Connect with Us

All posts tagged "aliene"

Aktualitet 14:10 - 10 Qershor, 2019

“Alienët po shtohen”/ NASA jep alarmin, ja zbulimi shokues

Universiteti i Lincoln në Britani zbuloi së fundmi  se alienët mund të ekzistojnë dhe jetojnë në një hënë jashtë sistemit tonë diellor dhe ky lajm solli...

Kuriozitete 12:40 - 25 Mars, 2019

Studimi/Alienët inteligjentë po na mbajnë me qëllim larg së vërtetës

Një grup shkencëtarësh u mblodhën këtë javë në Paris, për të diskutuar pse, pavarësisht dekadave të kërkimeve dhe probabilitetit të lartë që jeta ekziston përtej atmosferës...

grupi i gjakut adn aliene
Aktualitet 23:58 - 13 Mars, 2019

Nëse keni këtë veçori në gjakun tuaj mund të keni prejardhje aliene

Grupet e gjakut veç ndarjes në grupe të mëdha si A, AB, B dhe O, kanë dhe një veçori tjetër, rezusin që ndryshe shënohet me RH....

Kuriozitete 17:00 - 6 Shkurt, 2019

Të zgjuar falë alienëve! Studiuesja: Jemi hibrid i tyre!

“Toka është vizituar mijëra vite më parë nga alienë të ardhur nga yjësia Pleiades, të cilët nuk mundën që t’u mbijetojnë kushteve të planetit tonë”. Ky...

Life Style 16:10 - 5 Shkurt, 2019

Teoria: Alienët nuk fluturojnë dot!

Sa herë që përmendet fjala “Alienë” në mendjet tona riprodhohen imazhet hollivudiane të një disku fluturues dhe një teknologjie të prodhuar nga qenie shumë herë me...

Aktualitet 10:10 - 5 Janar, 2019

Ana e errët e Hënës: Muzika, mitet dhe alienët

Siç mund ta keni dëgjua vërdallë, një robot kinez është dërguar në Hënë për të eksploruar anën më të largët të saj, ose siç ndryshe quhet,...

Kuriozitete 13:11 - 4 Dhjetor, 2018

“Alienët mund të jenë në Tokë!” Deklarata e shkencëtarit të NASA-s na futi të dridhurat

Nëse besoni se ekzistojnë alienët, si mendoni se duken? Prej kohësh ata janë cilësuar si një entitet me përmasa të vogla dhe super-inteligjent. Pavarësisht se çfarë...

Aktualitet 22:00 - 11 Nentor, 2018

Asteroidi që çuditi shkencëtarët e NASA-s mund të ketë qenë një anije aliene

Pikasja e një asteroidi në formën e puros shokoi të gjithë botën në vitin 2017 kur NASA dha lajmin se një objekt i tillë ishte kapur...

Kuriozitete 23:30 - 5 Mars, 2018

Video/ Zbulohet një objekt misterioz në Google Earth

Gjuetarët e alienëve kanë zbuluar një objekt misterioz me Google Earth, për të cilin janë të bindur se është një anije kozmike e rrënuar. Objekti i...

Aktualitet 00:00 - 20 Dhjetor, 2017

74-vjeçari që ka humbur virgjërinë me alienët

Një 74-vjeçar amerikan është i bindur; ai jo vetëm që ka kontaktuar me alienët për vite me radhë, por edhe ka humbur virgjërinë me një prej...

Kuriozitete 19:46 - 15 Qershor, 2015

Matilda, macja aliene

Njihuni me Matildën, macen aliene me sy të mëdhënj me ngjyrë të errët. Macja 2 vjeçare sot ka reth 30,000 ndjekës në Instagram. E gjitha kjo...

Kuriozitete 00:15 - 12 Maj, 2015

Investigatorët paranormalë deshifruan Kodin e Da Vincit dhe gjetën alienë tek Mona Lisa’

Teoritë konspirative paranormale deklarojnë se Da Vinci po fshihte ekzistencën e qenieve aliene – dhe prova mund të gjendet tek Mona Lisa. Rrjeti Paranormal Crucible deklaron...