Connect with Us

All posts tagged "aldo bare"

Kronika 14:27 - 12 Mars, 2020

GJKKO sekuestron makinën blind të kundërshtarit të fortë të Aldo Bares

Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka sekuestruar automjetin blind të Saimir Taullaut. GJKKO bën me dije se sekuestrimi i makinës blind do...

Kronika 10:27 - 22 Janar, 2020

U maskua si “profesor” pikture/ Kush janë politikanët që ndihmuan të arratisej Aldo Baren

Gjatë verës, dhe vjeshtës së vitit 1999, Policia e Shtetit nis një aksion të gjerë për goditjen e bandave në të gjithë vendin. Para operacionit, ministri...

Kronika 08:46 - 22 Janar, 2020

Dëshmitë tronditëse/ Vrasjet e bujshme në Lushnje, padrinot e rinj po marrin qytetin nën kontroll

Në fillim të vitit 2002, një luftë e re do të niste në Lushnje. Pas asgjësimit total të bandës së Artur Dajës, një grupim i ri...

Kronika 10:02 - 14 Dhjetor, 2019

Eliminime mafioze mes rivalëve/ Lushnjarët zgjohen me kujtimet e vitit të mbrapshtë

Enver Boriçi është viktima e fundit e atentateve mafioze që kanë shoqëruar Lushnjen gjatë viteve të fundit. Më parë ishte ekzekutuar Besmir Hida, ndërkohë që në...

Kronika 09:49 - 14 Dhjetor, 2019

Historia e bandës së Lushnjes/ Vrasjet monstruoze dhe “mbretërimi” i Aldo Bares

Mëngjesin e sotëm një tjetër ekzekutim mafioz ka tronditur opinionin publik. 52-vjeçari Enver Boriçi është gjetur i vrarë me armë zjarri, në lokalin e tij në...

Kronika 08:44 - 14 Dhjetor, 2019

U ekzekutua në një atentat mafioz/ Lidhja e viktimës me Bandën e Lushnjes

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lushnjen mëngjesin e sotëm, ku është vrarë me armë zjarri 52-vjeçari Enver Boriçi. Sipas uniformave blu, Boriçi është gjetur i...

Aktualitet 20:16 - 24 Nentor, 2018

Kush është kundërshtari i fortë i Aldo Bares i plagosur në Lushnjë

Policia e Lushnjës ka dhënë detaje për përplasjen me armë zjarri në hyrje të qytetit, mbrëmjen e sotme. Në njoftimin e bërë publik për mediat, policia...

Aktualitet 22:43 - 26 Mars, 2018

A u takua me Aldo Baren?/ Gjonaj: Nuk është çudi, jam futur dhe në qeli të tjera

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, i është përgjigjur interesimit të gazetarit Sokol Balla, nëse ajo ishte futur apo jo në qelinë e burgut të kreut të...

Kronika 13:38 - 18 Mars, 2018

“Juli i Pashakos”/ Kush është biznesmeni i arrestuar në Lushnjë?

Julian Sulo, 37 vjeç është arrestuar sot nga Policia e Lushnjës dhe FNSH-të e Fierit pasi nuk i është bindur policisë ndërsa lëvizte me makinë të...

Aktualitet 16:37 - 13 Mars, 2018

Vizita e ministres Gjonaj në qelinë e Aldo Bares/ Reagon PD: Kë po shantazhon Rama?!

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama dhe ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, pas vizitës që...

Aktualitet 17:20 - 15 Tetor, 2017

Detaje të reja nga Masakra e Lushnjës / Si u tentua eliminimi në grup

Autori kryesor i vrasjes së dyfishtë në Lushnjë, Laert Haxhiu, lëvizte lirisht dhe i armatosur në qytetin e Lushnjës, ndonëse ai ishte person në kërkim për...

Aktualitet 16:48 - 12 Tetor, 2017

Masakra e Lushnjës / Si u sulmua grupi i nipit të Aldo Bares, cili ishte qëllimi i autorëve

Në foto është burri që u mbijetoi bresherive të kallashnikovit në Lushnjë. Një plumb e preku në këmbë. Eshtë jashtë rrezikut për jetën Bujar Turku po...

Aktualitet 15:12 - 27 Mars, 2017

“Aldo Bare”/Ja çfarë ka vendosur Kushtetuesja

Gjykata Kushtetuese ka zbardhur vendimin e plotë të dhënë për Aldo Baren. Ky i fundit kërkon heqjen e dënimit me burg për jetë edhe pse është...

Aktualitet 17:20 - 8 Mars, 2017

Vendimi për Aldo Baren/Ja reagimi i Gjykatës Kushtetuese

Gjykata Kushtetuese ka reaguar mbi vendimin e marrë për ish-kreun e Bandës së Lushnjës, Aldo Bare. Gjykata sqaron se nuk ka shfuqizuar vendimin për dënim me burg...

Aktualitet 13:02 - 8 Mars, 2017

Si e korruptoi Bare njeriun e Tur Dajës/ Luajti futboll me kokën e tij

Ish-oficeri i lartë i policisë, Bujar Hoxha, ka treguar “sekretet” e bandës së Lushnjes në një rrëfim të gjatë të botuar nga GSh.al. Kemi të bëjmë...

Aktualitet 22:31 - 7 Mars, 2017

Kush është Aldo Bare: Nga ish-efektiv i forcave RENEA, në vrasës gjakftohtë/Akuzohet për 20 vrasje dhe dhjetra plagosje

Por kush është Alfred Shkurti, ose i njohur ndryshe si Aldo Bare i cili hyri në botën e krimit në vitin 1997, pasi atij i vrau...

Kronika 16:15 - 12 Shtator, 2015

Aldo Bare ankohet ne gjykate, kerkon kthimin e Karavastase

I dënuari i përjetshëm si kreu i bandës së Lushnjes, Alfred Shkurti, i njohur si Aldo Bare, i drejtohet Gjykatës së Krimeve të Rënda me një...

Aktualitet 19:39 - 19 Gusht, 2015

Ministria e Brendshme sqaron çështjen e dëshmimtarit të Aldo Bares

Ministria e Brendshme ka reaguar pas lajmit se dëshmimtarit kyc në procesin gjyqësor ndaj Aldo Bares i është hequr mbrojtja. Përmes një deklarate për mediat, MB...

Politikë 15:35 - 19 Gusht, 2015

Heqja e mbrojtjes ndaj dëshmitarit të bandës së Aldo Bares, Berisha: Hakmarrje e Ramës

Ish-kryeministri Berisha e ka cilësuar hakmarrje heqjen e mbrojtjes ndaj dëshmitarit të bandës së Aldo Bares. Në një prononcim në Facebook, ish kryeministri Berisha, shprehet se,...