Connect with Us

All posts tagged "Alban zeneli"

Politikë 19:16 - 13 Prill, 2020

Opozita parlamentare kundër ndryshimeve në Kodin Penal/ Hajdari, Gjoni dhe Zeneli kërkojnë të mos votohen

Opozita parlamentare i ka kundërshtuar me forcë ndryshimet e paralajmëruara nga Kodin Penal për të dënuar më 5-15 vite burg të gjithë ata persona që shkelin...

Politikë 18:54 - 28 Shkurt, 2020

Arrestimi i Henri Çilit/ Deputeti Zeneli: Drejtësia të shkojë deri në fund

Deputeti Alban Zeneli ka folur sot për arrestimin e pronarit të UET-së Henri Çilit, i cili dyshohet se ka ndërhyrë për të siguruar favore për dy...

Politikë 12:49 - 14 Janar, 2020

Reforma zgjedhore/ Zbardhen propozimet e deputetëve të opozitës parlamentare

Pesë  deputetë të opozitës parlamentare, Arben Elezi, Arlind Çarçani, Korab Lita, Alban Zeneli dhe Halil Jakimi kanë bërë publike propozimet për reformën zgjedhore. Të njëjtat propozime...

Politikë 18:27 - 10 Janar, 2020

Reforma Zgjedhore/ Deputeti zbulon “pazaret” e Ramës dhe Bashës

Deputeti i opozitës parlamentare Alban Zeneli thoteë se dy partitë e mëdha PD dhe PS nuk e duan Reformën Zgjedhore . Zeneli u shpreh se mes...

Politikë 18:37 - 20 Dhjetor, 2019

Shkarkimi i Metës/ Nënkryetari i Komisionit: Presidenti e mazhoranca kanë arritur një pakt

Nënkryetari i Komisionit Hetimor për kreun e shtetit Ilir Meta, Alban Zeneli thotë se opozita e re akuzon mazhorancën se ka arritur një pakt me presidentin...

Politikë 19:45 - 1 Dhjetor, 2019

“Bashkë pa hipokrizitë e Ramës dhe Bashës”/ Deputeti i opozitës së re thirrje qytetarëve: Në fund hesapet!

Deputeti i opozitës parlamentare, Alban Zeneli, ka komentuar situatën e rënduar në vend, pas tërmetit katastrofik të 26 nëntorit. Përmes një postimi në rrjetet sociale Zeneli...

Politikë 11:58 - 13 Shtator, 2019

Deputeti flet pa “dorashka”/ Jemi opozita që kërkon SHBA

Deputeti i opozitës parlamentare, Alban Zeneli i ka kthyer përgjigje të gjithë atyre që i kritikojnë se me futjen e tyre në parlament, po bëjnë lojën...

Lajm i Rekomanduar 11:31 - 18 Gusht, 2019

Ekskluzive-Basha shkërmoq PD/ Tre parti të reja opozitare në Shtator

Ndryshime dhe lëvizje të mëdha priten në skenën politike këtë shtator. Tre parti të reja me profil të djathtë po bëhen gati që të themelohen në...

Aktualitet 14:43 - 13 Mars, 2019

Zëvëndësoi Flamur Nokën/ Alban Zeneli tregon pse ndryshoi mendje

Në seancën e sotme të Kuvendit të Shqipërisë, një ndër deputetët e rinj që bëri betimin është edhe Alban Zeneli, i cili vjen nga radhët e...

Aktualitet 14:55 - 12 Mars, 2019

KQZ i jep mandatin/ Kush është deputeti që zëvëndëson Flamur Nokën

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e sotme, i ka dhën mandatin e deputetit, kandidatit nga listat e PD-së në Kukës, Alban Zeneli. Mësohet se Alban...

partia demokratike tirane
Aktualitet 12:00 - 11 Mars, 2019

Shtohet numri i “tradhtarëve”/ Një tjetër kandidat i PD-së merr mandatin

Ndërkohë që sot KQZ-ja, do t’ju japë mandatet gjashtë kandidatëve të opozitës, sot listës së “tradhëtarëve” është është shtuar edhe një tjetër kandidat. Mësohet se kandidati...

Aktualitet 13:41 - 17 Korrik, 2016

Grabitja në Rinas/PD: Foto dhe filmime për përfshirjen e njerëzve të Sajmir Tahirit

Partia Demokratike paralajmëron publikimin e provave dhe fakteve që provojnë implikimin e njerëzve të ministrit të Brendshëm në grabitjen e kryer më 30 qershor në pistën...