Connect with Us

All posts tagged "Albchrome"

Lajme 18:04 - 17 Janar, 2020

Një ditë në minierën e Albchrome!

Bulqiza është një nga ato qytetet e vogla të Shqipërisë të cilat nuk njihen për shumëçka. Nuk është destinacion turistik, edhe pse rruga përkrah lumit Mat...

Politikë 22:58 - 27 Dhjetor, 2019

“Jemi në rregull me sindikatat”/ Albchrome reagon për shkarkimin e 4 minatorëve

Kompania AlbChrome ka reaguar pas akuzave të shumta të cilat e bënin përgjegjëse për shkarkimin e katër minatorëve. Albchrome ka theksuar se ka në fuqi një...

Denoncim 19:54 - 27 Dhjetor, 2019

Një sindikatë për Arlindin dhe qorrat e tij

Prej disa ditësh, një sekt politik i njohur si “Organizata politike” , gjoja përfaqësuese e Qemal Stafës së dikurshëm apo idealeve të komunistëve të djeshëm, që...

Lajme 19:42 - 26 Dhjetor, 2019

Akuzat ndaj “Albchrome”/ Kreu i Konfederatës së Sindikatave hedh poshtë pretendimet

Kreu i Konfederatës së Sindikatave të Shqipërisë, Kol Nikollaj ka reaguar për lajmet se kompania “Albchrome”, ka shkarkuar nga puna krerët e një sindikate të re,...

Denoncim 16:42 - 24 Dhjetor, 2019

A është Arlind Qorri në shërbim të xhunglës së kromit në Bulqizë?

Ka disa ditë që Arlind Qorri krijoi një sindikatë, e cila më parë dështoi sesa filloi. Brenda kompanisë një numër i vogël punëtorësh të paguar dhe...

Sociale 17:07 - 29 Tetor, 2019

Të miturit me nevoja të veçanta/ AlbChrome u gjendet pranë 8 fëmijëve në Bulqizë

Kompania AlbChrome, lider në sektorin minerar në Shqipëri, po përkrah që prej qershorit 2019 programin ‘Tungjatjeta’ në qytetin e Bulqizës, një nismë tepër efikase e organizatës...

Sociale 13:29 - 30 Shtator, 2019

AlbChrome i kthen buzëqeshjen fëmijëve të çerdhes dhe nxënësve të gjimnazit të Burrelit

Kontributi i kompanisë AlbChrome në sferën sociale dhe atë të arsimimit, në zonat ku ai operon, si në Bulqizë, Burrel, Elbasan dhe Klos, ka qenë i...

Sociale 11:20 - 27 Shtator, 2019

Investimi 5.2 mln USD hap Traverbankun e Klosit/ Kompania Albchrome bën realitet projektin e nisur 34 vjet më parë

Një investim madhor i AlbChrome, me vlerë afro 5.3 milionë USD ka bërë që Traverbanku i Klosit, që lidh këtë zonë me atë të minierës së...

Sociale 16:49 - 20 Shtator, 2019

380 nxënës të shkollës 9-vjeçare në Elbasan bëhen me një hapësirë të re zhvillimore, ja kush ua dhuroi

Grupi Balfin, nën vëmendjen e veçantë të Presidentit Samir Mane, ka dhënë një tjetër kontribut në sferën sociale, për komunitetet ku operojnë kompanitë e tij, nëpërmjet...

Sociale 15:12 - 8 Gusht, 2019

AlbChrome, kontributi në ekonominë e vendit me 400 vende të reja pune në 6 vjet

Kur vjen puna te transparenca, te llogaridhënia dhe te kontributi që japin për buxhetin e shtetit dhe buxhetet e bashkive lokale, janë të rralla kompanitë në...

Aktualitet 09:58 - 7 Dhjetor, 2018

Albchrome financon laboratorin e Informatikës së gjimnazit “Asllan Keta” në Bulqizë

Kompania Albchrome ka kontribuar sërish për Bulqizën, ku kësaj here përfituese ka qenë Shkolla e Mesme “Asllan Keta”, konkretisht në Fushë Bulqizë, në kuadër të Përgjegjësisë...

Aktualitet 13:06 - 3 Dhjetor, 2018

Albchrome jep bursa për tre studentë nga Bulqiza që zgjedhin Gjeologji-Minierat në Tiranë

Tashmë të rinjtë në Bulqizë kanë një arsye më shumë për t’iu drejtuar arsimit profesional në qytetin e tyre, si dhe të ndërtojnë një karrierë e...

Aktualitet 10:10 - 15 Tetor, 2018

AlbChrome ringjall ferrokromin në Burrel/ 100 vende të reja pune

Uzina e Ferro-kromit në Burrel po njeh një transformim të jashtëzakonshëm me një ndikim të madh ekonomiko-social për zonën, po të kihet parasysh gjendja e saj...