Connect with Us

All posts tagged "Alketa Vejsiu"

Lajme 15:36 - 4 Prill, 2020

“U çmenda pas syve të tij”/ Alketa Vejsiu rrëfen historinë e pazakontë: Ja si u njoha me bashkëshortin

Edhe pse dimë shumë pak për jetën e saj private, moderatorja e njohur Alketa Vejsiu është tepër aktive në mediat sociale. Megjithëse tepër e rezervuar për...

Lajme 21:29 - 18 Shkurt, 2020

Do pranojë të bëhet ministre Kulture?/ Alketa Vejsiu i jep fund aludimeve

Moderatorja Alketa Vejsiu i ka dhënë fund aludimeve nëse do të angazhohet në politikë. Vejsiu u pyet nga Ilva Tare në TV “Euronews”, nëse do të...

Lajme 21:17 - 18 Shkurt, 2020

I shkoi në emision/ Alketa Vejsiu fton live për tu larguar nga “Euronews” Ilva Taren

Moderatorja Alketa Vejsiu i ka bërë një propozim të papritur moderatores Ilva Tare, teksa kjo e fundit po e intervistonte në Euronews. Alketa po fliste për...

Lajme 21:09 - 18 Shkurt, 2020

“Patëm diskutime”/ Alketa Vejsiu flet për raportin me Vera Grabockën pas Sanremos

Pas prezantimit të Sanremos u duk sikur marrëdhëniet mes moderatores Alketa Vejsiu dhe regjisores Vera Grabocka u krisën. Për këtë ka folur sot moderatorja e cila...

Lajme 23:00 - 10 Shkurt, 2020

A të ka ndihmuar Rama për të shkuar në Sanremo?/ Alketa Vejsiu jep përgjigjen e prerë

Prezantuesja Alketa Vejsiu, ka qenë e ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “ Opinion”, ku ka rrëfyer ekspereincën e saj në  Sanremo, ndërsa i ka dhënë...

Opinione 09:19 - 10 Shkurt, 2020

“Përgëzime, Alketa! U ndeshe me një lukuni bashkëpatriote që priste të dështoje”

Nga Pëllum Kulla -Unë ndjeva një kënaqësi të madhe aty dy netë më parë, kur ti kurrorëzove një ambicje të bukur dhe e bëre atë më...

Opinione 17:48 - 8 Shkurt, 2020

Nga Bledi Mane/ Alketa, martohemi bashkë?

Të ngujuar të gjithë brenda kullës së një cinizmi kolektiv, nga frëngjia e ngushtë zgjasim kokat, nxjerrim armët dhe po qëllojmë pa ndaluar me një batarre...

Lajme 09:36 - 7 Shkurt, 2020

Ju që shani Alketën, pini uthull!

Nga Roland Qafoku * Çfarë nuk u tha e çfarë nuk u shkrua për Alketa Vejsiun për daljen mbrëmë në Sanremo. Por shprehja që më ka...

Lajme 21:09 - 6 Shkurt, 2020

Pak para fillimit të Sanremos/ Vëllai me precedentë penalë urim të veçantë për Alketa Vejsiun

Mbrëmjen e sotme moderatorja Alketa Vejsiu do të prezantojë natën e tretë të festivalit të Sanremos. Emocioneve të Alketës i janë shtuar urime të shumta të...

Lajme 17:20 - 8 Janar, 2020

Alketa shkruan me ironi për “sheikeshat” Vjollca/ Nxehet Getoar Selimi

Revista Class ka publikuar një fotografi të Luanës dhe Marina Vjollcës në Instagram, duke i cilësuar si “sheikesha” që si shumica e shqiptarëve, pëlqejnë luksin lindor....

Kultura 12:50 - 26 Dhjetor, 2019

Festivali i Minishengenit “Darko Magjikov”

Nga Alfons Zeneli Ka shumë vitë që në njërën prej ngjarjeve të rëndësishme të muzikës spikat dhe ”Kënga Magjike”. Pa dashur të ndërhyj në aspekte ngushtësisht...

Lajme 22:53 - 22 Dhjetor, 2019

Prezantoi Festivalin e Këngës/ Dj i njohur mesazh të fortë e të qartë Alketa Vejsiut: Shumë fallco, shumë!

Ervin Xhixho i njohur si Dj Vini ka shkruar një mesazhtë fortë dhe të qartë ndaj Alketa Vejsiut e cila prezanon këtë vit Festivalin e Këngës....

Sociale 22:43 - 20 Dhjetor, 2019

“Kujt i mori leje RTSH-ja për përdorimin e këngës?”/ Alketa Vejsiu i kërkon falje publike vajzës së kompozitorit të njohur

Mbrëmjen e djeshme, në natën e parë të Festivalit të Këngës, Alketa Vejsiu dhe Gëzim Myshketa kënduan  këngën “Rrjedh në këngë e ligjërime”, e kompozuar nga...

Politikë 09:50 - 18 Tetor, 2019

U kap me 4 mina dhe me drogë/ Jepet vendimi për vëllain e Alketa Vejsiut

Vëllai i prezantueses së njohur, Alketa Vejsiu, Endrit Vejsiu është liruar nga burgu pasi u kap me 4 mina me telekomandë dhe një sasi lëndë narkotike....

Kryesore Show Biz 21:13 - 28 Korrik, 2019

“Keni vida mangut në tru”/ Alketa Vejsiu “shuplakë” të fortë komentueses

Alketa Vejsiu është një nga personazhet më të komentuara në mediat online. Përveçse një show woman ajo është dhe një biznesmene, ku i duhet të jetë...

Aktualitet 17:01 - 29 Qershor, 2019

“Do kisha tund malet”/ Fansi “qan hallet” me moderatoren

Rrjeti social i saj është mbushur plot me foto nga pushimet luksoze në Turqi. Pak më parë Alketa Vejsiu postoi një video teksa hidhej në pishinë...

Kryesore Show Biz 16:34 - 29 Qershor, 2019

“Mos e merrni jetën kaq seriozisht”/ Alketa Vejsiu jep mesazhin gjatë pushimeve

Prej ditësh moderatorja e njohur shqiptare Alketa Vejsiu po i shijon këto ditë të nxehta në Turqi. Gjatë gjithë kësaj kohe Alketa ka ndarë çdo moment...

Aktualitet 22:13 - 26 Qershor, 2019

Alketa Vejsiu merr dhuratën e veçantë/ Zbulon talentin e fshehtë të djalit të saj

Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu si asnjeherë më parë ka publikuar në “Instastory” një video nga pushimet me familjen. Ajo është një ndër personazhet që rrallë...

Aktualitet 17:32 - 28 Maj, 2019

“Në këmbim…”/ Alketa Vejsiu iu mbyll gojën kritikëve

I njohur tashmë si “Taramelja e Piter Panit” Xheison Bafti është një nga personazhet më të dashur për shqiptarët. Në kohën kur  u shfaq në televizion...

Aktualitet 18:11 - 18 Maj, 2019

Alketa Vejsiu zbulon surprizën e të hënës/ Sjell në Shqipëri gazetarin më të famshëm italian

Një nga emisionet më të ndjekura të ekraneve shqiptare është programi “Në kurthin e Pite Panit”. Të shumtë kanë qenë personazhet të cilët janë vendosur përballë...

Aktualitet 14:10 - 2 Maj, 2019

“Një damkë që do ta ndjekë gjithë jetën”/ Moderatorja bën për ‘ujë të ftohtë’ Alketa Vejsiun

‘Taramelja’ e Piter Panit është bërë një nga temat kryesore të mediave online. Kanë qenë të shumta reagimet që kanë ardhur në adresë të moderatores Alketa...

Showbizz 21:03 - 29 Prill, 2019

Mes lotëve dhe zërit që i dridhej, Alketa Vejsiu nuk përmbahet dhe u përgjigjet komenteve

Moderatorja Alketa Vejsiu në bashkëpunim me stafin e saj vendosën që t’i vinin në ndihmë ‘Tarameles’ së Piter Panit, Xhejson Baftit. Në rrjetet sociale u shpërndanë...

Kryesore Show Biz 13:10 - 12 Janar, 2019

Foto e rrallë/ Ja si dukej Alketa Vejsiu 15 vjet më parë

Alketa Vejsiu mbetet prej vitesh një nga moderatoret më të dashura për publikun shqiptar dhe ndër më të komentuarat në media e rrjete sociale, për anën...