Connect with Us

All posts tagged "Albana Vokshi"

Politikë 13:23 - 22 Mars, 2020

Vokshi i publikon videon Ramës/ Gënjeshtra për policinë spanjolle, ja si i këndojnë serenata fëmijëve

Demokratja Albana Vokshi ka reaguar sërish për vdeon e publikuar nga kryeministri Edi Rama në rrjetet sociale, ku shiheshin disa policë duke dhunuar qytetarët. Rama i...

Politikë 21:55 - 1 Mars, 2020

“5-vjeçari që humbi jetën në Shkozë i përket një familje rome”/ Vokshi akuza Bashkisë së Tiranës

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka ngritur akuza të forta lidhur me gjetjen e trupit të pajetë të një 5 vjeçari të mbytur në një...

Politikë 22:09 - 28 Shkurt, 2020

“Në vend të një këshille”/ Vokshi “i përvishet” Linda Ramës: M’u duk si Nexhmije Hoxha

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka sulmuar bashkëshorten e kryeministrit Edi Rama, Lindën, për deklaratat që kjo e fundit bëri sot në Kongresin e Partisë...

Politikë 16:26 - 25 Shkurt, 2020

“Qendra Shëndetësore Kamëz 24 orë pa ujë”/ PD “i qepet nga pas” qeverisë për koronavirusin

Anëtarët e Grupit të Punës ngritur pranë PD për monitorimin e situatës për koronavirus, Albana Vokshi dhe Gazment Koduzi, kanë dhënë një deklaratë për mediat pas...

Politikë 12:52 - 30 Janar, 2020

Shtyrja e votimit për paketën e censurës/ Reagon PD: Fitoi fjala e lirë

Ish-deputetja demokrate Albana Vokshi ka reaguar pas tërheqjes së qeverisë Rama për paketën e censurës. Vokshi thotë se sot fitoi fjala e lirë dhe kryeministri Edi...

Politikë 17:29 - 27 Janar, 2020

“Ka refuzuar 4 herë të bëjë testin e drogës”/ Vokshi paralajmëron Ramën: Herët a vonë sekreti do zbulohet

Ish deputetja e Partisë dDemokratike Albana Vokshi ka kërkuar shkarkimin e kryebashkiakut socialist të Bulqizës Lefter Alla, pas videos ku shihej duke konsulmuar lëndë narkotike në...

Politikë 16:25 - 16 Janar, 2020

116 mijë euro koncension të fshehtë/ Vokshi denoncon kontratën korruptive

Ish deputetja demokrate Albana Vokshi ka sulmuar kryeministrin Edi Rama dhe qeverinë që ai drejton. Më anë të një postimi në rrjetet sociale, Vokshi, ka thënë...

Politikë 14:09 - 13 Janar, 2020

“Edi Rama po fsheh gjurmët e krimit”/ Ish-deputetja demokrate jep alarmin

Ish deputetja e PD –së, Albana Vokshi, ka deklaruar se kthimi i dy ligjeve të censurës së medias online nga Presidenti i Republikës, është një hap...

Politikë 17:32 - 10 Janar, 2020

“12 mijë pedagogë nuk kanë marrë ende pagat / Janë detyruar të marrin borxh për të shlyer faturat”

Ish-deputetja e PD-së Albana Vokshi thotëse 12 mijë pedagogë nuk kanë marrë ende rrogën. Sipas Vokshit, familjet e këtyre padagogëve janë detyruar të marrin borxh për...

Politikë 20:01 - 6 Janar, 2020

Sulmi ndaj Lubonjës/ Vokshi-Prokurorisë: Arresto Ramën dhe autorët

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka dënuar me forcë sulmin ndaj analistit Fatos Lubonja, të cilit i kanë goditur makinën, për të dytën herë brenda...

Politikë 19:19 - 5 Janar, 2020

Gjesti skandaloz i Veliajt/ Vokshi thirrje organizatave: Reagoni

Gjesti skandaloz i kryebashkiakut, të Tiranës, Erion Veliaj që puthi në buzë një fëmijë në një emision televiziv, nuk është pritur aspak mirë nga qytetarët. Ish-deputetja...

Politikë 14:18 - 28 Dhjetor, 2019

“Dy shkollat e shembura sapo ishin rikonstruktuar”/ Vokshi denoncon abuzimin: Të nisin hetimet

Partia Demokratike e përfaqësuar nga ish-deputetja Albana Vokshi, ka denoncuar abuzimin me rreth 1 milionë euro për rikonstruksionin e dy shkollave të shkatërruara plotësisht nga tërmeti...

Politikë 14:34 - 17 Dhjetor, 2019

“Po na nxin imazhin ndërkombëtarisht”/ Vokshi godet Ramën: Hiq dorë nga censura

Ish deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi, përmes një deklarate për shtyp i ka dalë kundër Paketës së Censures së mediave, të propozuar nga Qeveria. Vokshi...

Politikë 19:44 - 2 Dhjetor, 2019

Vokshi del në mbrojtje të gazetarëve/ Mos u intimidoni, kriminale është propaganda e Ramës

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka komentuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama, i cili ka sulmuar herë pas here mediat online, ndërsa i ka paralajmëruar...

Politikë 20:57 - 12 Nentor, 2019

Albana Vokshi me Konventë me vete/ Kemi qenë 366 ditë me banorët e Astirit

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, e ftuar në studion e lajmeve në TV “Ora News” teksa ka folur për shembjen e banesave në Astir...

Politikë 14:25 - 6 Nentor, 2019

“Qeveria lë 52 mijë mjekë dhe mësues pa paga”/ Vokshi akuza të forta Ramës: Paguan 380 mln euro për koncesionet korruptive

Ish deputetja e PD, Albana Vokshi ka akuzuar qeverinë e kryeministrit Edi Rama për vonesën e pagave për mjekët, infermierët dhe mësuesit. Sipas Vokshit 52 mijë...

Politikë 14:02 - 1 Nentor, 2019

“Elisa e doganave pa tra”/ Vokshi-Spiropalit: Kur flet ti për ligje, studentët e juridikut ulin kokën

Ish deputetja e PD, Albana Vokshi i është përgjigjur ministres për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali për shkarkimin e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Sipas Vokshit,...

Politikë 11:31 - 25 Tetor, 2019

“E duam veten, e duam jetën”/ LDGSH aktivitet sensibilizues për luftën kundër kancerit të gjirit

Lidhja Demokratike e Gruas së Shqipërisë organizoi një takim sensibilizues kundër kancerit të gjirit, me gra e vajza të njësive administrative 6 dhe 7 më Tiranë....

Politikë 09:35 - 21 Tetor, 2019

Doris Pack apel Shqipërisë: Të zbatojë kushtet e Bundestagut

“Shqipëria duhet të nisë më zbatimin e kushteve të vendosura nga Bundestagu gjerman për t’u bërë gati për hapjen e negociatave”. Me këtë qendrim Presidentja e...

Politikë 13:40 - 10 Tetor, 2019

Dënohet për shpifje Albana Vokshi/ Ja gjoba që do të paguajë ish deputetja

Ish deputetja e PD, Albana Vokshi është dënuar me 1 milion lekë gjobë për shpifje. Sipas Gjykatës, Vokshi ka shpifur kundër kryebashkiakut Erion Veliaj. Veliaj e...

Uncategorized 17:36 - 30 Shtator, 2019

Ndërprerja e sinjalit analog/ Vokshi: Vendimi i AMA-s, antikushtetues

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi e ka quajtur të së drejtës kushtetuese vendimin e Autoritetit të Medias Audiovizive për ndërprerjen e transmetimeve analoge. Sipas Vokshit, mbi...

Politikë 18:35 - 5 Shtator, 2019

Besa Shahini fut arsimin në kaos/ Zbardhen dështimet e ministres së Ramës

Ish deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka shenjëstruar Ministren e Arsimit besa Shahini. Sipas saj ministrja nuk din ç’bën dhe nuk di ç’thotë. “Kjo puna...

Aktualitet 22:22 - 10 Korrik, 2019

“Mos më trego ti se çfarë duhet të bëj”/ Albana Vokshi përplaset me Koçin

Ish deputetja e PD-së, Albana Vokshi është përballur në studion e emisionit “Open” me zv.ministrin e Mbrojtjes, Petro Koçi. E nisur nga ajo çka tha deputeti...