Connect with Us

All posts tagged "alkool"

Lajme 13:15 - 5 Janar, 2020

Policia rrugore “më dorë të hekurt” ndaj shoferëve/ Qindra gjoba dhe patenta të pezulluara

Policia rrugore ka shtuar masat në të gjitha rrugët urbane, interurbane, por edhe ato rurale për parandalimin e aksidenteve rrugore. Në Tiranë, Lezhë, Durrës, Fier, Elbasan,...

Sociale 08:56 - 3 Janar, 2020

Zbulohen pijedashësit/ Ky qytet i Shqipërisë ka shpenzuar dyfish më shumë se mesatarja “për raki dhe duhan”

Shqiptarët janë shquar për dashurinë e tyre ndaj pijes dhe këtë e tregon edhe tradita që ende vijon për prodhimin e verës dhe rakisë së shtëpisë....

Bota 23:55 - 1 Janar, 2020

Gjyshi i jep të pijë alkool/ Ndërron jetë foshnja një muajshe

Një ngjarje tronditëse është regjistruar së fundmi në Kinë, ku ka ndërruar jetë një foshnje vetëm një muajshe. Një gjysh i papërgjegjshëm i dha të pijë...

Kronika 09:47 - 24 Dhjetor, 2019

I ofruan ryfshet policëve/ Çfarë donin të transportonin të arrestuarit

Dy persona janë vënë në pranga sot në Lezhë, pasi transportonin mallra të paligjshme, për kalimin e të cilëve i ofruan ryshfet policisë. Pas informacioneve të...

Politikë 20:26 - 23 Dhjetor, 2019

“Alkooli i Aleksandër Gjokës vs kokaina e Ramës”/ Paloka: I turpshëm njoftimi për këngëtarin

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar kundrejt njoftimit publik të policisë së shtetit mbi arrestimin e këngëtarit Aleksandër Gjoka, i cili u gjet duke...

Sociale 19:44 - 9 Dhjetor, 2019

Lidhja e shqiptarëve me rakinë/ Ja kush janë më “qeflinjtë” e alkoolit

Të gjithë e dinë marrëdhënien e ngushtë të shqiptarëve me alkoolin. Të dhënat e fundit të Instat, tregojnë se 60% e shqiptarëve janë përdorues të rregullt...

Aktualitet 17:34 - 21 Maj, 2019

Promovon alkoolin/ Rita Ora “masakrohet” nga fansat

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka zemëruar fansat duke reklamuar brandin e ri të një tekile në Instagramin e saj. “Për femrat e forta dhe...

perdorime alternative alkool
Aktualitet 22:40 - 22 Mars, 2019

 Alkooli nuk është vetëm për t’u dehur/  Katër përdorime alternative të tij që do t’ju lehtësojnë jetën

Vret  insektet tek frutat Spruco pak alkool mbi insektet që fluturojnë rreth frutave. Teksa e bën kujdesu që kuzhina të jetë e ajrosur mirë. Heq aromën...

vrasje ne vlore
Aktualitet 17:07 - 29 Janar, 2019

Vrau shokun/ Gjykata pranon kërkesën për gjykim të shkurtuar për Shkambin

Gjykatat e Shkallës së Parë Shkodër ka pranuar kërkesën e mbrojtjes për gjykim të shkurtuar ndaj Kristian Shkambit, autor i vrasjes së ndodhur më 2 prill...

alkool rdorime alternative \
Aktualitet 23:40 - 26 Janar, 2019

Përdorime alternative  të alkoolit, që nuk i paskemi ditur më parë

Si zëvendësues i deodorantit Nëse keni harruar që të hidhni deodorant në shtëpi dhe jeni jashtë në fundjavë mund të rrini të qetë, do të  mjaftojë...

birre
Aktualitet 21:00 - 24 Janar, 2019

Studimi/ Konsumi i alkoolit në sasi të vogla ju shpëton nga këto sëmundje

Studimi, “90 plus ”  filloi në vitin 2003 me qëllim analizimin e moshës së tretë, grupmoshë kjo sot  dominuese në botë. Pjesmarrësit në studim ishin fillimisht...

Aktualitet 22:49 - 6 Janar, 2019

Studimi/ Gratë që nuk pijnë alkool mund të preken nga demenca

Për të dalë në këtë përfundim janë studiuar rreth 400 gra në  University College në Londër si dhe në Institutin francez të mjekësisë dhe kërkimit mjekësor....

Aktualitet 23:30 - 2 Dhjetor, 2018

Ja pse duhet të dalësh me një djalë që nuk pi alkool

Ka burra që nuk pinë alkool dhe shpesh refuzohen nga njerëzit e tjerë. Nëse nuk ke kurajo që të dalësh me një burrë që nuk pi...

Aktualitet 18:21 - 25 Nentor, 2018

Arrestohet portieri i Partizanit, Alban Hoxha

Portieri i ekipit të Partizanit, Alban Hoxha ka rënë në prangat e policisë së Tiranës ditën e sotme. “Shqiptarja.com” mëson se portieri është kapur, teksa drejtonte...

Aktualitet 19:52 - 31 Tetor, 2018

Studimi/ Nuk ka një “nivel të sigurt” të konsumit të alkoolit

Nga Rachael Rettner Pirja e alkoolit në mënyrë të moderuar, është më e dëmshme nga sa mendohej më parë, sipas një studimi të ri që arrin...

Aktualitet 18:52 - 29 Tetor, 2018

Vendimi i Ruçit/ Edhe pse iku Ristani, Parlamenti ka pijanecë të tjerë

Byroja e Kuvendit ka miratuar një Udhëzues të Detajuar mbi Kodin e Sjelljes së Deputetëve, ku përfshihet edhe kontrolli nëse janë të pirë, apo nën efektin...

Aktualitet 18:49 - 15 Tetor, 2018

Të dehur dhe pa patentë/ Arrestohen 27 drejtues mjetesh

Policia rrugore ka njoftuar masat e ndërmarra për mbarëvajtjen e qarkullimit rrugor gjatë javës që lamë pas. Në Tiranë janë arrestuar 27 drejtues mjetesh, nga të...

birre
Aktualitet 08:10 - 10 Tetor, 2018

Shpenzimet për alkool/ Zbulohen qytetet më “pijanece” të Shqipërisë

A e dini se cilat janë qytetet, banorët e të cilëve shpenzojnë më shumë për pije alkoolike e cigare në jetën e tyre të përditshme, duke...

Aktualitet 20:54 - 5 Gusht, 2018

Shkuan për pushime në Greqi/ Helmohet grupi i adoleshentëve

Festa e mbarimit të shkollës së mesme nuk ka shkuar mirë për 17 adoleshentë anglezë. Ata kishin udhëtuar në qytetin e Laganasit në Greqi, raporton “Daily...

Aktualitet 08:48 - 29 Korrik, 2018

Nën ndikimin e alkolit dhe me shpejtësi “skëterrë”/ Ndalohet 46-vjeçari (Video)

Policia Rrugore e Tiranës në vijim të aksionit për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndëshkimin e drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit, ka ndaluar...

Aktualitet 09:01 - 28 Korrik, 2018

Nën efektin e alkoolit dhe shpejtësi “skëterrë”/ Në pranga 6 drejtues mjetesh

Pas përfundimit të koncertiti në sheshin Skënderbej policia e Tiranës ka vijuar aksionin e saj për evidentimin shkelësve të ligjit dhe dënimin e tyre. Mbrëmjen e...

Life Style 14:55 - 26 Qershor, 2018

Ju tregojmë mënyrat se si të shpëtoni nga dhimbja e kokës, pas një nate të shfrenuar me alkool

Besojmë se edhe juve ju ka ndodhur që të dilni një mbrëmje për qejf dhe të mos doni që të nesërmen të keni dhembje koke. Në...

Aktualitet 08:45 - 28 Prill, 2018

Drejtonin mjetin në nivele të frikshme alkooli/ Ndalohen 3 shtetas (video)

Policia Rrugore e Tiranës vijon aksionin e saj me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndëshikimin e drejtuesve të mjeteve që drejtojnë mjetin në gjendje të...