Connect with Us

All posts tagged "Albert Veliu"

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Kronika 12:39 - 17 Tetor, 2019

Dosja “Babale”/ Ministria e Drejtësisë jep informacione për arrestimin e Albert Veliut

Ministria e Drejtësisë ka dhënë informacione në lidhje me arrestimin e Albert Veliun dhe ekstradimin e tij nga Belgjika. Prokuroria ka kërkuar shtyrje të seancës deri...

Kronika 14:10 - 4 Shtator, 2019

Hajdarmataj tregon si u takua me “Babalen”/ Ja pse thirra SHISH

Ish-kryeprokurori i Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj ka qënë i pranishëm sot në procesin gjyqësor në lidhje me çështjen “Babale”, ku ka rrëfyer sesi është njohur...

albert veliu i njohur si babalja
Aktualitet 16:52 - 19 Janar, 2019

“Babalja”/ Krimet e Rënda pezullojnë hetimet

Prokuroria për Krime të Rënda ka pezulluar dosjen e çështjes “Babalja”. Përfshirjen e Agron Xhafës, vëllait të ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafës në në rrjet të...

Aktualitet 22:23 - 15 Tetor, 2018

Deklarata e fortë e Babales/ Deputeti që më ndjek më ka ofruar 150 mijë dollarë

Audio-përgjimi Babale-Xhafaj denoncuar nga Partia Demokratike, tronditi klasën politike dhe një lum akuzash vërshuan në drejtim të palëve. Sot në një intervistë për Top Channel, në...

Aktualitet 22:15 - 15 Tetor, 2018

“Audio-përgjimi”/ Albert Veliu akuza klasës politike

Në intervistën e dhënë për Top Channel, Albert Veliu ka hedhur akuza në drejtim të klasës politike. Sipas tij politika e ka përdorur atë, ndërkohë që...

Aktualitet 21:49 - 15 Tetor, 2018

“Fredi Alizoti është i droguar”/ Babalja hedh poshtë dëshminë e “kunatit”

Albert Veliu ka hedhur poshtë dëshminë e dhënë nga Fredi Alizoti, në videon e publikuar nga deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji. Veliu ka thënë se...

Aktualitet 21:32 - 15 Tetor, 2018

Albert Veliu mbron me jetë dëshminë/ Tregon kujt i trembet

“Do t’i qëndroj deri në vdekje dëshmisë sime”,- kështu ka deklaruar Albert Veliu, ose Babalja në një intervsitë për emisionin “Open” të Eni Vasilit, në Top...

Aktualitet 21:22 - 15 Tetor, 2018

“Jetmirin nuk e dija gazetar”/ Babalja nxjerr zbuluar Olldashin

Në një intervistë për emisinin “Open” të Eni Vasilit, në Top Channel, Albert Veliu i njohur ndryshe si Babalja në audio-përgjimin ku dyshohet se vëllai i...

Aktualitet 10:30 - 14 Tetor, 2018

“Babale” dhe “Xhisiela”/ Heronjtë e humbur të Bashës

Dy nga tezat, apo thënë ndryshe kauzat politike mbi të cilat është ndërtuar opozitarizmi i Lulzim Bashës gjatë këtij viti janë çështja “Babale” dhe rasti i...

Aktualitet 16:35 - 12 Tetor, 2018

U arrestua në azilin politik të Kosovës/ Nisin procedurat për ekstradimin e “Babales”

Albert Veliu i njohur ndryshe si “Babalja”, apo dëshmitari X ende pa u bërë publik identiteti i tij, që shfaqet në audio-përgjimin ku implikohet vëllai i...

Aktualitet 16:09 - 11 Tetor, 2018

Ose “Babale” ose “Teatër”

Dy çështje kanë ngelur peng i politikës shqiptare këtë vit, ose dy janë çështjet, të cilat shqiptarët i dëgjojnë ditë pas dite nga politika shqiptare. Nga...

Aktualitet 10:11 - 11 Tetor, 2018

“Babale”/ Salianji dhe Alizoti përballen me Krimet e Rënda

Ditën e sotme Prokuroria e Krimeve të Rënda, në orën 12:00 do të marrë në pyetje Fredi Alizotin. Alizoti dyshohet se ka imituar zërin e Agron...

Aktualitet 19:26 - 9 Tetor, 2018

Bushati ngre dyshime/ Filmi “Babalja” u gatua në Surrel

Pas publikimit të rezultateve nga ana e Prokurorisë, e cila e cilësoi audiopërgjimin Babale-Xhafaj një montazh, analisti Andi Bushati në një opinion të tijin ka shkruan...

Aktualitet 17:35 - 9 Tetor, 2018

Audiopërgjimi “Babale”/ Ja prova që gropos Salianjin

Audiopërgjimi i “Babales” ka zbuluar detaje të reja për rolin e deputetit Ervin Salianji në këtë histori. Bazuar në dosjen hetimore, Albert Veliun, gazetari Jetmir Olldashi...

Aktualitet 17:18 - 9 Tetor, 2018

Përfshirja e Likës në audiopërgjimin “Babale”/ Cili është roli i tij në këtë histori

Olldashi ka punuar për llogari të SHISH/ Dosja “Babaale” nxjerr në skenë Visho Ajazi Likën. Mësohet se gazetari Jetmir Olldashi, ka punuar si agjent i SHISH,...

Aktualitet 16:59 - 9 Tetor, 2018

Sikur audio-përgjimi “Babale” të ishte i vërtetë!

Prokuroria ka dalë me një përfundim, audio-përgjimi i servirur nga deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji i Albert Veliut, pra “Babales” me Agron Xhafajn është një...

Aktualitet 15:48 - 9 Tetor, 2018

Basha dhe Salianji të kapur ngushtë/ Breçani hedh dritë mbi audiopërgjimin e “Babales”

Ish-zv/drejtori i policisë së Tiranës, Erzen Breçani është bërë pjesë e hetimeve të Prokurorisë, në lidhje me çështjen “Babale”. Breçani është paraqitur në Prokurori më datë...

Aktualitet 23:03 - 8 Tetor, 2018

Analisti-Salianjit/ Shpatullat e tua janë të dobëta

Analisti Shpëtim Nazarko, i ftuar në emisionin “Open” në Top Channel është përplasur verbalisht me deputetin e Partisë Demokratike, Ervin Salianji, lidhur me zhvillimet e fundit...

kryeprokurorja arta marku
Aktualitet 22:58 - 8 Tetor, 2018

“Cili i beson Prokurorisë?”/ Avokati i Jetmir Olldashit, “fshikullon” Arta Markun

Çlirim Gjata, avokati i gazetarit, Jetmir Olldashi ka lëshuar akuza të rënda kundër Prokurorisë dhe Kryeprokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Markut. “Cili i beson kësaj...

Aktualitet 21:27 - 8 Tetor, 2018

“Nuk i kthejnë përgjigje”/ Avokati i Jetmit Olldashit, akuza të rënda Prokurorisë

Avokati i gazetarit Jetmir Olldashi gjatë emisionit “Real Story” në Vizion Plus është shprehur se Prokuroria, nuk i ka kthyer asnjë përgjigje klientit të tij. “Është...

Aktualitet 20:05 - 8 Tetor, 2018

200 mijë euro për audio-përgjimin/ Deputeti i PD i çoi tek gazetari

Prokuroria ka zbardhur përgjimet që tregojnë se Albert Veliu, ose i ashtuquajturi “Babalja” komunikon me Fredi Alizotin, kunatin e tij tashmë të arrestuar, ku ky i...

Aktualitet 20:46 - 6 Tetor, 2018

Ervin Babalet e Lulzim Bashës

Prokuroria ka kërkuar arrest me burg për “Babalen”, e quajtur Albert Veliu dhe mikun e tij të ngushtë Fredi Alizoti, të cilët rreth 5 muaj më...

Aktualitet 12:28 - 8 Gusht, 2018

Audio-përgjimi Xhafaj-Dëshmitari X/ “Zhduket” Babalja

Albert Veliu, apo “Babalja” , u bë i njohur për opinionin publik me 17 maj 2018, ku u paraqit nga Partia Demokratike  si “dëshmitari X” që...