54 - 18 Nentor, 2019

U lirua pas pesë vitesh nga kampi i Sirisë/ Alvini shtrohet në spital

Alvin Berisha është shtruar në spital mëngjesin e sotëm pasi ka nisur vizitat mjekësore në spitalin e Leço-s. Sipas RTV Ora News, një ekip i specializuar...

Politikë 11:06 - 18 Nentor, 2019

Fëmijët shqiptarë peng në Siri/ Andi Përmeti “shuplakë” qeverisë

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti ka folur sot për çështjen e fëmijëve shqiptarë, të cilët kanë mbetur peng në kampin Al-Hol, në Siri. I ftuar...

Politikë 09:34 - 18 Nentor, 2019

Rasti i Alvin Berishës/ Meta bën thirrjen urgjente

Presidenti Ilir Meta gjatë fjalës së tij në konferencën ndërkombëtare me temë “Feja si instrument i paqes”, është ndalur edhe në rastin e 11-vjeçarit Alvin Berisha,...

Politikë 23:06 - 11 Nentor, 2019

“Me negociata apo u rrëmbye?”/ Sandër Lleshaj jep detaje për nxjerrjen nga kampi të Alvin Berishës

“Është marrë me negociata apo është rrëmbyer?”, ka qenë kjo pyetja drejtuar Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, nga gazetarja e kronikës, Klodiana Lala. Gjatë bisedës në...

Politikë 22:25 - 11 Nentor, 2019

Kush e shpëtoi Alvin Berishën?/ Ministri Lleshaj zbulon misionin e tij

Ish ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, i ftuar në emisionin  “Opinion” mbrëmjen e sotme, është pyetur lidhur me rolin e tij në Siri për shpëtimin e...

Sociale 15:34 - 10 Nentor, 2019

“Alvini nis një etapë të re”/ Taulant Kopliku mesazh emocionues për vogëlushin: Fëmijë shkëmb i fortë

Sonte është etapa e fundit televizive e historisë së Alvinit në “ Le lene”. Gazetari i ekipit te “Le lene” Taulant Kopliku thotë se nga nesër,...

Sociale 15:10 - 10 Nentor, 2019

Alvini tashmë i lirë/ “Le lene” publikon momentet emocionuese nga shpëtimi i 11 vjeçarit nga kampi

Mbremjen e sotme emisionin investigativ “Le lene”, do të publikojë pamjet emocionuese kur Alvini është liruar nga kampi në Siri. Në emision do të transmetohet historia...

Sociale 10:15 - 10 Nentor, 2019

U rikthye në shtëpi pas 5 vitesh/ Babai i Alvinit surprizon 11 vjeçarin

Babai i Alvinit, Afrim Berisha ka surprizuar djalin e tij pas rikthimit të 11 vjeçarit në shtëpi. Ai ka publikuar një tortë që ka blerë për...

Sociale 09:19 - 9 Nentor, 2019

Video-“Babi më ço te gjyshi”/ Alvini prek zemrat e të gjithëve, ja momenti kur realizon takimin e shumëpritur

Në 17 tetor 2019, në emisionin investigativ italian “Le Iene” u transmetua historia e trishtë e një familjeje shqiptare. Alvin, lindur dhe rritur në Itali u rrëmbye nga...

Politikë 12:37 - 8 Nentor, 2019

“Lëreni djalin të shkojë në shtëpi dhe kthehuni merrni të tjerët, nëse ua mban”

Gazetari Mentor Kikia e quan shfaqje përtej çdo logjike atë që po ndodh pas lirimit të Alvinit nga kampi në Siri. Sipas Kikisë, i gjithë ky...

Sociale 10:29 - 8 Nentor, 2019

“Alvini i habitur kur hymë në Damask”/ Presidenti i Kryqit të Kuq italian rrëfen detaje nga operacioni i shpëtimit

Presidenti i Kryqit të Kuq italian, Francesco Roça ka treguar detaje nga operacioni për shpetimin e Alvin Berishës nga kampi në Siri. Roça theksoi se në...

gazetari inevstigativ, artan hoxha
Kronika 22:26 - 7 Nentor, 2019

Me eskortë për shpëtimin e Alvinit/ Artan Hoxha zbardh lëvizjet e qeverisë

Gazetari investigativ i kronikës së zezë,Artan Hoxha, ka zbuluar disa detaje të reja lidhur me aksionon e qeverisë shqiptare për shpëtimin e Alvin Berishës. Hoxha theksoi...

Politikë 19:41 - 7 Nentor, 2019

Lirimi i Alvin Berishës nga kampi në Siri/ Conte: “Italia bëri gjithçka mundi”

Kryeministri italian Giuseppe Conte ka reaguar pas shpëtimit të vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha nga kampi Al-Hol në Siri. Conte ka shprehur falenderimet për autoritetet italiane dhe...

Politikë 16:51 - 7 Nentor, 2019

Shpëtimi i Alvin Berishës/ Deputeti ngre alarmin: Janë edhe 37 fëmijë të tjerë

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti, i ftuar në “45 minuta” në Report TV ka folur për lirimin e volgëlushit shqiptar nga kampet e ISIS, Alvin...

Sociale 15:11 - 7 Nentor, 2019

Alvini i lirë/ Meta publikon videon: Një lajm i mrekullueshëm

Edhe presidenti llir Meta i është bashkuar reagimeve të shumta pas lirimit të Alvin Berishës nga kampi në Siri. Meta ka publikuar një video nga moment...

Politikë 12:16 - 7 Nentor, 2019

Lirimi i Alvin Berishës/ Këshilltari i Metës ironizon qeverinë: Shijoni propagandën

Këshilltari i Ilir Metës, Ilir Kulla ka ironizuar qeverinë lidhur me lirimin e Alvin Berishës nga kampi në Siri. “Alvini është i lirë në Liban. Tani...

Sociale 10:00 - 7 Nentor, 2019

“Babi jam duke ardhur”/ Afrim Berisha tregon telefonatën me Alvinin: Është i trembur, motrat mezi po e presin

Babai i Alvin Berishës ka konfirmuar lajmin për lirimin e djalit të tij nga kampi në Siri. Baba i 11 vjeçarit është shprehur se djali tashmë...

Sociale 09:36 - 7 Nentor, 2019

Alvin Berisha i lirë/ Publikohet foto e parë e 11 vjeçarit jashtë kampit të Sirisë

Lirimi i Alvin Berishës nga kampi Al-Hol, në Siri tashmë ësht i konfirmuar. Mediat Italiane shkruajnë se Alvin Berisha ndodhet në një vend të sigurtë dhe...

Sociale 14:41 - 5 Nentor, 2019

Historia që preku zemrat e të gjithëve/ Kush është nëna e Alvin Berishës, si e çoi djalin e vetëm në Siri

Rasti i djalit 11 vjeçar, Alvin Berisha ka prekur zemrat e të gjithëve me historinë e tij. 11-vjeçar prej 5 vitesh ndodhej në kampin e Al-Hol...