Connect with Us

All posts tagged "albin kurti"

Marrëveshja në SHBA/ Albin Kurti mesazh Avdullah Hotit, paralajmëron arrestime
Opinione 12:19 - 19 Shkurt, 2021

Miti i rrezikshëm i Albin Kurtit në Tiranë

Nga Blendi Kajsiu Fitorja e Vetëvendosjes në Kosovë ka prodhuar shpërthimin e mitit të Albin Kurtit në Tiranë. Po të dëgjosh analistët dhe mediat shqiptare, të...

Kosova & Rajoni 08:27 - 19 Shkurt, 2021

Albin Kurti sjell tone të reja në Bruksel

Fitorja e Albin Kurtit sjell tone të tjera edhe në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, por edhe legjitimitetin e nevojshëm për marrëveshje përfundimtare. Brukseli pret kompromis...

Ku ndryshon Lulzim Basha nga Albin Kurti
Politikë 14:45 - 17 Shkurt, 2021

Ku ndryshon Lulzim Basha nga Albin Kurti?

Në 48 orët e fundit ajo që ka rënë në sy pas zgjedhjeve në Kosovë dhe fitores së Albin Kurtit është festa e madhe që bëjnë...

“Do votoj pro bashkimit Shqipëri-Kosovë”/ Kurti flet për herë të parë pas fitores
Kosova & Rajoni 12:06 - 17 Shkurt, 2021

“Do votoj pro bashkimit Shqipëri-Kosovë”/ Kurti flet për herë të parë pas fitores

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se në rast se do të mbahej ndonjë referendum për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë, ai do të...

Zgjedhjet në Kosovë/ Mustafaj tregon faktorët që ndikuan në fitoren e Kurtit
Aktualitet 20:27 - 16 Shkurt, 2021

Zgjedhjet në Kosovë/ Mustafaj tregon faktorët që ndikuan në fitoren e Kurtit

Ish ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj ka komentuar procesin zgjedhor në Kosovë dhe faktorët që sipas tij çuan Lëvizjen Vetëvendosjen drejt suksesit. Për ish-ministrin e Jashtëm...

Kreshnik Spahiu nxjerr foton/ Tregon ndryshimin mes Bashës dhe Kurtit
Aktualitet 18:56 - 16 Shkurt, 2021

Kreshnik Spahiu nxjerr foton/ Tregon ndryshimin mes Bashës dhe Kurtit

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë krahasimin e politikanëve mes Kosovës dhe Shqipërisë marrë shkas...

Çfarë e lidh Bashën me një majtsit si Albin Kurti?/ Duma: Luli është personalitet
Politikë 16:08 - 16 Shkurt, 2021

Çfarë e lidh Bashën me një majtist si Albin Kurti?/ Duma: Luli është personalitet

Kandidatja për deputete e PD-së, Grida Duma, është e ftuar pasditen e sotme në ‘Top Talk’, ku ka komentuar situatën politike para zgjedhjeve. Duma u shpreh...

Kosova & Rajoni 08:50 - 16 Shkurt, 2021

Përfundon numërimi i votave në Kosovë/ Fitore historike e Vetëvendosjes

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit ka fituar bindshëm zgjedhjet e14 shkurtit. Pas përfundimit të numërimit të votave në të gjitha vendvotimet e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje, ka...

“Mustafa fosile e mbetur nga komunizmi”/ Kreshnik Spahiu: Kurti u ndihmua nga ndërkombëtarët
Politikë 22:01 - 15 Shkurt, 2021

“Mustafa fosile komunizmi”/ Kreshnik Spahiu: Kurti u ndihmua nga SHBA

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, e cilësoi Albin Kurtin si një fenomen dhe jo si individ. Ai deklaroi se Kurti bën diferencë nga...

Baton Haxhiu: Albin Kurti synon që një ditë do të jetë kryeministër i Shqipërisë
Politikë 21:34 - 15 Shkurt, 2021

Baton Haxhiu: Albin Kurti synon që një ditë do të jetë kryeministër i Shqipërisë

Analisti Baton Haxhiu thotë se Albin Kurti ka ambicie që një ditë të jetë dhe kryeministër i Shqipërisë dhe ai shprehet i bindur se do t’ia...

Nga Artan Fuga/ Skandali që na zbuloi fitorja e Albin Kurtit
Opinione 21:13 - 15 Shkurt, 2021

Nga Artan Fuga/ Skandali që na zbuloi fitorja e Albin Kurtit

Para disa ditësh, kur gjykata kushtetuese e Kosovës deklaroi se Albin Kurti nuk mund të ishte deputet, nëse ju kujtohet, kam reaguar ndër të paktët, duke...

Politikë 15:14 - 15 Shkurt, 2021

Keltis Kruja: Kosova rrëzoi teorinë se partitë e mëdha s’bëhen të vogla

Ish deputeti i Partisë Demokratike Keltis Kruja, duke komentuar procesin zgjedhor në Kosovë u shpreh se shqiptarët e Kosovës folën fare qartë dje, duke rrezuar teorinë...

Bota 14:27 - 15 Shkurt, 2021

Shtypi gjerman për zgjedhjet/ “Triumf për Kurtin në Kosovë”

Dy nga gazetat më të njohura gjermane, Frankfurter Allgemeine Zeitung dhe Süddeutsche Zeitung ofrojnë analizat e para për rezultatin e zgjedhjeve në Kosovë. Frankfurter Allgemeine Zeitung...

Fitorja e Vetëvendosjes në Kosovë/ Ditmir Bushati: Sovrani shembi të vjetrën dhe përqafoi shpresën
Aktualitet 13:39 - 15 Shkurt, 2021

Fitorja e Vetëvendosjes në Kosovë/ Ditmir Bushati: Sovrani shembi të vjetrën dhe përqafoi shpresën

Për ish ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati zgjedhjet në Kosovë treguan se sovrani shembi modelin e të vjetrës duke përqafuar shpresën. Përmes një postimi...

“PD-LSI të heqin dorë nga bojkoti”/ Balla: Zgjedhjet në Kosovë, një mesazh demokratik për Shqipërinë
Politikë 10:29 - 15 Shkurt, 2021

“PD-LSI të heqin dorë nga bojkoti”/ Balla: Zgjedhjet në Kosovë, një mesazh demokratik për Shqipërinë

Kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla ka folur për media pas përfundimit të mbledhjes me drejtuesit e qarqeve, ku ka treguar edhe detaje mbi...

Politikë 10:21 - 15 Shkurt, 2021

Nga Astrit Patozi/ Shqipërisë nuk i mungon Albini

Urimi i parë i takon pa mëdyshje popullit të Kosovës, i cili sfidoi motin e keq dhe pandeminë, duke u vënë në radhë të gjata përpara...

Kosova & Rajoni 08:45 - 15 Shkurt, 2021

Numërohen 90% të votive në Kosovë/ Kryeson Vetëvendosja, e ndjekin PDK dhe LDK

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar rezultatet e 90 për qind të votave të numëruara ku Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit ka siguruar 48.17% për qind...

Vetëvendosja drejt fitores/ Nazarko: Ja tre sfidat që do të ketë partia fituese në qeveri
Aktualitet 22:16 - 14 Shkurt, 2021

Vetëvendosja drejt fitores/ Nazarko: Ja tre sfidat që do të ketë partia fituese në qeveri

Analisti Mentor Nazarko ka folur për zgjedhjet në Kosovë dhe avantazhin e thellë të Vetëvendosjes që po e çon drejt fitores. Nazarko thotë se Vetëvendosje në...

Kosova & Rajoni 21:25 - 14 Shkurt, 2021

LVV reagon pas përfundimit të zgjedhjeve/ Thirrje qytetarëve: Të mos festojmë në sheshe

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë një deklaratë për mediat pas mbylljes së procesit të votimit. LVV-ja falenderon qytetarët për pjesëmarrjen në votim, por i kërkon atyre të...

“Do votoj pro bashkimit Shqipëri-Kosovë”/ Kurti flet për herë të parë pas fitores
Kosova & Rajoni 20:46 - 14 Shkurt, 2021

Zgjedhjet në Kosovë/ DW: Vetëvendosja do fitojë

Në Kosovë u zhvillua një proces zgjedhor i qetë, pa asnjë incident serioz, në një mot të ftohtë dhe me masa të rrepta kundër pandemisë Covid-19. Zgjedhjet...

Numërohen mbi 60 mijë vota në Kosovë/ Kryeson bindshëm Vetëvendosja
Kosova & Rajoni 20:41 - 14 Shkurt, 2021

Numërohen mbi 60 mijë vota në Kosovë/ Kryeson bindshëm Vetëvendosja

Në Komisionin Qendror te Zgjedhjeve në Kosovë ka nisur numërimi i votave. Sipas të dhënave, deri më tani janë numëruar mbi 60 mijë vota. Aktualisht, VV...

Dalin Exit Poll-et e para/ Kjo parti del më e preferuar
Kosova & Rajoni 20:21 - 14 Shkurt, 2021

Dalin Exit Poll-et e para/ Kjo parti është më e preferuar

Ditën e sotme në zgjedhjet parlamentare në Kosovë kanë votuar mbi 46% e qytetarëve, të cilët kanë hedhur votën e tyre për të zgjedhur kryeministrin e...

“Është i rrezikshëm”/ Baton Haxhiu: Albin Kurti nuk duhet t’i fitojë zgjedhjet
Kosova & Rajoni 22:50 - 9 Shkurt, 2021

“Është i rrezikshëm”/ Baton Haxhiu: Albin Kurti nuk duhet t’i fitojë zgjedhjet

Analisti Baton Haxhiu thotë se Kosova ka nevojë për ndryshim, por nuk pajtohet dhe e sheh si të rrezikshme zgjedhjen e Albin Kurtit në krye të...