Connect with Us

All posts tagged "alpiniste"

Kronika 22:26 - 12 Janar, 2020

Nisën ngjitjen në malin e Gramozit/ Shpëtohen 4 alpinistët

Policia e Kolonjës dhe banorët e zonës kanë shpëtuar 4 alpinistë, gjatë mbrëmjes së sotme. Ata kishin lënë mjetin e tyre tip “Ford” në fshatin Starje,...

Kuriozitete 13:40 - 27 Tetor, 2018

Macja “alpiniste” që u gjet në majën e një mali, ishte ngjitur në lartësinë 2.499 metra

Një aplinist polak që ngjiti majën më të lartë të vendit të tij meti i habitur kur zbuloi se një mace e i kishte paraprirë. Wojciech...

Aktualitet 22:23 - 13 Tetor, 2018

Stuhia godet Himalajet/ Humbin jetën shtatë alpinistë

Shtatë alpinistë humbën jetën pas një stuhie të ashpër në malet Himalaje, në perëndim të Nepalit. Grupi prej pesë anëtarësh të ekspeditës, shoqëruar nga katër udhërrëfyes...

Aktualitet 22:41 - 30 Korrik, 2018

U bllokuan në mal pas tërmetit/ Nis evakuimi i alpinistëve

Reth 700 alpinistë kanë mbetur të bllokuar në një mal vullkanik në indonezi pas tërmetit të së dielës në lartësinë prej 3726 m. Tërmeti me magnitudë...

Aktualitet 11:43 - 10 Mars, 2015

Argjentinë/ 10 të vdekur pas përplasjes mes dy helikopterëve

Dhjetë persona humbën jetën sot si pasojë e përplasjes në fluturim mes dy helikopterëve, në një zonë turistike të La Riojas, në veri të Argjentinës. ”Të...