Connect with Us

All posts tagged "albpetrol"

Politikë 14:03 - 23 Korrik, 2020

Albpetroli, kur ujkut i varin mëlçitë në qafë

Gent Gazheli, ish-ambasadori shqiptar në Turqi, i cili u përfshi në skandal në rastin e Alvin Berishës, 11-vjeçari shqiptar i mbetur në kampet siriane, tashmë është...

Politikë 12:38 - 5 Maj, 2020

Punonjësit e Albpetrol në protestë/ Baçi: Të anullohet vendimi për uljen e pagave!

Ish deputeti i PD, Luan Baçi ka reaguar lidhur me protestën e punonjësve të Albpetrol për uljen e pagave. Sipas Baçit, ky vendim i padrejtë duhet...

Sociale 10:51 - 5 Maj, 2020

Ulje pagash dhe largime nga puna/ 250 punonjës të Albpetrol në protestë

250 punonjës të kompanisë shtetërore të naftës ‘Albpetrol’, janë mbledhur përpara këtij institucioni për të protestuar. Ata shprehen se janë njoftuar nga administratori i kësaj kompanie...

Lajme 23:32 - 23 Prill, 2020

Largohet nga detyra drejtoresha e “AlbPetrol”/ Zbulohet kandidati kryesor që pritet ta zëvendësojë

Eriola Muka, Drejtoresha e kompanisë shtetërore të naftës, “Albpetrol”, mësohet se do të largohet nga detyra. Ajo u zgjodh në krye të kompanisë “AlbPetrol” në tetor...

Politikë 14:22 - 11 Prill, 2020

Zbulohen lidhjet e këshilltares të Lulzim Bashës, me Erion Veliajn

CNA.al publikoi dje një material të plotë në lidhje me një skandal, i cili kudo në mediat botërore do të ishte publikuar, pasi ishte një përplasje...

Politikë 19:41 - 10 Prill, 2020

”Janë shkarkuar 300 punonjës”/ Albpetrol i përgjigjet Luan Baçit: Histori e trilluar

Kompania Albpetrol i është përgjigjur kreut të PD Fier, Luan Baçit lidhur me denoncimet e këtij të fundit për shkarkimin kohët e fundit të 300 punonjësve....

Lajme 20:56 - 9 Prill, 2020

Burri i Desada Metës “mollë sherri” në Albpetrol/ Zbulohet emaili dhe ndërhyrja e Ballukut për pagesën

Eksperti kontabël Sokol Toska, bashkëshorti i këshilltares së PD-së Desada Metës, është bërë shkak i një sherri në kompaninë Albpetrol gjatë ditëve të fundit. Mësohet se...

Ekonomi 13:28 - 2 Prill, 2020

SKANDALI-Çmimi i karburanteve pëson rënie drastike/ Albpetrol publikon ankand për shitjen e naftës bruto

Situata e vështirë që po kalon bota por edhe Shqipëria për shkak të koronavirusit ka prekur edhe shumicën e sektorëve të ekonomisë, përfshirë edhe atë të...

Politikë 13:26 - 26 Mars, 2020

Dokumentet-Shqipëria “digjet”, institucionet krihen/ 2.3 miliardë lekë tendera për vajra, graso, goma e saraqineska

E gjithë bota është në alarm për shkak të përhapjes së koronavirusit, i cili ka marrë mijëra jetë njerëzore, edhe në vendin tonë tashmë janë të...

Lajme 22:00 - 2 Shkurt, 2020

U emërua pak muaj më parë/ Drejtoresha e ‘AlbPetrol’ drejt largimit nga detyra

Në tetor të vitit që lamë pas Eriola Muka u zgjodh në krye të kompanisë shtetërore të prodhimit të naftës ‘AlbPetrol’. Burime për CNA.al bëjnë me...

Politikë 14:04 - 29 Janar, 2020

Keqmenaxhimi i Albpetrol/ PD: Kompania shtetërore e naftës fsheh të dhënat për humbjet

Ish deputeti i PD, Luan Baçi ka denoncuar keqmenaxhimin e kompanisë shtetërorë të naftës Albpetrol. Sipas Baçit, kompania shtetërore e naftës fsheh të dhënat për humbjet....

Politikë 19:24 - 1 Tetor, 2019

U emërua disa muaj më parë/ Shkarkohet drejtori i “AlbPetrol”

Shkarkohet nga detyra administratori i kompanisë shtetërore të prodhimit të naftës ‘AlbPetrol’, Dritan Spahiu. Ndërkohë bëhet me dije se në vend të tij është emëruar drejtoresha...

Aktualitet 13:00 - 30 Nentor, 2018

Krim i shëmtuar/ Punëtori humbet krahun në punë, Albpetrol fsheh ngjarjen

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari dixhital, sipas të cilit një punëtor i Albpetrol ka humbur krahun në punë, por ngjarja është...

Aktualitet 18:54 - 19 Shtator, 2018

Akuzat për helmim nga gazrat e kompanisë/ Reagon Albpetrol

Gjashtë banorë të fshatit Zharrëz në Fier, u paraqitën dje në spital, pasi kishin ndjerë probleme shëndetësore. Ata akuzuan kompaninë “Albpetrol”, duke thënë se ishin helmuar...

Aktualitet 11:45 - 10 Shtator, 2018

Skandali në Albpetrol/ Pushon nga puna profesionistët, i zëvendëson me militantë

Deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi në një deklaratë për mediat ka sulmuar qeverinë si shkatërruese të jetës së qytetarëve, me qëllim pasurimin e oligarkëve. PD...

Ekonomi 08:44 - 21 Qershor, 2018

Borxhet ndaj Albpetrol/ Përmbarimi sekuestron lejen koncesionare të ARMO-s

Leja koncesionare e rafinerisë ARMO e cila është dhënë me një VKM të veçante në vitin 2009 në momentin që është privatizuar, tashmë është sekuestruar për...

Aktualitet 21:54 - 12 Prill, 2018

Skandali/ Administratori i Albpetrol tenton t’i japë vendburimet e naftës vëllait të tij

Pak ditë më parë Tpz.al paralajmëroi për tenderin e paracaktuar të Albpetrol, për vendburimet e naftës. Përmes një urdhëri që mban firmën e Damian Gjiknurit, Albpetrol...

Aktualitet 20:35 - 3 Tetor, 2017

Albpetrol po shet një pasuri të tërë, naftë e gaz. Kush po e ble? Endri i Koços apo Endi i super Damianit?

(Skandal) Një pasuri e tërë po shitet me shpejtësi nga kompania publike ALBPETROL. Tenderat ndjekin njeri tjetrin me një shpejtësi që është në kontrast të thellë...

Aktualitet 23:13 - 13 Prill, 2017

Fiks Fare/ Albpetroli, kontroll punonjësve me GPS!

Shoqëria shqiptare e naftës, Alpetroli, do iu vendosë punonjësve GPS. Nëpërmjet një tenderi, kompania e prodhimit dhe tregtimit të produkteve të naftës synon zgjerimin e monitorimit...

Aktualitet 11:11 - 19 Shkurt, 2017

Zbulohet dëmi kolosal i Albpetrol SHA/ KLSH: Mbi 15 miliardë lekë

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka zhvilluar auditim në Albpetrol SHA, ku ka zbuluar një dëm kolosal mbi 15 miliardë lekë për periudhën 01.07.2015 deri më...

Ekonomi 09:23 - 20 Prill, 2015

Albpetrol: Renta e paguar, Bankers është kompensuar 90% me prodhim

Albpetrol, shoqëria aksionere me 100% të aksioneve të zotëruara nga shteti shqiptar, e cila ka si rol kryesor prodhimin dhe tregtimin e produkteve të naftës si...