Connect with Us

All posts tagged "Al Hol"

‘Ishim të shokuar dhe na u mbushën sytë me lot’/ Konsulli shqiptar në Liban tregon detajet e shpëtimit të fëmijëve nga Al-Holi
Sociale 19:26 - 28 Tetor, 2020

‘Ishim të shokuar dhe na u mbushën sytë me lot’/ Konsulli shqiptar në Liban tregon detajet e shpëtimit të fëmijëve nga Al-Holi

“Atë që pamë atje nuk mendoj se do të dëshironte ta shihte dikush ndonjëherë në jetë. Ishte shokimi më i madh i jetës sonë, flas për...

Vijojnë riatdhesimet nga Siria/ Mbërrijnë në Rinas një grua dhe katër fëmijë
Politikë 13:43 - 27 Tetor, 2020

Vijojnë riatdhesimet nga Siria/ Mbërrijnë në Rinas një grua dhe katër fëmijë

Ka mbërritur në Rinas, avioni me katër fëmijë dhe një grua të riatdhesuar nga Siria. Mes tyre është edhe Endri Dumani, të cilët u nxorën nga...

Burri iu vra me snajper/ Kush është Floresha Rasha që u nxorr nga kampi Al-Hol i Sirisë, bashkë me fëmijët
Aktualitet 10:22 - 27 Tetor, 2020

Burri iu vra me snajper/ Kush është Floresha Rasha që u nxorr nga kampi Al-Hol i Sirisë, bashkë me fëmijët

Floresha Rasha është gruaja që do të kthehet së bashku me 3 fëmijët e saj nga kampi Al-Hol i Sirisë. Ajo tashmë ndodhet në karrocë me...

Gra dhe të mitur në kampin Al-Hol/ BBC: Shqipëria në garë për t’i shpëtuar nga kampi xhihadist
Aktualitet 09:11 - 27 Tetor, 2020

Vijon riatdhesimi i shqiptarëve/ Pritet që rreth 70 persona të nxirren nga kampi Al Hol në Siri

Drejtori i Sigurisë pranë Institutit të Marrëdhënieve Ndërkombëtare, Kosovë, Bedri Elezi në një intervistë për Abc e Mëngjesit, këtë të martë ka dhënë detaje në lidhje...

Fëmijët shqiptarë nxirren nga kampi Al-Hol/ Rama niset për në Liban
Politikë 16:07 - 26 Tetor, 2020

Fëmijët shqiptarë nxirren nga kampi Al-Hol/ Rama niset për në Liban

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur finalizim të pjesës së parë të operacionit, nxjerrjen e fëmijëve shqiptarë nga kampi Al Hol në Siri. Rama shkruan se...

Sociale 15:53 - 26 Tetor, 2020

Nxirret nga kampi Al-Hol në Siri fëmija i familjes Dumani/ Mister fati i së motrës

Një prej fëmijëve të shpëtuar ditën e sotme nga kampi Al Hol është djali i vogël i familjes Dumani, Endri Dumani. Ndërkohë ende nuk dihet asgjë...

Një mesazh për “humanistin” Sandër Lleshaj/ Për çfarë na duhet një “kapter” ministër
Politikë 11:07 - 23 Shtator, 2020

Një mesazh për “humanistin” Sandër Lleshaj/ Për çfarë na duhet një “kapter” ministër

Shpëtimi i Alvin Berishës nga kampi i “ferrit” në Al Holt ë Sirisë në nëntor të vitit 2019, ishte lajmi më i bujshëm në mediat shqiptare,...

Kronika 21:37 - 21 Tetor, 2019

11 vjeçari shqiptar në kampet e ISIS/ Avokati apel qeverisë

Avokati Darien Leveni, i cili po ndjek çështjen e vogëlushit shqiptar, Alvin Berishës, i bllokuar në kampet kampet e ISIS-it në Siri ka zbardhur disa detaje...

Sociale 08:55 - 21 Tetor, 2019

Foto-Ferri Al-Hol/ Aty ku strehohet Alvini dhe fëmijët e tjerë shqiptarë në Siri

Afrim Berisha, babai i Alvinit i bllokuar në kampet e ISIS-it në Siri dha alarmin ditën e premte se prej disa ditësh ka humbur kontaktet me...