Connect with Us

All posts tagged "albright"

Aktualitet 12:50 - 12 Qershor, 2019

Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë/ Albright kujton telefonatën e Clinton

Ceremonia për nder të 20 vjetorit të hyrjes së NATO në këtë shtet, ka mbledhur sot shumë personalitet në Prishtinë. Mes personave që morën pjesë në...

Aktualitet 20:57 - 9 Shkurt, 2018

Kryeministri Haradinaj takon znj. Madeleine Allbright

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar se është nder i veçantë ta takojë miken e çmuar të Kosovës, Madeleine Albright dhe drejtorin e NDI, Ken...

Kosova & Rajoni 18:15 - 30 Shtator, 2015

Madeleine Albright: Kosova, krenaria e karrieres sime

Ish-sekretarja Amerikane e Shtetit Madeleine Albright e cila ka qenë në krye të diplomacisë amerikane nga viti 1997 deri më 2001, gjatë një paneli në Georgetown...