Connect with Us

All posts tagged "albpetrol"

Lajme 22:00 - 2 Shkurt, 2020

U emërua pak muaj më parë/ Drejtoresha e ‘AlbPetrol’ drejt largimit nga detyra

Në tetor të vitit që lamë pas Eriola Muka u zgjodh në krye të kompanisë shtetërore të prodhimit të naftës ‘AlbPetrol’. Burime për CNA.al bëjnë me...

Politikë 14:04 - 29 Janar, 2020

Keqmenaxhimi i Albpetrol/ PD: Kompania shtetërore e naftës fsheh të dhënat për humbjet

Ish deputeti i PD, Luan Baçi ka denoncuar keqmenaxhimin e kompanisë shtetërorë të naftës Albpetrol. Sipas Baçit, kompania shtetërore e naftës fsheh të dhënat për humbjet....

Politikë 19:24 - 1 Tetor, 2019

U emërua disa muaj më parë/ Shkarkohet drejtori i “AlbPetrol”

Shkarkohet nga detyra administratori i kompanisë shtetërore të prodhimit të naftës ‘AlbPetrol’, Dritan Spahiu. Ndërkohë bëhet me dije se në vend të tij është emëruar drejtoresha...

Aktualitet 13:00 - 30 Nentor, 2018

Krim i shëmtuar/ Punëtori humbet krahun në punë, Albpetrol fsheh ngjarjen

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari dixhital, sipas të cilit një punëtor i Albpetrol ka humbur krahun në punë, por ngjarja është...

Aktualitet 18:54 - 19 Shtator, 2018

Akuzat për helmim nga gazrat e kompanisë/ Reagon Albpetrol

Gjashtë banorë të fshatit Zharrëz në Fier, u paraqitën dje në spital, pasi kishin ndjerë probleme shëndetësore. Ata akuzuan kompaninë “Albpetrol”, duke thënë se ishin helmuar...

Aktualitet 11:45 - 10 Shtator, 2018

Skandali në Albpetrol/ Pushon nga puna profesionistët, i zëvendëson me militantë

Deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi në një deklaratë për mediat ka sulmuar qeverinë si shkatërruese të jetës së qytetarëve, me qëllim pasurimin e oligarkëve. PD...

Ekonomi 08:44 - 21 Qershor, 2018

Borxhet ndaj Albpetrol/ Përmbarimi sekuestron lejen koncesionare të ARMO-s

Leja koncesionare e rafinerisë ARMO e cila është dhënë me një VKM të veçante në vitin 2009 në momentin që është privatizuar, tashmë është sekuestruar për...

Aktualitet 21:54 - 12 Prill, 2018

Skandali/ Administratori i Albpetrol tenton t’i japë vendburimet e naftës vëllait të tij

Pak ditë më parë Tpz.al paralajmëroi për tenderin e paracaktuar të Albpetrol, për vendburimet e naftës. Përmes një urdhëri që mban firmën e Damian Gjiknurit, Albpetrol...

Aktualitet 20:35 - 3 Tetor, 2017

Albpetrol po shet një pasuri të tërë, naftë e gaz. Kush po e ble? Endri i Koços apo Endi i super Damianit?

(Skandal) Një pasuri e tërë po shitet me shpejtësi nga kompania publike ALBPETROL. Tenderat ndjekin njeri tjetrin me një shpejtësi që është në kontrast të thellë...

Aktualitet 23:13 - 13 Prill, 2017

Fiks Fare/ Albpetroli, kontroll punonjësve me GPS!

Shoqëria shqiptare e naftës, Alpetroli, do iu vendosë punonjësve GPS. Nëpërmjet një tenderi, kompania e prodhimit dhe tregtimit të produkteve të naftës synon zgjerimin e monitorimit...

Aktualitet 11:11 - 19 Shkurt, 2017

Zbulohet dëmi kolosal i Albpetrol SHA/ KLSH: Mbi 15 miliardë lekë

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka zhvilluar auditim në Albpetrol SHA, ku ka zbuluar një dëm kolosal mbi 15 miliardë lekë për periudhën 01.07.2015 deri më...

Ekonomi 09:23 - 20 Prill, 2015

Albpetrol: Renta e paguar, Bankers është kompensuar 90% me prodhim

Albpetrol, shoqëria aksionere me 100% të aksioneve të zotëruara nga shteti shqiptar, e cila ka si rol kryesor prodhimin dhe tregtimin e produkteve të naftës si...