Connect with Us

All posts tagged "aleatet"

Politikë 10:11 - 2 Tetor, 2019

Situata politike/ Basha mbledh aleatët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po zhvillon një taki me aleatët në selinë blu. Mësohet se takimi ka nisur prej orës 09:30, ndërsa të pranishëm...

Politikë 17:42 - 28 Shtator, 2019

Kërkesat e aleatëve/ Basha nis takimet me të larguarit nga PD-ja

Eduart Selami, i larguar prej kohësh nga jeta aktive në PD, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me kryedemokratin Lulzim Basha. Takimi është zhvilluar në...

Politikë 09:04 - 24 Shtator, 2019

Basha mbledh sot aleatët/ Çfarë do të ndodhë me aksionin opozitar

Një ditë më parë, partitë kryesore aleate të PD-së, i propozuan kreut të kësaj force politike, Lulzim Bashës një platformë me 7 pika, ku sipas tyre...

selia e pd ne tirane
Politikë 08:32 - 24 Shtator, 2019

Platforma e aleatëve/ Vjen përgjigja e parë nga kritikët

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka reaguar pas propozimit që partitë e vogla aleate i bënë një ditë më parë kreut të opozitës,...

Politikë 22:29 - 23 Shtator, 2019

Aksioni opozitar/ Basha u përgjigjet krerëve të partive të vogla

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar menjëherë pas kërkesës së aleatëve të cilat i parashtruan shtatë kërkesa. Mësohet se kreu i PD do të mbledhë...

Politikë 19:07 - 23 Shtator, 2019

Përçarja e opozitës/ Aleatët 7 kërkesa për Bashën

Kryetarët e partive aleate të Partisë Demokratike, i kanë propozuar Lulzim Bashës një platformë, me shtatë pika, ku sipas tyre qëllim është afrimi i të gjithë...

Politikë 17:48 - 17 Shtator, 2019

Darka e Bashës më aleatët/ Mediu zbulon se çfarë u diskutua

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka zbuluar se çfarë u diskutua mbrëmjen e djeshme gjatë takimit me kreun e PD-së Lulzim Basha dhe aleatët, në...

Satire Politike 23:45 - 16 Shtator, 2019

Zbulohen të pathënat/Basha ngjala për aleatët

Kreu i Republikës së Re, Lulzim Basha, duket se ka një dashuri të madhë dhe e kopjon në detaje Ilir Metën. Nga dëshira për ta ndjekur...

Politikë 21:19 - 16 Shtator, 2019

Darka e Bashës me aleatët/ Mungon Idrizi e Dule

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur mbrëmjen e sotme në një takim informal krerët e partive aleate. Takimi mbahet në kantinën e kreut të...

Lajm i Rekomanduar 11:45 - 16 Shtator, 2019

Faktet që “gozhdojnë” Lulzim Bashën dhe tregojnë dështimin e tij

Ka një debat të fortë në lidhje me sjelljen politike të kreut të Partisë Demokratike. A është ai njeriu i duhur, a është vizionari, njeriu që...

Rama dhe basha
Lajm i Rekomanduar 10:16 - 13 Shtator, 2019

Rama dhe Basha gati për zgjidhje në tavolinë/ Zbulohen detajet e marrëveshjes

Prej rreth shtatë muajsh, opozita ka djegur mandatet e deputetëve, në shenjë proteste kundër qeverisë, të cilën e akuzon se ka ardhur në pushtet me vota...

Lajm i Rekomanduar 15:09 - 12 Shtator, 2019

Flamuri “valëvitet” dhe e merr era kot/ Servili i Berishës, i “lëpihet” Bashës  

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka duket se nuk është informuar për qëndrimet e opozitës sa i takon pjesëmarrjes në zgjedhje, ose bën sikur nuk ka...

Politikë 13:05 - 3 Gusht, 2019

KQZ i injoroi/ Vjen reagimi i parë i aleatit të Bashës

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka reaguar me anë të një statusi në rrjetet sociale duke thënë se çdo gjë ka marrë fund pasi në...

aleatët e bashës
Politikë 11:22 - 3 Gusht, 2019

Luftë në kampin opozitar/ Lulzim Basha përplaset me aleatët

Ditët e fundit Opozita e ka humbur qetësinë, megjithëse në sipërfaqe duket se gjithçka funksionon normalisht. Por, në fakt në godinën e SHQUP-it, ku ndodhet edhe...

Politikë 13:00 - 2 Gusht, 2019

Zgjedhjet e 13 tetorit/ Aleatët e Bashës letër KQZ

Aleatët e Partisë Demokratike i kanë dërguar  një letër zyrtare Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të filluar përgatitjet për zgjedhjet e 13 tetorit, sipas dekretit të...

Politikë 20:28 - 1 Gusht, 2019

Përçahet opozita/ Aleatët kritika të forta Bashës

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi një ditë më parë nga Korça që paralelisht me zgjedhjet lokale të zhvillohen edhe ato parlamentare. Por mesa duket...

Aktualitet 11:43 - 16 Korrik, 2019

Aksioni opozitar/ Basha zbardh takimin me Metën dhe aleatët

Pas takimit me Presidentin dhe aleatët, kreu i PD-së Lulzim, ka treguar se për çfarë është biseduar. Takimi me Metën sipas tij kishte në objekt, zgjedhjet...

Lulzim Basha pas takimit me aleatet ku u vendos per djegien e mandateve
Aktualitet 10:49 - 16 Korrik, 2019

Pas takimit me Metën/ Basha takim urgjent me aleatët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një takim me presidentin Ilir Meta. Mësohet se takimi në Presidencë mes kreut të shtetit...

Aktualitet 15:14 - 3 Korrik, 2019

Ndoka merr frerët e Opozitës?/ Apelon Bashën dhe aleatët

Për kreun i  Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, 30 Qershori e ka thelluar krizën politike në vend. Sipas Ndokës,  respektimi i dekretit të Presidentit Ilir  Metëa për...

Aktualitet 20:53 - 2 Korrik, 2019

BE zgjedh drejtuesit e rinj/ Aleatja e Merkel në krye të KE-së

Pas një maratone të gjatë dikutimesh, Bashkimi Europian ka zgjedhur sot drejtuesit e rinj. Mësohet se ministrja gjermane e mbrojtjes, Ursula Von der Leyen do të...

Aktualitet 16:18 - 1 Korrik, 2019

 Një ditë pas 30 Qershorit/ Aleatët takim urgjent me Lulzim Bashën

Një ditë pas 30 Qershorit dhe pas deklaratave të përfaqësuesve të opozitës se pjesëmarrja e ulët ishte një fitore e tyre, në zyrën e Bashës kanë...

Aktualitet 18:49 - 29 Qershor, 2019

Aleatët e Bashës thirrje qytetarëve/ “30 Qershori datë e mbuluar nga turpi”

Grupi i qendrës së djathtë, ose siç njihen ndryshe aleatët e Lulzim Bashës ka dalë me një deklaratë të përbashket për zgjedhjet e 30 Qershorit. Sipas...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 14:58 - 20 Qershor, 2019

Opozitë e emëruar/ Aleatët e Rilindjes në krah të Bashës

Opozita e sotme rezulton të jetë një vasale e emëruar e Edi Ramës, megjithëse është në një betejë të cilën pretendon se e ka të fortë,...