Connect with Us

All posts tagged "alfred lela"

Edi Rama kulla
Politikë 08:14 - 4 Dhjetor, 2020

Justifikimi epik i Ramës: Pallati pas Sahatit po bëhet t’i japë një sfond, Torre Drini i prishte imazhin

I ftuar në PolitikOn nga Alfred Lela në RTV Ora, në pronësi të trafikatit të drogës Ylli Ndroqi alias Xhemail Pasmaciu (në administrim nga shteti), ku...

“Të nis menjëherë zbatimin e planit të PD”/ Basha: Ja si mund ta shmangim mbylljen e vendit
Politikë 22:37 - 30 Nentor, 2020

Basha merr nën kontroll televizionet/ Anulon intervistat, Lela vendos manikin në vend të Palokës

Mbrëmjen e sotme kryetari i Republikës së Re është duke dhënë një intervistë në Abc News. Basha duket se ka urdhëruar të gjithë strukturat e partisë...

Paketa e censurës/ Komuniteti i gazetarëve i shqetësuar: Hile të tilla nuk funksionojnë
Sociale 20:16 - 19 Shtator, 2020

Paketa e censurës/ Komuniteti i gazetarëve i shqetësuar: Hile të tilla nuk funksionojnë

Në Tiranë, komuniteti i gazetarëve vazhdon të protestojë ndaj planeve të parlamentit për të rimarrë në shqyrtim paketën e censurës. Shtatë organizata ndërkombëtare për mbrojtjen e...

Halit Valteri debaton me Lelën/ “Pse u prishe me Bashën, se s’të dha më lekë?!
Politikë 23:29 - 2 Korrik, 2020

Halit Valteri debaton me Lelën/ “Pse u prishe me Bashën, se s’të dha më lekë?!

Deputeti Halit Valteri ka debatuar mbrëmjen e sotme me gazetarin Alfred Lela, pasi ky i fundit iu kundërpërgjigj me tone të ashpra. Valteri sulmoi Bashën dhe...

Qurravitet Alfred Lela: Më rrahën, më paskan vënë dhe gjobë
Aktualitet 18:39 - 2 Korrik, 2020

Qurravitet Alfred Lela: Më rrahën, më paskan vënë dhe gjobë

Gazetari  Alfred Lela, pas dhunës së ushtruar në protestën e 17 majit, ka denoncuar policinë se e ka gjobitur me 200 mijë lekë, përveçse e ka...

Raporti i OKB-së/ Meta: Të ndalet ritmi dramatik i shpopullimit
Politikë 19:07 - 8 Qershor, 2020

Dhuna ndaj gazetarit Lela/ Meta: Nuk kishte nevojë për ekspertizë

Gazetari Alfed Lela publikoi sot raportin mjeko-ligjor që vërtetonte dhunën e ushtruar ndaj tij në orët e para të mëngjesit të 17 majit, kur u shemb...

Politikë 23:28 - 21 Maj, 2020

“Më dhunuan”/ Balla nuk duron më, i kthehet Lelës: Çohu rrih Ramën

Gazetari Sokol Balla ka ndërhyrë në debatin e ashpër mes kryeministrit Edi Rama dhe gazetarit Alfred Lela për shembjen e Teatrit Kombëtar. Balla nuk e ka...

Politikë 22:56 - 21 Maj, 2020

Balla i pret fjalën Lelës dhe Gjekmarkajt/ “Nuk dua emision me të bërtitura, po jua them me të mira”

Gazetari Sokol Balla ka debatuar disa herë me kolegët Alfred Lela dhe Agron Gjekmarkaj për shkak të situatës së tensionuar në emisionin e tij. Teksa Lela...

Rama tregon historinë/ “Politikani serb kishte frikë mos e shihte njeri që i dha dorën ‘kriminelit’ Thaçi”
Politikë 21:47 - 21 Maj, 2020

“Lela nuk është dhunuar”/ Rama: Fragment i teatrit të viktimizimit që u vu në skenë për mediat

Kryeministri Edi Rama vazhdon të këmbëngulë se gazetari Alfed Lela nuk është dhunuar, ndonëse ky i fundit pretendon të kundërtën. Rama tha se e gjithë kjo...

Politikë 21:33 - 21 Maj, 2020

Lela heq pantallonat në emision dhe i tregon shenjat Ramës/ “Po më dhunon për herë të tretë”

Gazetari Alfredi Lela që u shoqërua nga policia mëngjesin e 17 majit kur u shemb Teatri Kombëtar, u përplas mbrëmjen e sotme me kryeministrin Edi Rama....

Politikë 19:13 - 20 Maj, 2020

“Më ngatërruan me Niçen e Shijakut”/ Alfred Lela: Nuk do ta fal Ramën dhe Veliajn

Gazetari Alfred Lela ka folur nga protesta për shoqërimin e tij mëngjesin e 17 majit, kur u shemb Teatri Kombëtar. Lela tregoi se i kishin thënë...

Sociale 18:32 - 20 Maj, 2020

Dhuna ndaj Lelës dhe punonjësve të medias/ Shoqata e Gazetarëve: Ishte e targetuar

Shoqata e Gazetarëve Profesionistë të Shqipërisë dhe Lidhja e Gazetarëve të Shqipërisë kanë reaguar lidhur me shoqërimin e gazetarit Alfred Lela mëngjesin e ditës kur u...

Politikë 16:27 - 19 Maj, 2020

Shoqërimi i Alfred Lelës/ Rama: Policia e spostoi fizikisht, është provokuar

Kryeministri Edi Rama pretendon se sjellja e efektivëve të policisë mëngjesin e shembjes së Teatrit Kombëtar ka qenë europiane. Sipas tij, policia bëri atë që i...

Aktualitet 22:44 - 18 Maj, 2020

U tërhoq zvarrë në protestë/ Gazetari: Do e hedh në gjyq Policinë e Shtetit, do e çoj në DASH

Gazetari Alfred Lela i cili u tërhoq zvarrë dhe u shoqërua me forcë në polici ditën e djeshme tek protesta për Teatrin Kombëtar, shprehet se do...

Opinione 18:12 - 28 Shkurt, 2020

Alfred Lela qan për Çilin/ “Duhet të jemi syçelët”

Arrestimi i Henri Çilit, pronarit të UET, në orët e para të mëngjesit të sotëm, me një varg akuzash nga pas, nga “mashtrimi” deri tek “ndikimi...

Politikë 21:59 - 18 Shkurt, 2020

Lela i thur lavde Ramës/ Kryeministri nuk ia përton: Unë e bëj më mirë punën tate se ti

Analisti Alfred Lela i ka thurur lavde kryeministrit Edi Rama mbrëmjen e sotme, teksa po fliste për donacionet e mbledhura për rindërtimin e banesave të shembura...

Politikë 21:44 - 3 Nentor, 2019

Alfred Lela ironizon Lulzim Bashën/ “E bëri me vilë tërmeti i Metës”

Analisti Alfred Lela ka ironizuar kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili së fundmi ka lënë apartamentin e tij për t’u zhvendosur në kompleksin e...

Lajm i Rekomanduar 12:10 - 2 Shtator, 2019

Lulit i ikën mercenari i radhës

Kur partinë dhe rrethin që të këshillon e zgjedh me mercenarë, servilë dhe kllouna, të gjithë një e nga një do ikin, do shkojnë të shërbejnë...

Aktualitet 21:45 - 27 Qershor, 2019

Alfred Lela “braktis” Lulin/ Amerikanët nuk e besojnë

Gazetari Alfred Lela në një editorial në portalin e tij “Politiko” të titulluar “Pse Edi Rama po e merr bonusin amerikan me 30 Qershor” shkruan se...

Aktualitet 22:41 - 6 Dhjetor, 2018

Basha pro Ramës/ Të gjithë kundër studentëve

Mbrëmjen e sotme, protesta e studentëve ka rrëmbyer vëmendjen e mediave dhe lidhur me këtë kauzë, opozita ka zgjedhur të përfaqësohet në studiot televizive me Alfred...

Qurravitet Alfred Lela: Më rrahën, më paskan vënë dhe gjobë
Aktualitet 16:35 - 6 Gusht, 2018

Ofendoi grupin e njohur polifonik/ Gazetari “dush të ftohtë” Alfred Lelës

Gazetari Alfred Lela, ka ironizuar vizitën e Kryeministrit Edi Rama në zonën e Pilurit në Himarë, i cili u prit me këngën “Kemi ty o skëndërbe”,...

Aktualitet 16:48 - 29 Maj, 2018

Zbulohet gazetari i Lulzim Bashës që mbështet Ramën

Alfred Lela nën petkun e gazetarit, por larg të qenit gazetar, nuk njeh parime dhe  kufinj kur bëhet fjalë për interesa meskine. Lela, ndryshe njihet edhe...

Aktualitet 22:08 - 28 Maj, 2018

Analisti sulmon Bashën: Nuk ka qëllim politikën, por …

Analisti Arjan Vasjari i ftuar në emisionin “Real Story” të Sokol Ballës, në Vizion Plus ka hasur në debat me Alfred Lelën, ndërsa kanë vijuar dikutimin...