Connect with Us

All posts tagged "alibeaj"

Politikë 12:45 - 28 Mars, 2020

“7 milion euro tendera për beton në një ditë”/ PD: Të anulohet procedura, lekët të shkojnë për përballimin e krizës

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj në një deklaratë për mediat akuzoi qeverinë se ka tenderuar 7 milion lekë për beton në vetëm një ditë, para...

Politikë 21:23 - 7 Mars, 2020

“Rama i magjepsur nga kryebashkiaku socialist”/ Alibeaj poston videon dhe i kujton dosjen 139

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Enkeled Alibeaj ka reaguar, pas komenteve vlerësuese që Rama i bëri sot  krybashkiakut socilalist në Shijak  Elton Arbanës. Teksa ka postuar...

Politikë 23:07 - 21 Janar, 2020

Alibeaj “i del nga duart” Bashës/ Nuk ulemi në debat me kriminelë

Megjithëse kryedemokrati Basha, shkeli mbi premtimet e tij, dhe u ul në trezë me Damian Gjiknurin, ish deputeti Enkelejd Alibeaj ka tjetër qëndrim. I ftuar në...

Politikë 12:24 - 16 Janar, 2020

Ish-deputetët braktisin Lulzim Bashën

Kërcimet e tij, gënjeshtrat dhe dështimet kanë bërë që Lulzim Basha të braktiset edhe nga më besnikët. Kështu ka ndodhur së fundi në mbledhjen që ka...

Politikë 12:28 - 13 Janar, 2020

Ish-deputeti “masakron” Ramën/ I ke shërbyer krimit, gjej guximin të përballesh me 63 viktimat

Ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj ka reaguar në lidhje me deklaratat e kryeministrit Edi Rama në 107-vjetorin e Policisë së Shtetit. Në një postim në rrjetet...

Politikë 10:07 - 9 Dhjetor, 2019

Si e shkatërroi Salianji kauzën “Xhafaj” në PD

Gjykata e Tiranës ka caktuar të martën më 10 dhjetor në orën 13:00, si ditën kur prokuroria jep pretencën për çështjen Xhafaj-Babale, ku te akuzuar janë...

Opinione 20:03 - 15 Nentor, 2019

Nga Bledi Mane/ Rrëmbeni armët për dashnoren e Alibeajt!

Më lexoni me kujdes por mos qeshni. Kur studioja gazetari pranë Fakultetit Filologjik në Universitetin e Tiranës, përgjegjësja e Katedrës së Historisë Valentina Duka organizoi një...

Politikë 20:47 - 1 Nentor, 2019

“Vendi i është dorëzuar krimit”/ Alibeaj: Shqiptarët të pasigurt, bandat tërhoqën këmbëzën ndaj shtetit

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, i ftuar në studion e “Mbrëmje në ABC”, e ka cilësuar  si balance lufte atentatin në mbikalimin e Shkozetit...

Politikë 12:01 - 10 Tetor, 2019

Pazari Rama-Basha për Gjykatën Kushtetuese, kalon nga Enkelejd Alibeaj

Drejtësia e re, më shumë se një Reformë e thellë në sistemin e drejtësisë, duket se po përdoret nga politika, për pazaret e tyre, ku secila...

Politikë 13:07 - 9 Tetor, 2019

Akuzat e forta të Alibeajt/ Kush janë tre kriminelët që mbron Rama

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Në një deklaratë për mediat, Alibeaj tha se...

Politikë 15:08 - 5 Tetor, 2019

PD sfidon publikisht Ramën/ Trego bandat që u shërben prokurori

Një dekleratë e bërë nga kryeministri Edi Rama në sallën e parlamentit i cili tha dy ditë më parë se një prokuror në Durrës u shërben...

Politikë 22:52 - 1 Tetor, 2019

Zgjedhjet e 13 tetorit/ Alibeaj: Një histori që do të përfundojë me pranga

Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj tregoi se çfarë do të ndodhë me zgjedhjet e 13 tetorit. Alibeaj tha se bëjnë apo jo zgjedhje më 13 tetor,...

Politikë 12:40 - 28 Shtator, 2019

Skandali/ Rama rikthen në detyrë policët që i shërbyen krimit

Partia Demokratike ka reaguar pas lëvizjeve të fundit në polici, në nivel drejtuesish. Në një deklaratë për mediat, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj hodhi akuza...

Politikë 15:31 - 21 Shtator, 2019

PD akuza të forta Ramës/ Mbron bashkëpunëtorët, ndëshkon qytetarët  

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka reaguar sëish sot në lidhje me çështjen e Saimir Tahirit. Në një deklaratë për mediat, ish-deputeti Alibeaj theksoi se...

Politikë 22:28 - 20 Shtator, 2019

“Vendimi për Tahirin nuk ishte surprizë”/ Çfarë zbulon Alibeaj

“Vendimi i dhënë nga Gjykata për ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri nuk ishte surprizë”, Kështu u shpreh ish deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj i ftuar...

Politikë 11:24 - 2 Gusht, 2019

Aksioni opozitar/ Alibeaj: Rezistenca do të vazhdojë

Koordinatori i Partisë Demokratike për Dibrën, Enkelejd Alibeaj, ka folur sot për mediat nga qyteti i Burrelit. Alibeaj u është bashkuar mbështetësve të PD-së që po...

Politikë 15:11 - 24 Korrik, 2019

Deklarata e fortë e Alibeajt/ Ky regjim ka arritur fundin

Ish-deputeti i PD-së, Enekeled Alibeaj ndërsa ka komentuar situatën tek Teatri Kombëtar, është shprehur se kjo është dëshmi për të thënë se ky regjim ka arritur...

deputeti i partise demokratike enkelejd alibeaj
Aktualitet 10:49 - 12 Korrik, 2019

Kriza politike/ Alibeaj: Bar do hamë dhe diktaturën s’e pranojmë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka thënë se kauza e Partisë Demokratike ka fuqi të madhe dhe sot shqiptarët nuk mendojnë më vetëm për interesin...

Aktualitet 01:01 - 2 Korrik, 2019

Çfarë do të bëjnë kryebashkiakët e djathtë?/ Alibeaj jep përgjigjen që nuk pritej

Ish deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj i është përgjigjur pyetjes së çfarë do të bëjnë kryebashkiakët e djathtë tashmë që në zyrat e tyre do të vijnë...

partia demokratike tirane
Aktualitet 12:39 - 1 Qershor, 2019

Letra e shtatë e Ramës/ Vjen reagimi i parë nga PD

Ka ardhur reagimi i parë nga Partia Demokratike, pas letrës që kryeministri Edi Rama i drejtoi sot bashkëqytetarëve demokratë. Në një deklaratë për mediat, ish-deputeti Enkelejd...

Aktualitet 13:22 - 30 Maj, 2019

“Policia nën avujt e alkoolit”/ Alibeaj publikon foto-skandalin

Gjashtë ish-deputetë të Partisë Demokratike, Flamur Noka, Enkelejd Alibeaj, Gent Strazimiri, Klevis Balliu, Xhemal Gjunkshi dhe Artan Frrokaj, janë paraqitur sot në prokurorinë e Tiranës për...

Aktualitet 15:00 - 29 Maj, 2019

“Tarzanët” e Lulit kërcasin dhëmbët para drejtësisë 

Pas protestës së 16 shkurtit, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vendosi djegien e mandateve të deputetëve, në shenjë protestë kundër mazhorancës socialiste dhe kryeministrit Rama,...

Aktualitet 14:03 - 29 Maj, 2019

Dy qershori do jetë shumë më tepër se ç’keni parë/ Alibeaj paralajmëron dhunë?

Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj në një deklaratë për mediat ka folur lidhur me procedimin penal që Prokuroria e Tiranës ka bërë kundër tij dhe disa...