Connect with Us

All posts tagged "alkol"

Kronika 20:51 - 28 Janar, 2020

Tentoi të fuste alkool në qelinë e Shullazit/ Prokuroria mbyll çështjen për rojen e 313-tës

Plani i Shullazit për të pritur Vitin e Ri me alkool dështoi, por duket se roja e “313” Egli Pashollarin, ja ka hedhur “pa u lagur”....

Aktualitet 15:43 - 26 Maj, 2019

Dasmë me 1000 të ftuar dhe pa alkool/ Këngëtari i njohur tregon planet e dasmës së djalit

Ramadan Krasniqi i njohur për publikun si “Dani” është një ndër këngëtarët më të preferuar në Kosovë. Projekti muzikor që e realizoi në bashkëpunim me Luana...

Life Style 15:53 - 17 Prill, 2019

“Pak alkool e përmirëson gjumin”/Mitet që studimet e reja sapo rrëzuan

Ke vënë alarmin në telefon për t’u ngritur herët dhe e ke shtyrë atë me 5 minuta? Kërkuesit thonë se kur alarmi bie, thjesht duhet të...

Kuriozitete 11:20 - 15 Mars, 2019

Gjobë nëse vjen erë e keqe dhe përdor alkol në transport publik

Në qytetin Kluj në Rumani,era e keqe është një nga problemet kryesore për personat që përdorin transportin publik dhe pasagjerët e autobusave ankohen se njerëzit me...

Life Style 15:40 - 12 Mars, 2019

Çfarë ndodh me trupin tonë nëse konsumojmë shumë alkol?

Një studim i bërë me 18.000 të rritur, ka rezultuar që njerëzit të cilët pijnë herë pas herë një gotë verë apo birrë janë më pak...

Kryesore Show Biz 10:40 - 27 Janar, 2019

“Vinte një pikë që më pritej filmi!” Bojken Lako rrëfen problemet me alkoolin

Bojken Lako ka rrëfyer për herë të parë varësinë me alkoolin në një intervistë për emisionin “Thumb”. Ai ka refuzuar të pijë alkool në bar-in e...

Kryesore Show Biz 11:25 - 25 Janar, 2019

Të famshmit shqiptarë që kanë hequr dorë nga alkooli dhe janë këtu për të na frymëzuar!

Pavarësisht se mund të shohim foto të të famshmëve duke festuar me ndonjë gotë shampanjë në dorë nëpër evente apo festa, e vërteta është që shumë...

Aktualitet 10:10 - 2 Dhjetor, 2018

“Metamorfoza” e Kastro Zizos: Alkooli, armiku im më i madh,tani i them të tjerëve të pijnë para meje

Këngëtari Kastro Zizo kohët e fundit ka qenë më aktiv se kurrë në muzikë, duke publikuar 3 këngë për një kohë të shkurtër. Madje ai është...

alkool njerez
Life Style 17:00 - 27 Nentor, 2018

Një gotë alkool në darkë mban vdekjen larg

Kemi dëgjuar shpesh herë që alkooli është i dëmshëm për shëndetin, por cdo gjë bazohet tek sasia e konsumuar gjatë ditës. Një studim i ri sugjeron...

Aktualitet 16:40 - 19 Nentor, 2018

Konsumi i alkoolit, i lidhur me klimën dhe rrezet e diellit

Njerëzit që jetojnë në klimë të ftohtë, me më pak rreze dielli, janë më të ekspozuar ndaj konsumit të tepruar të alkoolit. Kërkues nga Shtetet e...

Aktualitet 12:25 - 18 Nentor, 2018

“Mendonin se kisha vdekur!” Aurela s’i ka hiç mirë punët me alkoolin dhe kjo histori na shokoi

Showgirli- i njohur Aurela Hoxha ka treguar një episod vërtet të frikshëm që i ka ndodhur në ditëlindjen e vëllait të saj që ndodhet në Amerikë....

Aktualitet 16:33 - 31 Tetor, 2018

Paralajmërimi i fortë i Ramës/ Ndëshkime të ashpra për lokalet që u ofrojnë alkool adoleshentëve

Kryeministri Edi Rama ka bërë një paralajmërim të fortë ndaj lokaleve dhe cubeve të natës, që do të pranojnë të kenë si klientë adoleshentë dhe u...

Kuriozitete 12:25 - 29 Tetor, 2018

Kush e mendonte? 5 gjërat që më ndodhën kur hoqa dorë nga kafeja dhe alkooli

Kur lexova së pari disa këshilla se si mund të hiqja dorë nga alkooli, mendova menjëherë për shoqen time të ngushtë, që do të qeshte aq...

Aktualitet 16:58 - 25 Tetor, 2018

Edi Rama flet hapur/ Tregon se çfarë do ndalohet tjetër, pas lojërave të fatit

Kryeministri Edi Rama ka thënë se pas ndalimit të lojërave të fatit do të ndalohet edhe tregtimi i pijeve alkoolike, për të rinjtë nën 18 vjeç....

Aktualitet 16:07 - 25 Korrik, 2018

Rreziku nga pijet e falsifikuara/ Flet specialisti

Gjatë viteve ‘90 shqiptarët konsumonin pije alkoolike në përbërje të të cilave kishte elementë të rrezikshëm për jetën si metanol…. Fenomeni vazhdon, edhe pse falsifikuesit kanë...

Femra 00:10 - 27 Qershor, 2018

Pesë arsye shkencore pse femrat i zë më shpejt efekti i alkoolit

Ka disa arsye shkencore përse femrave iu bie më shpejt në kokë alkooli. 1. Studimet tregojnë se femrat kanë më pak ujë në trupat e tyre....

Aktualitet 09:16 - 8 Dhjetor, 2016

Pranga shoferit të dehur

Specialistët e Seksiinit të Qarkullimit Rrugor në Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin, E. Sh., 30 vjeç, banues në lagjen “8 Shkurti” Fier. Arrestimi i këtij shtetasi u...

Shëndeti 22:44 - 5 Prill, 2015

Rreziku që sjell alkoli te fëmijët

Për fëmijët konsumimi i alkoolit përbën një rrezik të vërtetë për shëndetin. Në fakt, nga ndërtimi dhe nga stadi i zhvillimi fizik dhe psikik, fëmijët janë...

Kuriozitete 18:51 - 21 Mars, 2015

Dyqani refuzon t’i shesë verë 72-vjeçarit, nuk vërtetoi se ishte mbi 21- vjeç

Stafi i një supermarketi në Britani refuzoi t’i shesë verë një 72-vjeçari, pasi ai nuk e vërtetonte se ishte mbi moshën 21. Shitësit e dyqanit “Morrisons”...