Connect with Us

All posts tagged "aluizni"

Kronika 09:46 - 14 Shtator, 2019

Shpërdoruan detyrën/ Ndiqen penalisht ish-drejtori i ALUIZN-it dhe disa ish-zyrtarë të lartë

Ish-drejtori dhe ish-përgjegjësi i ALUIZNI-t, në Drejtorinë Rajonale Dibër si dhe 4 ish-zyrtarë të Llixhave, po ndiqen penalisht me akuzën e shpërdorimit të detyrës. Policia e...

Politikë 13:00 - 1 Gusht, 2019

I dyshuar për afera korruptive/ Si e shkarkoi Shaban Memia, Ferdinand Shehun?

1.5 milion euro i janë sekuestruar ish drejtorit të ALUIZN-it, Ferdinand Shehu, i cili siç raporton Policia, ka qenë në gjurmim perj kohësh. Shehu ka udhëhequr...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Politikë 11:03 - 26 Korrik, 2019

Ish-kryekomunari që u shpërblye nga Rama/ Nuk flet kurrë, por përfiton miliona

Deputetët janë zyrtarët me dembelë, por që përfitojnë më së shumti nga taksat e qytetarëve. Po i quajmë zyrtarë dhe jo politikanë, për shkak të nivelit...

Aktualitet 12:13 - 8 Maj, 2019

Shkrihen ALUIZNI dhe ZRPP/ Emërohet kreu i Kadastrës në Durrës

Shkrirja e ALUIZNI-it dhe ZRPP-së në Durrës, ka sjellë edhe largimin e dy drejtorëve të këtyre institucioneve, përkatësisht Arben Isaku i ALUIZNI-t dhe Florian Alimadhi, i...

fiks fare publikon skandalin
Aktualitet 20:59 - 7 Maj, 2019

Denoncimi i Fiks fare/ ALUIZNI hedh poshtë lejen e legalizimit të lëshuar prej tij

ALUIZNI Kavajë një herë jep lejen e legalizimit më pas kërkon korrigjimin e saj pasi e ka bërë gabim. Nga 79.4 metra katrorë kërkon ta korrigjojë...

Aktualitet 17:21 - 26 Mars, 2019

Largohet nga ALUZNI/ Artan Lame drejt një posti të ri

Drejtori i përgjithshëm i ALUIZNI-t, Artan Lame, është liruar sot nga detyra. Lame është liruar me Vendim të Këshillit të Ministrave, për t’u emëruar drejtor i...

Aktualitet 13:33 - 28 Janar, 2019

“Furtunë” te ALUIZNI/ Pezullohen 5 zyrtarë  

Me urdhër të prokurorisë së Vlorës, janë pezulluar nga detyra pesë zyrtarë të ALUIZNI-t. Sipas një njoftimi për mediat nga organi i akuzës mësohet se 5...

Aktualitet 15:57 - 8 Dhjetor, 2018

Skandal/ Prona e Abdullah Skënderit shkatërrohet para syve të Policisë

Abdullah Skënderi po ndiqte procedurat për të legalizuar një ndërtesë me konstrukt metalik në zonën e Tre Ishujve, në Sarandë, kur pronari i një biznesi tjetër...

Aktualitet 21:09 - 4 Dhjetor, 2018

Fiks Fare publikon skandalin/ ALUIZNI e shpall pronar të pronës që ia bleu 113 milionë lekë, Bashkia ia shemb

Arben Myzeqari ka paguar 113 milionë lekë pas kontratës së lidhur me ALUIZNI-n që të kalojë pronësia e një objekti nga shtet në emër të tij,...

Aktualitet 11:36 - 23 Nentor, 2018

“Do të marrin fund hallet”/ Rama shkrin dy institucione

Kryeministri Edi Rama në një takim me banorët e Libofshës është shprehur se nuk do të ketë më sorollatje të qytetarëve për pronën e tyre. Sipas...