Connect with Us

All posts tagged "alarm"

Tre të vdekur nga sulmi terrorist në Nicë/ Dalin detaje, besimtari shtypi alarmin
Bota 12:36 - 29 Tetor, 2020

Tre të vdekur nga sulmi terrorist në Nicë/ Dalin detaje, besimtari shtypi alarmin

Detaje të reja kanë dalë nga sulmi i ndodhur mëngjesin e sotëm në Nicë. Gazetari Dashamir Biçaku ka folur nga Franca për ABC Neës lidhur me...

Situatë alarmante në 24 orë/ Gjashtë viktima dhe mbi 300 të infektuar më Covid
Sociale 16:28 - 28 Tetor, 2020

Situatë alarmante në 24 orë/ Gjashtë viktima dhe mbi 300 të infektuar me Covid

Vijon të mbetet shqetësuese situata e Covid në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 311 raste të reja....

Maqedonia e Veriut në tension/ Humbin jetën 8 të infektuar, regjistrohen 94 raste të reja
Kosova & Rajoni 18:38 - 27 Tetor, 2020

Maqedonia e Veriut në alarm/ Rritet me 71% numri i viktimave nga Covid-19

Me 71,41% është rritur numri i rasteve të vdekjes në Maqedoninë e Veriut për shkak komplikimeve nga virusi korona në javën e kaluar, tregon raporti i...

Alarmi nga Covid/ Belgjika thërret në punë edhe mjekët e infektuar nga Covid
Bota 11:21 - 27 Tetor, 2020

Alarmi nga Covid/ Belgjika thërret në punë edhe mjekët e infektuar nga Covid

Mjekët e dhjetë spitaleve të Liege, në Belgjikë, janë thirrur të jenë në punë dhe nëse janë pozitivë me Covid-19. Mjafton që ata të jenë asimptomatikë...

Aktualitet 19:26 - 25 Tetor, 2020

“Shpërthejnë” rastet me COVID në gjithë shtetet”/ Brenda 24 orëve infektohen mijëra persona

Rritja e numrit të personave të infektuar me Covid duket se nuk ka të ndalur. Gjatë 24 orëve të fundit është paraqitur një situatë tejet e...

Bota 15:47 - 25 Tetor, 2020

Spanja në alarm/ Qeveria shpall sërish gjendjen e jashtëzakonshme

Spanja ka shpallur për herë të tretë gjendjen e jashtëzakonshme ndërsa urdhëroi një mbikëqyrje gjatë natës në të gjithë vendin, për të parandaluar përhapjen e Covid-19....

Skandali i Metës me nënshtetësinë alarmoi Brukselin/ KE ndërhyri për të ndaluar dhënien e pasaportave pa protokolle sigurie
Politikë 21:06 - 24 Tetor, 2020

Skandali i Metës me nënshtetësinë alarmoi Brukselin/ KE ndërhyri për të ndaluar dhënien e pasaportave pa protokolle sigurie

Nga Adriatik Doçi* Skandali i presidentit Ilir Meta me dhënien e nënshtetësisë shqiptare, në shkelje të flagrante të ligjit dhe duke anashkaluar protokollet e sigurisë, personazheve...

Bota 18:17 - 16 Tetor, 2020

Italia në alarm/ Mbi 10 mijë të prekur me Covid në 24 orë

Rriten ndjeshëm shifrat e të infektuarve me koronavirus në Itali. Sipas asaj që raportojnë mediat fqinje, në 24 orët e fundit janë kryer 150.377 tamponë, ku...

Alarmi për eksploziv në Vlorë/ Forcat xhenierë mbërrijnë pas tre orësh
Kronika 22:05 - 13 Tetor, 2020

Alarmi për eksploziv në Vlorë/ Forcat xheniere mbërrijnë pas tre orësh

Tre orë pasi u ngrit alarmi për eksploziv pranë pranë Pallatit të Kulturës në Vlorë, në vendngjarje kanë mbërritur forcat xheniere. Forcat xheniere do të bëjnë...

Alarmohet vlora/ Gjendet një pako e dyshimtë pranë Pallatit të Kulturës
Kronika 19:17 - 13 Tetor, 2020

Alarmohet Vlora/ Gjendet një pako e dyshimtë pranë Pallatit të Kulturës

Qyteti i Vlorës është alarmuar nga një pako e dyshimtë që është gjetur pak minuta më parë pranë Pallatit të Kulturës. Raportohet se forca të shumta...

“Ndal shpopullimit të Shqipërisë!”/ Meta ngre alarmin për largimin e të rinjve
Politikë 17:08 - 3 Tetor, 2020

“Ndal shpopullimit të Shqipërisë!”/ Meta ngre alarmin për largimin e të rinjve

“Ndal shpopullimit të Shqipërisë!” Kjo është thirrja që ka bërë presidenti Ilir Meta pak më parë lidhur me largimin e të rinjve. Kreu i Shtetit ka...

Politikë 17:43 - 2 Tetor, 2020

Mbledhja e qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës/ Lubonja: Takim farsë, ja kush është alarmi i vërtetë

Analisti Fatos Lubonja, duke folur për mbledhjen e përbashkët të qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës, deklaroi se kjo mbledhje transferon përgjegjësitë, duke mos u marrë me...

Sociale 12:23 - 30 Shtator, 2020

Alarmi për bombë në Rinas/ TIA jep informacion zyrtar, ç’do ndodhë me fluturimet

Një test i fshehur i Autoritetit të Aviacionit Civil Shqiptar në bashkëpunim me Policinë e Komisariatit Rinas, brenda ndërtesës së aeroportit, “i identifikuar si alarm për...

Alarm për bombë në Rinas? Autoriteti i Aviacionit Civil jep detaje
Lajme 11:54 - 30 Shtator, 2020

Alarm për bombë në Rinas? Autoriteti i Aviacionit Civil jep detaje

Një test për alarm për bombë po kryhet në aeroportin “Nënë Tereza”. Mësohet se Autoriteti i Aviacionit Civil po teston gatishmërinë e saj, në kuadër të...

Dyshime për bombë në aeroportin e Rinasit
Kronika 11:48 - 30 Shtator, 2020

Dyshime për bombë në aeroportin e Rinasit

Forca të shumta policie dhe të shërbimit zjarrfikës kanë mbërritur me urgjencë në aeroportin e Rinasit pasi ka dyshime për bombë. Alarmi ka shkaktuar panik te...

“Shqipëria në azilkërkim”/ Tabaku ngre alarmin: 219 000 të larguar!
Politikë 09:43 - 27 Shtator, 2020

“Shqipëria në azilkërkim”/ Tabaku ngre alarmin: 219 000 të larguar!

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka publikuar grafikun që tregon numrin e shqiptarëve që kërkojnë azil jashtë vendit. Sipas Tabakut ky është peshqeshi që u...

Paralajmërimi: Evropa në alarm nga koronavirusi
Shëndeti 22:22 - 24 Shtator, 2020

Paralajmërimi: Evropa në alarm nga koronavirusi

Zyrtarët evropianë të shëndetësisë u kërkuan të enjten në Bruksel vendeve anëtare të ndërmarrin hapa për të kontrolluar përhapjen e koronavirusit në vendet e tyre për...

Një burrë bërtiti "Allahu Akbar" / Parisi “në këmbë” , dalin detajet e alarmit për bombë
Bota 13:35 - 23 Shtator, 2020

Një burrë bërtiti “Allahu Akbar”/ Parisi “në këmbë”, dalin detajet e alarmit për bombë

Kulla Eiffel në Paris u evakua dhe u rrethua nga policia pasi një burrë thuhet se bërtiti “Allahu Akbar” dhe kërcënoi të “hidhte në erë gjithçka”,...

Ina Zhupa ngre alarmin/ Një në katër vdekje në Shqipëri vjen si pasojë e ndotjes së ajrit
Politikë 18:35 - 21 Shtator, 2020

Ina Zhupa ngre alarmin/ Një në katër vdekje në Shqipëri vjen si pasojë e ndotjes së ajrit

“Një në katër vdekje në Shqipëri vjen si pasojë e ndotjes së ajrit”. Ky është alarmi që ka ngritur pak minuta më parë zëdhënësja e Partisë...

Raporti i DASH/ Reagon Tabaku: Kjo qeveri i ka mbyllur prej 7 vitesh shqiptarët në burgun e oligarkisë
Politikë 12:21 - 20 Shtator, 2020

“Raporti i fundit i UNICEF një këmbanë alarm”/ Tabaku: Gjendja e shkollave është pasqyrë e keqqeverisjes

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se raporti i fundit i UNICEF një këmbanë alarmi për qeverinë shqiptare. Tabaku thekson se veç kushteve higjeno sanitare,...

“Ekonomia shqiptare buzë greminës”/ Basha: Situata alarmante!
Politikë 09:40 - 13 Shtator, 2020

“Ekonomia shqiptare buzë greminës”/ Basha: Situata alarmante!

Kreu i PD, Lulzim Basha thotë se situata e investimeve të huaja në Shqipëri është alarmante. Sipas Bashës, vetëm gjatë këtij viti, shifra e rënies së...

Pse nuk duhet t'i përdorim telefonat si një “alarm zgjimi”
Kuriozitete 14:32 - 12 Shtator, 2020

Pse nuk duhet t’i përdorim telefonat si një “alarm zgjimi”

Telefonat janë bërë një pjesë e pandashme e jetës tonë. Ne i përdorim ato për kaq  shumë detyra , si aplikimi për një punë, kërkimi i...

Raporti i DASH/ Tabaku: Kemi korrupsion alarmant, investitorët e huaj ballafaqohen me raste korruptive
Politikë 16:27 - 11 Shtator, 2020

Raporti i DASH/ Tabaku: Kemi korrupsion alarmant, investitorët e huaj ballafaqohen me raste korruptive

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit mbi klimën e investimeve në Shqipëri. Tabaku shkruan se raporti...