Connect with Us

All posts tagged "aluizni"

Kronika 10:51 - 5 Mars, 2020

U arrestua pas tërmetit/ Gjykata e Durrësit liron me garanci pasurore ish- drejtorin e ALUIZNI-t

Gjykata e Durrësit ka liruar me garanci pasurore ish drejtorin e ALUIZNI-t në Durrës, Arben Isaku. Ai u vendos në pranga pas arrestimeve post- tërmet në...

Lajme 22:51 - 13 Dhjetor, 2019

Shkelje të rënda në Hipotekën e Beratit/ KLSH kallëzon punonjës dhe ish-drejtues

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor në Berat, disa punonjës të Hipotekës mes tyre edhe ish-drejtues, në këtë qytet. Burime...

Denoncim 21:27 - 5 Nentor, 2019

Denoncimi në “Fiks Fare”/ Kusuret e ALUIZNI-t lenë pa pronë qytetarin, e gëzon tjetri

Pronën e një zotërie tani e gëzon dikush tjetër vetëm se u tregua më i shkathët për të bërë vetëdeklarimin. Dosja vetëm me foto kalohet në...

Politikë 13:02 - 22 Tetor, 2019

Qytetari denoncon punonjësit e ALUIZNI-t/ Rama: Hipoteka e Shkodrës dhe e Vlorës janë dy vrimat e zeza të sistemit

Të pranishëm në bashkëbisedimin me kryeministrin Edi Rama, në takimin për platformën bashkëqeverisëse, nga Shkodra tha se punonjësit e ALUIZNI-t në këtë qytet janë matrapazë dhe...

Kronika 09:12 - 15 Tetor, 2019

Legalizoi një banesë në kundërshtim me ligjin/ Ish-drejtori i Aluiznit vihet në hetim  

Ish-drejtori i Aluiznit në Elbasan, Andon Lapa është vënë nën hetim nga specialistët e Hetimit të Krimit Ekonomik. Report TV, raporton se sipas policisë, Andon Lapa...

Kronika 09:46 - 14 Shtator, 2019

Shpërdoruan detyrën/ Ndiqen penalisht ish-drejtori i ALUIZN-it dhe disa ish-zyrtarë të lartë

Ish-drejtori dhe ish-përgjegjësi i ALUIZNI-t, në Drejtorinë Rajonale Dibër si dhe 4 ish-zyrtarë të Llixhave, po ndiqen penalisht me akuzën e shpërdorimit të detyrës. Policia e...

Politikë 13:00 - 1 Gusht, 2019

I dyshuar për afera korruptive/ Si e shkarkoi Shaban Memia, Ferdinand Shehun?

1.5 milion euro i janë sekuestruar ish drejtorit të ALUIZN-it, Ferdinand Shehu, i cili siç raporton Policia, ka qenë në gjurmim perj kohësh. Shehu ka udhëhequr...

Politikë 11:03 - 26 Korrik, 2019

Ish-kryekomunari që u shpërblye nga Rama/ Nuk flet kurrë, por përfiton miliona

Deputetët janë zyrtarët me dembelë, por që përfitojnë më së shumti nga taksat e qytetarëve. Po i quajmë zyrtarë dhe jo politikanë, për shkak të nivelit...

Aktualitet 12:13 - 8 Maj, 2019

Shkrihen ALUIZNI dhe ZRPP/ Emërohet kreu i Kadastrës në Durrës

Shkrirja e ALUIZNI-it dhe ZRPP-së në Durrës, ka sjellë edhe largimin e dy drejtorëve të këtyre institucioneve, përkatësisht Arben Isaku i ALUIZNI-t dhe Florian Alimadhi, i...

fiks fare publikon skandalin
Aktualitet 20:59 - 7 Maj, 2019

Denoncimi i Fiks fare/ ALUIZNI hedh poshtë lejen e legalizimit të lëshuar prej tij

ALUIZNI Kavajë një herë jep lejen e legalizimit më pas kërkon korrigjimin e saj pasi e ka bërë gabim. Nga 79.4 metra katrorë kërkon ta korrigjojë...

Aktualitet 17:21 - 26 Mars, 2019

Largohet nga ALUZNI/ Artan Lame drejt një posti të ri

Drejtori i përgjithshëm i ALUIZNI-t, Artan Lame, është liruar sot nga detyra. Lame është liruar me Vendim të Këshillit të Ministrave, për t’u emëruar drejtor i...

Aktualitet 13:33 - 28 Janar, 2019

“Furtunë” te ALUIZNI/ Pezullohen 5 zyrtarë  

Me urdhër të prokurorisë së Vlorës, janë pezulluar nga detyra pesë zyrtarë të ALUIZNI-t. Sipas një njoftimi për mediat nga organi i akuzës mësohet se 5...

Aktualitet 15:57 - 8 Dhjetor, 2018

Skandal/ Prona e Abdullah Skënderit shkatërrohet para syve të Policisë

Abdullah Skënderi po ndiqte procedurat për të legalizuar një ndërtesë me konstrukt metalik në zonën e Tre Ishujve, në Sarandë, kur pronari i një biznesi tjetër...

Aktualitet 21:09 - 4 Dhjetor, 2018

Fiks Fare publikon skandalin/ ALUIZNI e shpall pronar të pronës që ia bleu 113 milionë lekë, Bashkia ia shemb

Arben Myzeqari ka paguar 113 milionë lekë pas kontratës së lidhur me ALUIZNI-n që të kalojë pronësia e një objekti nga shtet në emër të tij,...

Aktualitet 11:36 - 23 Nentor, 2018

“Do të marrin fund hallet”/ Rama shkrin dy institucione

Kryeministri Edi Rama në një takim me banorët e Libofshës është shprehur se nuk do të ketë më sorollatje të qytetarëve për pronën e tyre. Sipas...

Aktualitet 13:16 - 11 Shtator, 2018

288,2 milion lekë dëm buxhetit të shtetit/ Kallëzohen në Prokurori 4 zyrtarë të ALUIZNI-t

Drejtoria Rajonale e ALUIZNI-t Qarku Dibër ka kryer legalizime të jashtëligjshme për objektet informale të cilat kanë kanë cënuar rrugët nacionale, distancat nga rrugët e kategorisë...

Aktualitet 19:00 - 25 Gusht, 2018

Lista e plotë/ Ja qytetarët që përfitojnë legalizimet

Drejtoria e ALUIZNI-t ka publikuar listën emërore të 1122 qytetarëve të Tiranës, të cilët përfitojnë lejen e legalizimit. Në njoftim thuhet se të gjitha ata persona...

Aktualitet 17:55 - 3 Gusht, 2018

Punon me procedurë të përshpejtuar/ Aluizni përmbyll defiçitet e prapambetura

Nga ARTUR  AJAZI Dega e ALUIZNI Durrës, edhe pse është periudhë verroe, duket se nuk e ka ndalur ritmin e punës pavarsisht volumit të jashtëzakonshëm që...

Aktualitet 20:20 - 14 Qershor, 2018

Shkarkimet e drejtorëve/ Vasili “shpërthen” ndaj Ramës: Ky kryeministër na çau dërrasat

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, ka reaguar pas shkarkimit të 6 drejtorëve nga kryeministri Rama, me motivacionin se kanë performancë...

Aktualitet 19:13 - 14 Qershor, 2018

Rama shkarkon 6 drejtorë të rëndësishëm/ Ja arsyeja

Kryeministri Edi Rama vijon të mbajë fjalën e tij të dhënë, se nëse një drejtor do të ketë performancë të ulët në detyrë, do të shkarkohet....

Aktualitet 11:25 - 30 Maj, 2018

Hipotekimi i objekteve pa leje/ Lame presion ndërtuesve

Kryetari i ALUIZNI-t Artan Lame në një deklaratë për mediat ka folur lidhur me hipotekimin e objekteve pa leje dhe të brktisura në të gjithë vendin....

Aktualitet 11:13 - 21 Prill, 2018

Kryen legalizime të jashtëligjshme/ Disa zyrtarë në Prokurori

KLSH ka kallëzuar në Prokurori ish-drejtorin, 2 përgjegjës sektori legalizimi, 3 ish-përgjegjës sektori legalizimi dhe 2 specialistë të drejtorisë rajonale të ALUIZNI-t, Kamëz-Vorë (fshat) Nga të...

Aktualitet 13:35 - 15 Prill, 2018

“Fshesë” në Hipoteka dhe tek ALUIZNI/ Gjonaj flet për spastrime

46 punonjës të Hipotekave dhe ALUIZNI-t janë shkarkuar së fundmi nga detyra. Ka qenë  Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj që ka njoftuar shkarkimet në fjalë. Nëpërmjet...