Connect with Us

All posts tagged "alizoti"

Politikë 13:26 - 15 Shtator, 2020

Situata politike në vend/ Alizoti: Jam pro listave të hapura! Koalicionet s’kanë pse hiqen

Anëtari i kryesisë së PD, Tomorr Alizoti ka folur për situatën politike në vend. Alizoti u ndal tek nisma e mazhorancës për ndryshimet kushtetuese. Sipas tij...

Politikë 20:57 - 17 Maj, 2020

“Frenojeni këtë njeri se ka ikur nga binarët”/ Alizoti bën thirrje për protesta

Anëtari i kryesisë së PD-së, Tomorr Alizoti, ka folur me tone të ashpra pas shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Alizoti thotë se Rama do hyjë...

Politikë 15:06 - 18 Dhjetor, 2019

Çështja “Babale”/ Salianji kërkon rishikimin e provave

Porcesi gjyqësor për ish deputetin e PD, Ervin Salianji është ende në proces, ndërsa ky i fundit dha për shtypin një deklaratë që përmbante provat pse...

Politikë 22:21 - 10 Dhjetor, 2019

“I kishe premtuar 200 mijë euro Alizotit”/ Klodiana Lala debat me Salianjin: Sqaroje këtë histori

Gazetarja Klodiana Lala ka debatuar me ish-deputetin demokrat, Ervin Salianji, lidhur me pretencën e Prokurorisë për çështjen “Babale”. Gazetarja Lala i kërkoi disa herë Salianjit të...

Politikë 18:09 - 2 Nentor, 2019

“Glorifikimi i heronjëve të komunizmit”/ Alizoti: Vetëm politikanët pervers mund të imponojnë këtë poshtërsi

Në kuadër të 75-vjetorit të Çlirimit të Atdheut, Bashkia e Tiranës ka vendosur portretet e heronjve të Luftës Nacionalçlirimtare në bulevardin ”Nënë Tereza”. Ndërkaq, ëshë ndërhyrë...

Politikë 13:19 - 10 Tetor, 2019

A do ta nxjerrë të pafajshëm Artan Gjermeni, ish-deputetin Salianji?!

Në Gjykatën Penale të Tiranës ka filluar të zhvillohet proçesi gjyqësor në lidhje me çështjen e bujshme, “Babale”, një skenar që zili do ta kishte zili...

Politikë 15:03 - 9 Tetor, 2019

Dosja “Babale”/ Salianji sjell prova të reja, si u manipulua zëri i Agron Xhafajt

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka publikuar sot prova të reja në lidhje me dosjen “Babale”, ku PD pretendon se vëllai i Fatmir Xhafajt, Agron...

Politikë 17:59 - 2 Tetor, 2019

“Çështja Babale”/ Alizoti “masakron” Salianjin: “Bëra çfarë më the për të marrë paratë, hap kamerat kur jemi takuar në PD”

Ditën e sotme është zhvilluar në Gjykatën e Tiranës, seanca e radhës për çështjen “Babale”. Pas tërheqjes së Fredi Alizotit, një nga të implikuarit në këtë...

“Sukses i ri i Dvoran Reformës”/ Miku i bandës së Habilajve, paracaktohet si kryetar i BKH
Kronika 10:42 - 24 Shtator, 2019

“Ai është i rrezikshëm, kisha frikë mos më vriste”/ Zbulohen detajet tronditëse nga dosja “Babale”

Gjatë dëshmisë së tij në Gjykatën për Krimet e Rënda, Fredi Alizoti ditën e djeshme ka zbuluar detaje tronditëse në lidhje me dosjen “Babale”. Alizoti, i...

“Sukses i ri i Dvoran Reformës”/ Miku i bandës së Habilajve, paracaktohet si kryetar i BKH
Kronika 12:59 - 23 Shtator, 2019

“Kam bërë zërin e Agronit, lekët do mi jepte Salianji”/ Alizoti “fundos” ish-deputetin

Fredi Alizoti, i cili dyshohet se është personi që luan rolin e zërit të Agron Xhafajt, në audio-përgjimin e publikuar kohë më parë nga PD-ja, ku...

Aktualitet 19:33 - 3 Qershor, 2019

Alizoti sulmon Ramën/ “Politikan në formatin e një skizofreni”

Tomorr Alizoti, anëtar i kryesisë së Paritsë Demokratike, duke  folur për situatën politike në vend dhe protesën e djeshme të opozitës  e ka cilësuar kryeministrin Edi...

Aktualitet 15:09 - 4 Prill, 2019

Video-I burgosuri komandon Ramën/ Bën emërime në Polici

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me emërimin e Andon Markos, në krye të Drejtorisë së Policisë së Fierit. Në një postim në rrjetet sociale,...

Aktualitet 14:55 - 3 Prill, 2019

Ndryshimet në polici në shkelje të ligjit/ “Shpërblehet” drejtori i audio-përgjimit “Babale”

Ndryshimet në Policinë e Shtetit kanë prekur edhe Drejtorinë e Policisë së Fierit. Burime për CNA.al bëjnë të ditur se Andon Marko, i cili deri tani...

Aktualitet 22:19 - 7 Shkurt, 2019

16 Shkurti/ Anëtari i Kryesisë së PD-së: Mos prisni rrëzimin e Ramës

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Tomor Alizoti, ka folur për protestën e 16 Shkurtit, e cila do të organizohet nga Opozita e bashkuar. Në qendër...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, Republika e re
Aktualitet 09:37 - 23 Janar, 2019

Analiza pas zgjedhjes së kryesisë/ Republika e Re fundos PD-në

Në media kanë vërshuar mbështetësit e Lulzim Bashës, shumica me zë të hodhë e sjellje femërore, të cilët po deklarojnë se zgjedhjet në PD ishin transparente...

Aktualitet 13:34 - 21 Janar, 2019

Basha show me zgjedhjet për kryesinë/ Asnjë risi në PD

Partia Demokratike ditën e shtunë mblodhi Këshillin Kombëtar, ku u bënë zgjedhjet për anëtarët e kryesisë. Votime për të cilat pati edhe shumë akuza të tilla...

Aktualitet 15:21 - 18 Dhjetor, 2018

Dosja “Babale”/ Gazetari Jetmir Olldashi drejt arrestimit

Disa muaj më parë, PD publikoi një audio-përgjim, sipas të cilit pretendohej se Agron Xhafaj, vëllai i ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, vijonte ende të drejtonte...

Aktualitet 10:41 - 5 Dhjetor, 2018

“Babale”/ Apeli jep vendimin për Alizotin dhe Olldashin

Gjykata e Apelit në Tiranë ka lënë në fuqi masën ‘arrest me burg’ për Fredi Alizotin, i cili dyshohet si personi që imitoi zërin e Agron...

Aktualitet 21:30 - 26 Nentor, 2018

Deklarat e Ramës në Kosovë/ Alizoti: Skandal politik e diplomatik

Ish-shefi i Departamentit të të Përndjekurve Politikë në Partinë Demokratike dhe diplomati Tomorr Alizoti i ka cilësuar deklarat e kryeministrit Edi Rama në Kosovë si skandal...

Aktualitet 10:27 - 24 Tetor, 2018

“Çështja Babale”/ Apeli lë në burg Fredi Alizotin, çfarë u vendos për gazetarin Olldashi

Apeli ka lënë në fuqi masën “arrest me burg” për Fredi Alizotin dhe “detyrim paraqitje” për gazetarin Jetmir Olldashi, në lidhje me çështjen e audio përgjimit të...

Aktualitet 09:14 - 18 Tetor, 2018

Taulant Balla te Krimet e Rënda/ Dorëzon provat e reja

Pas padisë që ka dorëzuar ditën e djeshme, në ngarkim të kryedemokratit Lulzim Basha, deputetit  të PDErvin Salianji dhe ish-policit, Florenc Hoxha,  kryetari i grupit parlamentar të...

Aktualitet 09:19 - 17 Tetor, 2018

Regjistroi videon e Alizotit?/ Florenc Hoxha sot tek Krimet e Rënda

Sot tek Prokuroria për Krimet e Rënda do të dëshmojë ish-kreu i Policisë Bashkiake të Tiranës, Florenc Hoxha. Hoxha do të merret sot në pyetje për...

Aktualitet 16:12 - 16 Tetor, 2018

Audio-përgjimi Babale/ “Alizoti vegël e Ramës dhe Xhafajt”

Deputetja demokrate, Grida Duma ka komentuar zhvillimet e fundit përsa i përket çështjes, “Babale”, ku tashmë në skenë ka dalë edhe Fredi Alizoti, personi që akuzohet...