Connect with Us

All posts tagged "akuzat"

Akuzat e Romeo Gurakuqit që sollën reagimin e Bujar Nishanit
Politikë 21:12 - 23 Dhjetor, 2020

Akuzat e Romeo Gurakuqit që sollën reagimin e Bujar Nishanit

Rreth dy muaj më parë sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi publikoi emrat e vlerësuar nga komisioni për kandidatët që do të jenë pjesë...

“Më bënë paturpësisht vrasës” / Lleshaj flet pas largimit: Dua të gjej reflektim!
Politikë 21:03 - 12 Dhjetor, 2020

“Më bënë paturpësisht vrasës”/ Lleshaj flet pas largimit: Dua të gjej reflektim!

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj i cili dha dorheqjen pak ditë më parë, ka folur sërish për largimin e tij. Në një intervistë për Report tv,...

Fshehja e numrit të viktimave/ PD vijon akuzat: Vetëm në Shkodër 80 vdekje, Qeveria raportoi 62 për të gjithë qarkun!
Politikë 12:11 - 6 Dhjetor, 2020

Fshehja e numrit të viktimave/ PD vijon akuzat: Vetëm në Shkodër 80 vdekje, Qeveria raportoi 62 për të gjithë qarkun!

Partia Demokratike ka vijuar akuzat ndaj qeverisë se po fsheh të vërtetën e vdekjeve nga koronavirusi. Me anë të një deklarate të bërë nga ish-deputeti Bardh...

Akuzat e PD për Olta Xhaçkën/ FA: Nga 338 fluturime, vetëm 9 kanë pasur destinacion Dibrën
Aktualitet 16:24 - 24 Nentor, 2020

“Histori alla Babale”/ Ministria e Mbrojtjes i përgjigjet akuzave të PD

Ministria e Mbrojtjes u është përgjigjur akuzave të Partisë Demokratike se ministrja Olta Xhaçka ka shpenzuar 10 mijë euro përudhëtim me avion drejt Dibrës për fushatë...

Akuzat për Bashën/ Haradinaj “shuplakë” Ramës: Këto janë skenarë “përça e sundo”
Politikë 19:04 - 21 Nentor, 2020

Akuzat për Bashën/ Haradinaj “shuplakë” Ramës: Këto janë skenarë “përça e sundo”

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ishte i ftuar pasditen e sotme në “Kjo Javë” ku ka komentuar edhe deklaratat e Milaim Bellanica...

Politikë 12:21 - 20 Nentor, 2020

“Po cënon integritetin e mjekëve”/ Rama: Basha shkoi shumë larg, përtej çdo caku

Pas deklaratës së mjekëve të spitalit Infektiv për akuzat e liderit të PD-së, Lulzim Basha se numri i viktimave fshihej, vjen një reagim nga kryeministri Edi...

Rama sfidon Bashën/ Është lider i dobët, se mban dot stafetën e Berishës
Politikë 21:32 - 19 Nentor, 2020

Rama sfidon Bashën/ Është lider i dobët, s’e mban dot stafetën e Berishës

Kryeministri Edi Rama, e ka quajtur një lidër të dobër kryedemokratin Basha, duke shtuar se nuk është në gjendje të mbajë stafetën që i kalojë Berisha....

Kaseta e masakrës në Krushë të Madhe/ Rama: Basha duhet të sqarojë opinionin publik
Aktualitet 10:30 - 17 Nentor, 2020

Kaseta e masakrës në Krushë të Madhe/ Rama: Basha duhet të sqarojë opinionin publik

Pas akuzave të kameramanit amator Milaim Bellanica që filmoi 22 vite më parë masakrën e serbëve mbi civilët në Krushë të Madhe, se kasetën ia kishte...

Veton Surroi i hiqet titulli “Nderi i Qarkut Kukës”/Rama: Lajthitje kolektive, prefekti ta refuzojë
Politikë 21:22 - 16 Nentor, 2020

“E ke bërë partinë si leckë për këpucët e tua!’/ Rama i kthehet keq Bashës: Dil fol vetë për akuzat

Kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar pas deklaratës të bërë nga PD e cila hidhte poshtë të gjitha akuzat e bëra ndaj kreut demokrat Lulzim...

Çfarë e pengon Bashën për të ndjekur shembullin tuaj?/ Berisha flet pa dorashka
Politikë 22:04 - 11 Nentor, 2020

Akuzat për çështjen e “Shtëpisë së Verdhë”/ Berisha demaskon Ramën: Tre arsyet që e nxjerrin zbuluar

Ish kryeministri Sali Berisha, ka komentuar sonte në “Debat Plus”, RTv Dukagjini, aktakuzat ndaj ish-presidentit Thaçi, Veselit, Selimit dhe Krasniqi për krime lufte. Berisha tha se...

Kadri Veseli para Gjykatës së Hagës/ Deklarohet i pafajshëm për të gjitha pikat e aktakuzës
Kosova & Rajoni 15:58 - 10 Nentor, 2020

Kadri Veseli para Gjykatës së Hagës/ Deklarohet i pafajshëm për të gjitha pikat e aktakuzës

Ish-kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli po bën paraqitjen e parë para Dhomave të Specializuara në Hagë. Ndaj tij rëndojnë akuzat për krime lufte...

Thaçi në paraburgimin e Hagës/ Meta zbulon bisedën me të: Ja çfarë më tha
Politikë 22:07 - 5 Nentor, 2020

Thaçi në paraburgimin e Hagës/ Meta zbulon bisedën me të: Ja çfarë më tha

Presidenti Ilir Meta, në një lidhje me “Opinion”, ku ka folur dorëheqjen e Hashim Thaçit pas konfirmimit të aktakuzave nga Gjykata Speciale, ka treguar dhe bisedën...

Thaçi në Hagë/ Meta zbulon kompromisin e shteteve për të dëmtuar Kosovën: Janë hedhur miliona euro
Politikë 21:51 - 5 Nentor, 2020

Thaçi në Hagë/ Meta zbulon kompromisin e shteteve për të dëmtuar Kosovën: Janë hedhur miliona euro

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka dhënë sot dorëheqjen për t’u paraqitur pranë Gjykatës Speciale, pas akuzave për krime lufte. Bashkë me të drejt Hagës janë...

Akuzat e Speciales ndaj drejtuesve të UÇK-së/ Ish-presidenti Meidani: U frymëzuan nga ministri i Millosheviçit
Politikë 21:10 - 5 Nentor, 2020

Akuzat e Speciales ndaj drejtuesve të UÇK-së/ Ish-presidenti Meidani: U frymëzuan nga ministri i Millosheviçit

Ish-presidenti Rexhep Meidani ka reaguar pas konfirmimit të aktakuzave të Speciales kundër drejtuesve të UÇK-së. Përmes një postimi në rrjetet sociale ai shkruan se nuk u...

Akuzat ndaj elitës politike të UÇK-së/ Hysamedin Feraj: Thaçi në Hagë, dëmi i fundit i tij Kosovës
Kosova & Rajoni 19:47 - 5 Nentor, 2020

Akuzat ndaj elitës politike të UÇK-së/ Hysamedin Feraj: Thaçi në Hagë, dëmi i fundit i tij Kosovës

Hysamedin Feraj nga Lëvizja Vetëvendosje, gazetarë si Ben Andoni, Agon Maliqi dhe Franko Egro e avokati Aranit Koci analizuan në Ilva Now zhvillimin e fundit në...

Trafikimi i 137 kg kokainë/ SPAK merr të pandehur Gentian Malindin
Politikë 11:54 - 27 Tetor, 2020

Katër prokurorë të SPAK, kallëzohen penalisht/ Akuza se kanë shpërdoruar detyrën dhe falsifikuar dokumenta

Shtatë oficerë të cilët janë skualifikuar nga gara për të qenë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë kallëzuar penalisht Komisionin e Vlerësimit. Treshja e komisionit...

Çuni i Fahriut zbulon skenarin e errët të Ramës/ Ja pse kërkon që pandemia të përkeqësohet
Politikë 10:03 - 26 Tetor, 2020

Çuni i Fahriut zbulon skenarin e errët të Ramës/ Ja pse kërkon që pandemia të përkeqësohet

Çuni i Fahri Balliut, ish-deputeti Klevis Balliu ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Në një prononcim për mediat, Balliu tha...

Vdekja e 53-vjeçarit/ Ministria e Shëndetësisë i përgjigjet akuzave të PD-së
Politikë 13:52 - 25 Tetor, 2020

Vdekja e 53-vjeçarit/ Ministria e Shëndetësisë i përgjigjet akuzave të PD-së

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar pas akuzave të PD-së për humbjen e jetës së 53-vjeçarit nga Ndroqi, pas sorollatjes nëpër spitale pa marrë mjekim për gjendjen...

Politikë 12:08 - 24 Tetor, 2020

Skandali me dhënien e nënshtetësisë/ Bamir Topi dhe Bujar Nishani nxjerrin “zbuluar” Metën

Gazetari Adriatik Doçi, ka hedhur sërish akuza të forta në drejtim të presidentit Ilir Meta, për të cilin thotë se u ka dhënë nënshtetësi këngëtarëve të...

Plas sherri/ Kreu i PD-së i kundërpërgjigjet ish-deputeti: Erdhe i frustruar, ike si hotelexhiu i Ramës
Politikë 15:00 - 23 Tetor, 2020

Plas sherri/ Kreu i PD-së i kundërpërgjigjet ish-deputeti: Erdhe i frustruar, ike si hotelexhiu i Ramës

Procesi i përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike, duket se ka sjellë edhe përplasje. Ish-deputeti Astrit Veliaj nuk e ka pritur mirë përjashtimin nga...

Dashamir Shehi “shuplakë” Bashës/ Tregon me çfarë liste do dalim në zgjedhje
Politikë 08:50 - 23 Tetor, 2020

“Nuk është korrupsion, është grabitje me dhunë”/ Deklarata e fortë e Shehit: Duhen vënë prangat  

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi është shprehur sot se skandalet e qeverisë së kryeministrit Edi Rama janë të njëpasnjëshme. I ftuar në A2 CNN, Dashamir Shehi...

“Më vjen keq për Bashën”/ Rama: Një lider pa karakter, po hesht për protestën
Politikë 15:16 - 22 Tetor, 2020

Rama i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Bashës/ Je mes gropës së tij dhe grepit të Likes për tiganin e Monës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të kreut të PD-së, Lulzim Basha, në lidhje me koncesionin e inceneratorëve. Në një postim në rrjetet sociale, Rama...

Situata nga Covid/ Basha nuk i ndahet Ramës: Nuk mori asnjë masë për valën e dytë
Politikë 15:12 - 22 Tetor, 2020

Afera e inceneratorëve/ Basha “kryqëzon” Ramën: Dita e llogarisë po afron

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama, në lidhje me koncesionin e inceneratorëve. Në një...