Connect with Us

All posts tagged "alarm"

Aktualitet 21:05 - 23 Korrik, 2019

Ekspertët përhapin alarmin/ Për herë të parë, më shumë se 100 mijë specie në zhdukje

Për herë të parë, më shumë se 100 mijë specie janë në listën e kuqe të IUCN (Unioni Ndërkombëtar për Ruajtjen e Natyrës), si të rrezikuara...

Aktualitet 12:10 - 3 Korrik, 2019

Mjekët përhapin alarmin/ Një specie e re parazitësh mund të “pushtojë” botën

Një “valë” e re speciesh të quajtur ndryshe parazitë ose morra, duket se mund të “pushtojë” botën. Në Australi po rritet një lloj morri, i cili...

Kuriozitete 12:40 - 19 Qershor, 2019

“Ngjarje ekstreme”/ Shkencëtarët përhapin alarmin, ngrohja globale po shkatërron botën

Ngrohja globale gjithnjë e më shumë po “kërcënon” botën me ndryshimet drastike dhe sipas ekspertëve, kjo është një kambanë alarmi . Në një foto për “Daily...

Aktualitet 16:36 - 17 Qershor, 2019

Përgjimet e “Bild”/ Krimet e Rënda në alarm

Përgjimet e dosjes “184” të publikuara nga gazeta prestigjoze “Bild” i kanë trazuar ujërat e politikës në vend. Në lidhje me këto përgjime pas pak pritet...

Aktualitet 12:10 - 16 Qershor, 2019

Shkencëtarët përhapin alarmin/ Ja çfarë po ju shkakton varësia nga telefoni

Përdorimi i telefonave celularë është përhapur në masë dhe sipas studimeve të ndryshme të gjithë e kemi mësuar tashmë se mund të ndikojë tek gjumi, shëndeti...

Aktualitet 14:10 - 10 Qershor, 2019

“Alienët po shtohen”/ NASA jep alarmin, ja zbulimi shokues

Universiteti i Lincoln në Britani zbuloi së fundmi  se alienët mund të ekzistojnë dhe jetojnë në një hënë jashtë sistemit tonë diellor dhe ky lajm solli...

Aktualitet 12:10 - 26 Maj, 2019

NASA alarmon përsëri/ “Fundi i botës po afron”

Shumë herë është thënë se fundi i botës po afron dhe janë dhënë data të ndryshme, dhe gjithashtu fundi i ekzistencës së jetës të Tokës i quajtur...

Aktualitet 13:23 - 16 Maj, 2019

“Ju lutem largohuni”/ Alarm për bombë në Tel Aviv, shikuesit e Eurosong të terrorizuar

Një paralajmërim për një sulm terrorist ka frikësuar shikuesit e Eurovizionit në Tel Aviv, Izrael. Paniku është përhapur nga disa hackera të cilët kanë mundur të...

Aktualitet 11:53 - 11 Maj, 2019

Mjeku përhap alarmin/’Cigarja po ju zvogëlon organin gjenital’

A e mendonit se nëse pini shumë cigare ka efekte negative tek ju dhe ju  zvogëlon organin gjenital? Sipas Medical News Today, cigaret kanë në përbërjen...

Kuriozitete 14:10 - 6 Maj, 2019

Ekspertët përhapin alarmin/Mos i lejoni fëmijët të ulen kështu

Fëmijët në moshë të vogël  mund të bëjnë lëvizje elastike të cilat bëhen pothuajse të pamundura në vitet e mëvonshme. Por ekspertët po paralajmërojne prindërit që...