Connect with Us

All posts tagged "aleatet e bashes"

Politikë 20:59 - 11 Janar, 2020

Ndryshuan qëndrimin për sistemin zgjedhor/ Murrizi mesazh aleatëve të Bashës

Deputeti Myslim Murrizi vijon të kërkojë ndryshimin e sistemit zgjedhor, pasi pretendon se nëse do të votohet me lista të hapura, në Kuvend nuk do të...

Politikë 17:43 - 30 Gusht, 2019

Çfarë pritet të ndodhë në shtator?/ Aleatët e Bashës kundër njëri-tjetrit

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur pro negociatave me Partinë Socialiste, por kundër negociatave të drejtëpërdrejta midis Bashës dhe Ramës. Ndërkohë që vazhdon ti...

Politikë 09:24 - 5 Gusht, 2019

Ndërrojnë mendje aleatët e Bashës/ Nuk regjistrohen as për zgjedhjet e 13 tetorit

Tre aleatët më të fuqishëm të kryedemokratit Lulzim Basha, Dashamir Shehu, Nard Ndoka dhe Fatmir Mediu, kanë ndërruar mendje sa i përket datës së zgjedhjeve të...

aleatët e bashës
Aktualitet 13:35 - 22 Maj, 2019

Aksioni opozitar/ Flasin aleatët e Bashës

Aleatët e kreut të PD-së, Lulzim Basha, kanë qenë sot në qytetin e Lezhës në kuadër të “Forumit për zgjedhje të lira” organizuar nga‘Grupimi i Qendrës...

Aktualitet 21:29 - 14 Gusht, 2017

Nga Mero BAZE/Truprojat e Lulzim Bashës

Nëse Lulzim Basha ja doli të eleminonte gjithë kundërshtarët brenda partisë dhe të humbiste thellë më 25 qershor, një nga faktorët kryesorë,  janë padiskutim ata që...