Connect with Us

All posts tagged "Ali Khamenei"

Bota 17:07 - 8 Janar, 2020

“Një vend i vogël por djallëzor europian”/ Khamenei sulmon Shqipërinë si aleate të SHBA

Lideri suprem i Iranit, Ali Khamenei, krahas akuzave ndaj SHBA-së, i është referuar edhe një vendi “të vogël po djallëzor” i cili po konspiron kundër Republikës...

Bota 14:14 - 3 Janar, 2020

Djegin flamurin e SHBA dhe Izraelit/ Mijëra protestues për vrasjen e Sulejmanit në Iran

Mijëra iranianë po protestojnë në Teheran për të denoncuar “krimet” amerikane vetëm disa orë pas vdekjes së gjeneralit Kasem Sulejmani nga sulmet amerikane në aeroportin e...