Connect with Us

All posts tagged "akuza"

“Më ne fund fajin nuk e ka Saliu’/ Berisha rendit shkaqet pse Covid 19 doli jashtë kontrollit
Politikë 21:52 - 28 Tetor, 2020

“Testet i bën ish-kunata”/ Berisha nxjerr zbuluar Ramën: Po shfrytëzon pandeminë për tendera

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka folur për situatën shëndetësore në vend, ku po regjistrohen shifra të larta të infektuarish. Berisha bën përgjegjës Ramën për situatën në vend,...

Showbizz 13:26 - 27 Tetor, 2020

“A po don gjyq me mua”/ Plas keq mes Adelina Ismailit dhe këngëtarit të njohur

Këngëtaren Adelina Ismailin do ta shohim sërish në ekran, por tani si moderatore, pasi këngëtarja ka treguar se ka nisur emisionin e saj “Tetë a tetë...

Dëshmoi kundër Metës/ Presidenca kërkon izolimin e menjëhershëm të gazetarit
Politikë 13:15 - 27 Tetor, 2020

Dëshmoi kundër Metës/ Presidenca kërkon izolimin e menjëhershëm të gazetarit

Presidenca ka reaguar ashpër pas dëshmisë së gazetarit Adriatik Doçi të dhënë ditën e sotme në Komisionin e Sigurisë Kombëtare, ku deklaroi se presidenti Ilir Meta...

Arrestohen pesë persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen
Kronika 10:54 - 27 Tetor, 2020

Arrestohen pesë persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim në kuadër të operacionit policor të koduar “Akciza”, i finalizuar më datë 06.10.2020, për...

“Vrau familjen me 5 persona”/ Gazetari e thotë live: Meta dha nënshtetësi për të dënuarin me 30 vite burg
Lajme 10:29 - 27 Tetor, 2020

“Vrau familjen me 5 persona”/ Gazetari e thotë live: Meta dha nënshtetësi për të dënuarin me 30 vite burg

Pas akuzave ndaj presidentit Ilir Meta për dhënien e nënshtetësive të personave të inkriminuar, komisioni i sigurisë kombëtare në parlamentin e Shqipërisë ka thirrur në një...

Propozimi për marrëveshje/ Bushati zbulon prapaskenat: Rama i dërgoi njerëz Bashës, ja ku u takuan
Politikë 23:25 - 26 Tetor, 2020

Jozefina Topalli me parti të re/ Bushati: PD po të donte le ta mbante, akuzat ndaj saj të tepërta

Analisti Andi Bushati ka komentuar mbrëmjen e sotme akuzat e drejtuara nga ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, e cila po krijon një parti të re. Bushati tha se...

Kodi i ri Zgjedhor/ Paralajmëron Patozi: Do ta çojmë në Gjykatën Kushtetuese
Politikë 23:00 - 26 Tetor, 2020

Patozi: Gjysma e atyre që janë sot krah Bashës kanë qenë në dasmën e Ramës

“Gjysma e atyre që janë te opozita e bashkuar krah Bashës kanë qenë në dasmën e Ramës”. Kjo ka qenë deklarata e bërë pak minuta më...

Degjeneron debati mes Murrizit dhe Gjekmarkajt/ S’ka bir kur*e që më akuzon mua si spiun, të marr një million euro...
Politikë 22:25 - 26 Tetor, 2020

Degjeneron debati Murrizi-Gjekmarkaj/ S’ka bir kur*e që më akuzon mua si spiun, të marr një milion euro…

Deputeti Myslim Murrizi ka debatuar ashpër me analistin Agron Gjekmarkaj, lidhur me krijimin e disa partive politike nga radhët e demokratëve. Gjekmarkaj këmbënguli të dinte se...

Shpëtuan nga burgu përjetë Dritan Dajtin/ GJKKO pushon çështjen për 3 gjyqtarët
Lajme 16:26 - 26 Tetor, 2020

Shpëtuan nga burgu përjetë Dritan Dajtin/ GJKKO pushon çështjen për 3 gjyqtarët

Gjykata e posaçme pushon akuzen ndaj tre gjyqtarëve që shpëtuan Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm, të dyshuar për korrupsion e shpërdorim detyre. Pushohet çështja për...

Ekspertja e PD tregon “të pathënat”/ Çfarë po ndodh me pacientët me Covid nëpër spitale
Politikë 17:11 - 25 Tetor, 2020

Ekspertja e PD tregon “të pathënat”/ Çfarë po ndodh me pacientët me Covid nëpër spitale

Ekspertja e PD për Shëndetësinë, Liljana Ramasaçi ka denoncuar tek spitali ‘Shefqet Ndroqi’ se për shkak të mbingarkesës së sistemit shëndetësor, pacientët me COVID-19 nuk po...

Vazhdojnë luftimet në rajonin Nagorno-Karabakh/ Akuza mes Armenisë dhe Azerbajxhanit
Bota 16:25 - 24 Tetor, 2020

Vazhdojnë luftimet në rajonin Nagorno-Karabakh/ Akuza mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Vazhdojnë luftime të ashpra në rajonin Nagorno-Karabakh; vazhdojnë gjithashtu edhe shkëmbime akuzash mes Armenisë dhe Azerbajxhanit për goditje me artileri në zona të banuara. Autoritetet në...

Politikë 16:18 - 23 Tetor, 2020

Shpallet në kërkim ish-zyrtari i lartë i PD në Kukës/ Tre akuzat që rëndojnë mbi të

Ish-kryetari i Këshillit të Qarkut Kukës, përfaqësues i PD Abedin Oruçi është shpallur në kërkim nga policia, pasi është në hetim dhe i akuzuar për tre...

“Ata kanë vjedhur më shumë, ne do vjedhim më pak”/ Revoltohet Shehi: A ka tallje më të madhe me shqiptarët?
Politikë 09:10 - 23 Tetor, 2020

“Ata kanë vjedhur më shumë, ne do vjedhim më pak”/ Revoltohet Shehi: A ka tallje më të madhe me shqiptarët?

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka komentuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama, i cili në disa dalje mediatike, është shprehur se “Ne nuk jemi të mirë,...

Afera 400 milionë euro e inceneratorëve/ Hajdari ngre tonet: Pasuron vetëm dy njerëz
Politikë 12:34 - 22 Tetor, 2020

Afera 400 milionë euro e inceneratorëve/ Hajdari ngre tonet: Pasuron vetëm dy njerëz

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari ka folur me tone mjaft të forta sot në seancën parlamentare, në lidhje me aferën e koncesionit të inceneratorëve. Hajdari theksoi se...

“Shqipëria, si atdhe rezervë për hebrenjtë”/ Miratohet rezoluta për antisemitizmin
Politikë 12:26 - 22 Tetor, 2020

“Mos ma ngri gishtin”/ Përplasje mes Hajdarit dhe Hysit: Do shkojmë të gjithë në QSUT

Seanca e sotme e Kuvendit të Shqipërisë është shoqëruar me përplasje mes deputetes Rudina Hajdari dhe nënkryetares së Kuvendit, Vasilika Hysi. Deputetja Hajdari ka kërkuar 3...

Kronika 11:17 - 22 Tetor, 2020

Arrestohen shtatë persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen

Policia e Tiranës ka arrestuar 7 persona për vepra të ndrshme penale, mes tyre një shtetas is hpallur në kërkim kombëtar. Në vijim të punës për...

Politikë 13:17 - 21 Tetor, 2020

Basha akuza SPAK/ Po inkurajoni vjedhjen duke mos i hetuar! Jeni bashkëpërgjegjës

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka bërë thirrje SPAK të hetojë anëtarët e qeverisë pasi po inkurajon hajdutërinë dhe vjedhjen duke mos i hetuar. Basha...

11 të arrestuar në Tiranë/ Policia jep detajet, për çfarë akuzohen
Kronika 15:08 - 20 Tetor, 2020

11 të arrestuar në Tiranë/ Policia jep detajet, për çfarë akuzohen

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Bien në prangat e Policisë 11 shtetas, për vepra...

Politikë 09:23 - 19 Tetor, 2020

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë?/ Basha i përgjigjet Braçes: Pasurinë e kam deklaruar që në 2005-ën

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Erion Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 euro. Basha...

“Rama nuk është më kryeministër”/ Kryemadhi: Po bën pazar me kufijtë dhe jetën e shqiptarëve
Politikë 19:28 - 18 Tetor, 2020

“Rama nuk është më kryeministër”/ Kryemadhi: Po bën pazar me kufijtë dhe jetën e shqiptarëve

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi mbajti sot një takim me gra dhe vajza në qytetin e Durrësit, ku foli për situatën aktuale në vend. Kryemadhi mbështeti...

Komploti për rrëmbimin e guvernatores së Miçiganit ngre shqetësime për dhunë gjatë zgjedhjeve
Bota 23:07 - 17 Tetor, 2020

Komploti për rrëmbimin e guvernatores së Miçiganit ngre shqetësime për dhunë gjatë zgjedhjeve

Në shtetin amerikan Miçigan, autoritetet kanë kapur 13 persona që akuzohen se po planifikonin rrëmbimin dhe ndoshta vrasjen e guvernatores së këtij shteti. Koha e zbatimit...

Kosova akuzon Serbinë për shkeljen e CEFTA-s
Kosova & Rajoni 20:49 - 17 Tetor, 2020

Kosova akuzon Serbinë për shkeljen e CEFTA-s

Shteti i Serbisë po vazhdon ta shkelë marrëveshjen për Tregti të Lirë me Evropën Qendrore, që njihet me shkurtesën CEFTA, thotë ministri i Tregtisë dhe Industrisë...

Kryemadhi nga Fieri/ Ngritja e inceneratorit ka shkaktuar shpopullim, edhe pleqtë drejt largimit
Politikë 18:49 - 17 Tetor, 2020

Kryemadhi nga Fieri/ Ngritja e inceneratorit ka shkaktuar shpopullim, edhe pleqtë drejt largimit

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, mbajti sot një takim me disa të rinj në qytetin e Fierit, ku hodhi një sërë akuzash ndaj qeverisë. Kryemadhi foli...