Connect with Us

All posts tagged "aleksander frangaj"

Denoncim 19:09 - 27 Shkurt, 2020

Një përgjigje që mos “çmendet” Ben Blushi/ Miliardat e tij, të vjehrrit dhe akuzat që po trondisin mediat dhe politikën

Sot në mesditë CNA.al raportoi skandalin e radhës në lidhje me pasurinë e Ben Blushit (lexo këtu), ish gazetarit të kthyer në sheik, në një miliarder...

Lajm i Rekomanduar 12:09 - 20 Gusht, 2019

Faktet/ Të gjitha mediat, papagallë të Erion Veliajt

Në Shqipëri ka një kapje totale të medias nga qeveria apo pushteti. Por, më shumë sesa pro qeverisë apo kryeministrit Edi Rama, shumica e mediave dhe...

Sociale 10:55 - 2 Gusht, 2019

Largimi i Tv Klan nga Digitalb/ A do t’ua kthejë Vjollca Hoxha, paratë, qytetarëve?

Dje në mënyrë të beftë dhe pa asnjë paralajmërim, televizioni kombëtar Klan, me i madhi ne vend, jo vetëm për nga audienca por edhe nga produksionet...

Aktualitet 19:55 - 25 Qershor, 2018

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD “sulmon” TV Klan dhe Top Channel

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Endira Bushati ka reaguar pas ndryshimit ligjor që kanë propozuar televizionet “TV Klan” dhe “Top Channel”, lidhur me taksat...

Aktualitet 13:47 - 16 Qershor, 2018

Aleksandër Frangaj dhe Vjollca Hoxha përfshihen në skandal/ “Shpërthen” Endira Bushati

Ish-kryetarja e AMA-s, Endira Bushati ka lëshuar alarmin për zhvatjen e parave të taksapaguesve nga nga Aleksandër Frangaj i “Klan” dhe Vjollca Hoxha e “Top Channel”. Bushati...

Aktualitet 13:54 - 13 Qershor, 2018

Bushati “sulmon” pronarët e televizioneve kombëtare

Ish-kryetarja e AMA-s, Endira Bushati nëpërmjet një postimi në faqen e saj në rrjetet sociale, ka ‘sulmuar” pronarët e televizioneve kombëtare, Aleksandër Frangaj dhe Vjollca Hoxha....

Aktualitet 20:43 - 19 Prill, 2018

Ben Blushi dhe Aleksandër Frangaj, mbi një orë në zyrën e Edi Ramës

Që Aleksandër Frangaj, shkon në zyrën e Edi Ramës, ky nuk është aspak lajm. Sepse që prej 2013-ës, nëse Edi Rama nuk është në Tv Klan...

Aktualitet 21:32 - 13 Mars, 2018

Matja e Audiencës/ Ja ku përplasen kompanitë e monitorimit

Në Shqipëri ka dy agjenci që ofrojnë kërkime mbi audiencën në tregun e televizioneve, Telemetrix dhe Abacus, por që këto dy kompani japin të dhëna të...

Aktualitet 21:30 - 30 Dhjetor, 2017

Befason presidenti Meta: Aleksandër Frangaj aspiron për Kryeministër

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, i ftuar në studion e emisionit “Xing me Ermalin” ka habitur me një deklaratë të tij, ku tha se Aleksandër Frangaj...

Aktualitet 14:07 - 12 Janar, 2017

Pas heqjes së Shkullakut, Aleksandër Frangaj paralajmëron Arian Çanin: Kujdes…

Një ditë më parë, Armand Shkullaku bëri publik faktin se nuk do të jetë më drejtor i ABC News. Televizioni do të drejtohet nga vetë Aleksandër Frangaj,...

Aktualitet 18:17 - 2 Dhjetor, 2016

Braçe sulmon TV KLAN/ Sandri gënjen për lojërat e fatit

Deputeti socialist, Erion Braçe, ka reaguar ashpër ndaj televizionit Klan dhe pronarit të saj, Aleksandër Frangaj, në lidhje me ligjin e lojërave të fatit. Përmes një...

Aktualitet 23:21 - 14 Korrik, 2016

Foto dite/ Frangaj tremb Gridën

Pronari i Tv Klan, Aleksander Frangaj e ka trembur dhe frikësuar se tepërmi Sekretaren demokrate Grida Duma. Të pranishem në një event, ata janë parë së...

Aktualitet 12:18 - 31 Tetor, 2015

INTERVISTA/ Andi Bushati per TemA: Rama i është ngjitur Frangajt si m…pas këpuce

Gazetari Andi Bushati ka bërë këto ditë disa reagime lidhur me zaptimin e paligjshëm që i është bërë mjediseve sportive te “Laguna Blu” në fshatin Qerret...